• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    TYET
    TYET --- ---
    PETRA_CHATEAU: hrášek je zelenina, luštěnina je hrách (zralý, suchý) :)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    lola si oblíbila lusky, sama si je rozdělává a vybírá hrášky, tak doufam, že trocha luštěnin jí neuškodí
    INXS
    INXS --- ---
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    INXS: kuskus je těstovina..
    INXS
    INXS --- ---
    a kus kus se může?
    INXS
    INXS --- ---
    STHENO: tjn ale bonymu to chutná posledně sem se potřebovala zbavit těstovin a volizoval se až za ušima
    zas bych ale nerada, aby mi kvuli tomu flákal zeleninu a maso.. i když tenkrát to sežral celý ..
    STHENO
    STHENO --- ---
    INXS: ja mam pocit, ze lusteniny psom moc dobre nerobia.
    Niekde som ale citala, ze pohanka, ovos a podobne ako prilohy nevadia. Na druhu stranu to ale psi ani nepotrebuju, ak maju dost zeleniny a ovocia.
    INXS
    INXS --- ---
    jak moc přidáváte těstoviny, rejži, případně tedy dole zmíněné kroupy? (může se i kus kus? jáhly? luštěniny obecně? .. )
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Dnes jsem trošku experimentovala. Dala jsem vařit kroupy, před odstavením jsem do nich přidala lžičku mletého masa (40% hovězí, 60% vepřové) a nechala to maso vyvařit. Vodou z krup jsem spařila nastrouhanou petržel, salátovou okurku a nasekané kopřivy. Promíchala, přidala teplé kroupy, promíchala, ochutnala - a psovi skoro celé snědla :D Příště toho vařím rovnou dvojitou dávku, abych měla co k večeři :) (psovi jsem do toho samozřejmě přidala ještě syrové maso a říkala jsem si, že takový hovězí na tatarák do toho pro lidskou variantu a mňam) :D
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    WAMI: je to nějaký ofiko pokus, já si k tomu víc info nepamatuju. imho by to šlo možná někde dohledat..
    WAMI
    WAMI --- ---
    TAPINA: ano, psala jsem "z hlediska toho, co do sebe v závěru spotřebitel dostane"... tedy zohlednila jsem přesně to, o čem píšeš, jsem si toho vědoma... :)

    WAMI
    WAMI --- ---
    HYSTERIA: ale celkově by mě ten pokus zajímal, jakým způsobem to testovali... měli tedy pouze 2 vzorové skupiny, ano? žádnu nulovou srovnávací (třeba zvířata nepasoucí se na žádném poli, ale čistě na loukách v lese, což je IMHO nejpřirozenější).
    Pak prohledávali místy výskytu obou skupin, hledali uhynulé kusy, a hledali příčinu jejich úmrtí. A tou příčinou byly mykotoxiny, které přisuzovali neošetřenému obilí, ano?

    jak se vyloučilo, že se zmíněné skupiny nepásly i jinde?

    Prakticky si to totiž vůbec nedovedu představit...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    WAMI: Není to až tak plichta. Když budeš brát ta antibiotika, co se dávají těm kuřatům, nic se ti nestane, jsou to léky. Když sníš čerstvě postříkané obilí, otrávíš se. Plichta je až ve finále, kdy v konečném produktu nesmí nic z toho být, ale výchozí stav je nesrovnatelný.
    WAMI
    WAMI --- ---
    HYSTERIA: může být. Já mám známou z první ruky (znám ji osobně), které mimo vedlejší pole něčím postříkali taky kus zahrady. Do té doby zdravá akční dvouletá čuba, poté, co se lehce popásla postříkané trávy, skončila s těžkou otravou na kapačkách. Ano, dostali ji z toho - jen je hluchá, špatně hybná na jednu stranu, se špatně funkčními játry (na dietě) a mentálně postižená (mívá záchvaty strachu a agrese).

    Takže ono to zas tak slavný taky nebude... :o/


    ---
    ale když jsme u toho: obilí chemicky ošetřené mi pořád připadá jako plichta s kuřaty narvanými atb. Z hlediska toho, co v závěru do sebe spotřebitel dostane (mělo by to být prověřené beze stop použité chemie, všeobecně), to vyjde nastejno...
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    WAMI:

    Ve škole jsme řešili nějaký pokus, kde bylo neošetřovaná pole a naproti tomu pole chemicky ošetřovaná a testovalo se, jaký vliv to bude mít na divokou zvěř, která chodí spásat na tyto dvě, od sebe velmi vzdálená pole. Ve výsledku mnohem dřív pošla zvířata živící se výhradně na neošetřovaných polích - účinkem různých přírodních mykotoxinů, které zvířatům odrovnala játra. A co se týče škodlivosti bylo to až 100x horší než pesticidy.
    Suma sumárum onen přednášející odborník na rostlinolékařství označil jako nejhorší možnou variantu pro zdraví člověka to, když se živý pouze "BIO obilím" (myšleni tím jsou vegani, kteří nekoupí nic jiného, než bio).
    WAMI
    WAMI --- ---
    FREETEKK: aniž bych tedy chtěla nějak moc vrtat (neb já maso skorem taky nejím, jen z jiných důvodů)... a to, co není živočišného původu, si pěstuješ sám?
    Jestli ne, víš, kolikrát a jakýma svinstvama se práškují pole, kde ti to tvoje jídlo roste?

    Z hlediska toho, jestli dáš atb kuřatům, nebo jinou variantou atb posypeš pole s obilím, je to pro tebe jako koncového spotřebitele plichta...
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    ZUZKAOU: :) drzim hubu a krok, soupu nohama
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FREETEKK: jdi do háje s tím, co si představuju. Nemluvím o kvalitně průmyslových chovů, ale o přítomnosti antibiotik v mase pro potravinářské účely. A ta v českém mase nejsou.

    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Jako jo, mláďatům jatečných zvířat je někdy nutno podávat preventivně antibiotika, protože jinak by jich půlka pochcípala na infekce v prvním měsíci života. To je prostě problematika hromadných chovů. (Mimochodem, ony na tom děti ve školce nejsou o moc líp, jenže na rozdíl od dětí ta selata nejde řešit individuálně). Ale ani to nejvytrvalejší antibiotikum nevydrží v mase déle, než 14 dní. Taky jsou s ohledem na rezistence poměrně přísně specifikovaná antibiotika, která se mohou takhle preventivně použít - je to pár konkrétních druhů a jsou to jiná, než která se používají léčebně.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    ZUZKAOU: on je problem trochu jinde, nez v pritomnosti tech ATB na taliri, ale tady je to fakt OT, tak te necham klidne spat a nebudu nutit hledat dalsi tvou predstavu podporujici argumenty :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam