• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    IF_
    IF_ --- ---
    WAMI: A ty jím krmíš standartně?
    WAMI
    WAMI --- ---
    IF_: hm, tak vzhledem k tomu, jak já jsem vždycky od syrovýho masa umatlaná, furt mi ta varianta namočenýho sušenýho masa přijde příjemnější :D ale to jsou čistě jen osobní preference... O:-)
    IF_
    IF_ --- ---
    WAMI: No o to mi jde, já si nějak naivně myslela, že nasypu a je pokoj :D Jako je to pořád v klidu, ale to už je pro mě schůdnější si vzít na tábor maso (je tam mražák) než tam hodinu někde vystavovat misku, když bude v okolí dalších 30 čoklů:))
    WAMI
    WAMI --- ---
    IF_: vemu misku, dám tam maso, zaleju vodou, za hodinku dávám... jaký problém? :D

    jinak teoreticky to můžeš dát i sušený, jen bacha, je třeba myslet na to, že si to vezme vodu z organismu, takže dohlídnout, aby se psík dostatečně napil...
    IF_
    IF_ --- ---
    Tak mám teď sušené maso, sice je to super, ale na cesty taky nic moc, páč se to musí máčet ve vodě, aby to nabralo zpět konzistenci. Což si teď když jedu na psí tábor taky moc neumim představit..:))
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    odčervujete někdo tou bylinkovou směsí od cdvet?
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    IF_: já bych teda v případě zjištěného začervení po těch 14 dnech podala odčervení znovu i bez vyšetření, protože šance, že zabere jen jedno, je celkem malá. Ale jinak co vím tak skutečně nemá smysl odčerovat jednou - buď to chce dvakrát, tuším cca v intervalu 14 dní, nebo se na to vykašlat a vyšetřovat trus. Já bych teda nehrotila jednou měsíčně, pokud pes prosívá, ale třeba tak jednou za půl roku.

    Ale psa sem ke stáru neodčervovala (i tak se mu sypaly játra a ledviny) a čubu sem posledně odčervila při komplexním odčervení domácnosti po příchodu mladého, kdy sem to brala všechno dvakrát po 14 dnech i s kočkama a jedinej důvod, proč sem odčervovala předtím, byl povinej štempl do očkováku při vycestování - a asi u toho i zůstanu (a když nebudu líná, vezmu občas trus na vyšetření).
    IF_
    IF_ --- ---
    Jak je to vlastně s odčervováním psů? | Veterinární ordinace a kliniky v ČR
    http://www.veterina-info.cz/odborne-clanky/jak-je-to-vlastne-s-odcervovanim-psu-72.html

    I když jsme to tu už řešily i s id Tapina, porad nevim, zda to preventivni odcerveni teda k necemu je...
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    CAMELLA: tak dík, jsem teď moudřejší. Nicméně, mě teda zaráží, že mě na to neupozornili... No nic, dost ot. :)

    Jinak mám dotaz na ty, co odebírají maso od becres.cz v Praze, jakou máte zkušenost s domluvenými časy závozů? Vše v pohodě? Já si dnes přebírala první objednávku a namísto smluveného termínu 18-20h dorazil chlapík ve 20:45 (bez jakéhokoliv upozornění). Tak jestli se vám to stává často, že to takhle přetáhnou, nebo jsem holt měla smůlu. Přecijen bych do budoucna měla ráda jistotu, že prostě po 20h můžu zmizet z domu.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SRUBKA: mno, to je špatně. vajíčka parazitů se nevylučují neustále, naopak, někdy je dost složité je ve stolici zachytit, proto se dělají směsné vzorky, kdy se sbírají vzorky bobků minimálně po tři dny (dávají se do jedné skleničky a uchovávají v lednici) a až tenhle směsný vzorek se posílá na testování.
    Testovat jeden bobek je uplně na nic.
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    CAMELLA: Dělám to jak řikáš, vzorek z jednoho dvou bobků. To je blbě? Nikdy se mě na to v té laborce neptali, jak jsem jim to namíchala. :) Prostě jen zažádam o rozbor na vnitřní parazity a pak mi pošlou výsledky, jestli je má, nebo ne.
    SNELA
    SNELA --- ---
    SRUBKA: no mám tři psy a mám je na mase, takže i když je mi jasný, že to neni nejšetrnější, jistota je jistota..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SRUBKA: btw, dáváš směsný vzorek, nebo prostě jen vezmeš jeden dva bobky?:)
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    Btw, když tak na ty ceny koukám, odčervení u velkýho psa výjde cenově na stejno, jako rozbor jeho stolice (já ho nechávám dělat pravidelně v nedaleké veterinární laborce za 85Kč, dosud to vždy dopadlo dobře a nebylo následné odčervení potřeba), plus je to přecejenom šetrnější řešení... Co ty na to?
    TYNA_DOLITA
    TYNA_DOLITA --- ---
    SNELA: bejvávalo:)
    SNELA
    SNELA --- ---
    TYNA_DOLITA: já brávala 1 na 10kg za 10kč :) , ale pokud neseženu, tak se stavim u Vás :) děkuju
    TYNA_DOLITA
    TYNA_DOLITA --- ---
    SNELA: ja teda nevim jakou cenu si predstavujes ale u nas na zbraslavi stoji 1tbl. cestalu,na 10kg vahy asi 30 kc.
    SNELA
    SNELA --- ---
    Sice trošku mimo dotaz, ale nevíte kde se dají sehnat odčervovací prášky za lepší cenu ?
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    DOLORES: jj, já taky tam chodím, jelikož nemám ještě mrazák :)
    DOLORES
    DOLORES --- ---
    kdo je z prahy 6: mrazene maso vetamix, bd-yummy, falco a asi i dalsi www.dogbroty.cz
    je to psi pekarna, ale prodavaji i maso - rozdil cen je tak 5 - 10 kc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam