• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    ZMYJKA: Začínám mít pocit, že šišky jsou základ jídelníčku. Lara si do tlamy nacpe tři a čtvrtou koulí nosem :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    Jinak barfovat se dá všechno :D Tahle šiška mu moc chutnala...

    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    ZMYJKA: aha no to sem netušila, že se krmí taková hromada. no každopádně to vyřešim těma granulema lisovanýma za studena
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    PETRA_CHATEAU: Počkej, jak dva dny? Pes co má 5-10 kg má žrát právě těch 400 denně, podle dávkování na konzervě - to je za mě jedinej problém s Gran Carno - teď jsme na nich byli deset dní a jediné, co psiska nedávaly, byl ten zvýšenej objem potravy, takže ráno mi to občas nedožrali, ale normálně sem jim dávala 400 na den na psa (po 200 gramech na krmení ráno a večer, takže ve dvou mi za den slupli i 800) a až na pár rán to slupli a spíš mi přijde, že trochu pohubli teda.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    KABIS: Rajcata cherri mi jedna cuza sama odkusuje z kericku. Jen ty zraly, zelenych si nevsima. Jedovaty jsou zeleny, ale to snad nenapadne nikoho psovi dat. Papriky obcas do zradla nakrajim, chutnaji jim.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    KABIS: Rajčata nedáváme, papriky jo, Gustík je miluje :D Proč by se papriky neměly?
    STHENO
    STHENO --- ---
    tak ak su rajcata dobre dozrete, ja nevidim dovod ich cas od casu nedat. rovnako papriky.
    KABIS
    KABIS --- ---
    Co si myslite o paprikach a rajcatech? Nasla jsem zminky ze nedavat vubec, ale priznam se ze u nas jsou na jidelnicku celkem casto.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    VERCA_ZABA: na to, že se mají moji psi lépe než já, tak na to už jsem si zvkla:D, jen mé okolí si ještě stále klepe na čelo:D
    STHENO
    STHENO --- ---
    INUSHKA: vyrast nevyrastie, ale ked ma 14 mesiacov, je mozne, ze sa este osvali. kazdopadne by som pocitala tak cca na 15 kg a casom uvidis, ci mu to staci (pribera? ubrat chudne? pridat!)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    VERCA_ZABA: Já se přesně takhle naučila dělat si zdravé ovocno tvarohové svačinky. Když chystám psovi, nevydržím jenom mlsně koukat a dám si rovnou taky :-D

    Jinak prosím o radu. Náš strakatý brouček nám poněkud nedorostl (od narození byl mrňavý, nejmenší z vrhu), takže místo předpokládaných a standardních 15-17 Kg má jenom 11Kg. Je mu 14 měsíců. Na jakou váhu mám počítat krmné dávky?
    Zatím měl pořád dávky vypočítané na ideální váhu (17) a postavu má tak akorát, rozhodně netloustne a krevní rozbory měl taky vpořádku (naposled jsme byli v dubnu). Ale poslední dobou nedojídá celé porce. Buď půlku nechá úplně nebo to dojí třeba až za dvě hodiny. Když mu nedojezené seberu, netváří se, že by měl hlad. Mám přepočítat dávky na skutečnou váhou? Že by ještě vyrostl už je asi nereálné.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    a to sem vám chtěla říct, naši maj štěně a už k vánocům dostali kromě knížek o výchově i knížku o Barfu.. a včera mi volá máma, že jí začla číst a že je to všechno strašně zajímavý a strašně logický:)
    akorát si prej nedokáže představit, že jako psovi mele hrušku s meruňkou a tvarohem, že to by se měl líp jak ona.)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    PETRA_CHATEAU: no holky mi po nich zhubly a vic kadily (prej maji hodne vlakniny), krmila jsem s nema skoro tri mesice. Jeden pytel ma 1,5 kilo, mam tu kureci s lososem a hovezi s jinou rybou.
    A Ti je dam, kdyz nebudou vyhovovat, tak mi aspon neurves hlavu, zes dala prachy za nejakej hnus.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    LOVETHIEF: jestli těma lukullus nekrmíš a jsou jinak dobrý, tak bych si od tebe nějaký koupila, potřebuju jen na víkend, takže tak kilo. platinum sem eště neobjednala
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    PETRA_CHATEAU: Peto, ja tu mam dva pytle za studena lisovanejch Lukullus, ale uz jsi ty Platinum objednala, vid
    Na Platinum pozor v tom smeru, ze po nich bude mit extremni zizen, Cookie se treba 5x za noc budila, aby se sla nalemtat. A to byl unor, takze z vedra to nebylo. A hovna cerny a jakoby mastny neboco, no pokazdy si zaneradila chlupy. No po trech dnech ji stejne prestaly chutnat, takze nebylo co resit :-))))
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    tak rozhodnuto. když si náhodou vymyslí, že to nebude žrát, tak za dva dny hlady neumře
    SATHIK
    SATHIK --- ---
    PETRA_CHATEAU: platinumky jsou super :) žerou je většinou i nežravci a jsou podle mně dobré i složením ;)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    MATHEA: obyč granule mi nesežere. ona je popelnice jen v tom smyslu, že jí neni po ničem blbě, ale zas nežere všechno

    asi zkusim tyhle
    Krmivo pro psy Platinum Adult Chicken - kuřecí pro dospělé psy :: Intershop-krmiv
    http://www.intershop-krmiv.cz/products/krmivo-pro-psy-platinum-adult-chicken-kureci-pro-dospele-psy/

    jednou sme dostali vzorek a chutnaly jí. složení mi přijde ok
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    PETRA_CHATEAU: Z toho duvodu bych volila radsi grancle, pripadne jestli si pujdete neco koupit ak treba pro sebe, tak ji vzit kureci krky nebo tak k tomu na jednu porci.. A u tech granuli je na par dni u "poplnicovyho" psa skorem jedno, co vezmes (samo nemluvim o uplnym srotu). Muzes koupit treba 7kg balik Brita pro maly plemena a vzit si s sebou co potrebujes, zbytek si nechat na jiny prilezitosti, chvili to v nejaky uzavreny doze vydrzi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam