• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    MATHEA: tak zajdi do modřanské rokle a kolem cholupic, tam se taky dobře venčí ;)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SNELA: Jehe, no tak super. Kdyz vezmes zvirata, ktery mi nesezerou 10 letou chvilema protivnejsi fenu a pindoura, kterej si je sam sebou chvilema nejistej, tak muzem treba vyrazit vencit nekdy:) Rada se tam necham trochu provest, v podstate to tam neznam.
    SNELA
    SNELA --- ---
    MATHEA: tam je to fajn, to jsme skorosousedi, my jsme v Hodkovičkách :) ale na venčení je to tam super, muzes k vltavě, do lesa, za Prahou si hned
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SNELA: jsem hned u lesa u Kamyku, mam ho hned u baraku, takze to asi nejakou chvili preziju:)
    SNELA
    SNELA --- ---
    MATHEA: no u nás na 4ce to máme krásný, ale podle toho kde no :D :)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SNELA: bohuzel, se psy uz 3 dny:D Dneska jsme teda jeste v domovine, ale jinak jsem na par let presunuta..
    SNELA
    SNELA --- ---
    MATHEA: my bereme uz jen tam ceny i kvalita je super. uvidiš, zkus tam juknout :) a ty ted bydlíš v Praze ? :)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SNELA: Ok, to mam kousek, tak tam zitra mrknu, diky. Ale kdyby se tu nekdo stejne vyskytnul, kdo si necha zavazet, budu rada.
    SNELA
    SNELA --- ---
    MATHEA: dobrý maso maj na Praze 4- viz nástenka, berou od Pošváře my jsme spokojení
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Dobre a nekdo neco jinyho, ke komu bych se mohla prifarit s objednavkou tak za 1200 baj vocko?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Objednava nekdo z Prazskych Falco?
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    THEIA: Nemas zac, ona i jeho kniha stoji za precteni. Pan doktor Stourac je opravdu zlaty clovek, kdysi jsem s nim diskutovala prirodni stravu feny s osteosarkomem, dal mi nekolik dobrych tipu (byt u feny nesla diagnoza zvratit, alespon mela to nej do poslednich dnu pred uspanim). Verim, ze nejake figle poradi i vam, kor u dogy, at se dari. :)
    THEIA
    THEIA --- ---
    FIFAJZ: moc dakujem za rady! Hned som urobila na richbarf nakup mastneho a pripravila oblude odpoledni svacinku:) MVDr.Stourac je zda sa ojedinele zazracna kombinacia, skoda ze neni v prahe, takeho veterinara by som hned brala.
    Inak kompletne vysetrenia absolvovala uz za mlada a liecili sme ju z viacerych neduhov, pred 3r pred kastraci presla seriou kompletnych vysetreni, pravidelne delame rozbor stolice aj krvy a stale vsetko ok, zda sa ze po zdravotnej stranke by mala byt uz v poriadku.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    THEIA: Urcite, pridala bych do krmeni vic tucnyho, hovezi prorostly, vemeno nebo (pokud by se neposrajdila) i lzici sadla, skvarky, ovarit veprovy hlavy a obrat kuze (sulc pak pridavat do zradla), nebo dat veprovy kuze i samotny. A 800g denne na dogu mi prijde nic moc, zkusila bych pridat i na hmostnosti krmeni, zavest treba snidani vydatnejsi. Plus koupit Pangamin, ten podpori traveni i chut k jidlu. A kolik % mastnejsiho sedne fene - tot otazka, musis to vyzkouset.
    Jo a jestli byla chudak za mlada podvyzivena, tak udelat nejaky veterinarni vysetreni, jestli ma v poradku traveni, nema ve strevech breberky. Muzes taky zkusit napsat do maila nebo do poradnyMVDr Štouračovi , odbornik na dogy, fanda prirodni stravy pro psy.
    THEIA
    THEIA --- ---
    Tak ja mam presne opacny problem:) Prosim, mate nejake tipy ako efektivne ale zdravo vykrmit dospelu nemecku dogu? Sme na BARFu uz asi 3 roky, je v super kondici, krasna srst, je pekne osvalena, ma chut k jidlu, je vesela, ale ta vaha je proste hrozna- vcera som ju vazila u veterinara a ma len 43kg. Nechcem ziaden extrem, je proste holt atletickejsia, ale chcem ju aspon trochu vykrmit na zimu aby jej necouhali zebra..
    Bude mat 5 rokov, vobec neni v zatezi, jedina jej denna aktivita je nespustit ma z oci a vsade prenasledovat:) S vahou bojujeme uz od malicka, nasli ju dolamanu a podvyzivenu v lese, ked sme si ju brali z utulku v 6mes vazila len asi 20kg.
    Krmim inak asi klasicky, snazim sa aby priblizne jednou tydne mala ryby, jednou neprane drstky a inak kombinujem hlavne hovezi, teleci, veprove+ kureci/kruti krky, skelety, stale ma nejake morkove kosti, lopatky a zebra na ohryzanie..Denne dostava tak 800g masa, 100g droby+ mix zeleniny a ovocia podla sezony, obcas tvaroh, vajicko, z doplnkov sezonne pridavam kvasnice, olej z trescich jater/lososovy, drcene sipky, spirulinu, na klouby pravidelne namlete slavky, obcas k nim este pridam kolagen. Veterinar samozrejme doporucoval pridat testoviny, vlocky a tak, s argumentom ze ju krmim proste moc zdrave a je potrebne pridat trochu "fast foodu" do jej jidelnicku. Chcela by som sa ale radsej drzat prirodzenejsiej stravy, navyse jej psenice v granuliach fakt nesvedcila. Co syrove sadlo, vemeno, pripadne med? Kolko % moze tvorit takato mastnejsia zlozka, aby som neriskovala prujem? Pripadne ake doplnky v tomto pripade pridavat?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    jsme teda neco pres dva tydny na mase a... ehm... obe uz pribraly skoro po pul kilech
    to jen jak jim fakt chutna :-D ale maj smulu, budou dostavat ne 3, ale 2%, pasiky z nich mit nechci
    INXS
    INXS --- ---
    Parada a to ;)
    INXS
    INXS --- ---
    Nadchla me ta susena zelenina vod barona parafa bez prace a jak je to na jemno tak ti bonas slupne ne jako kdyz to pracne krajim/strouham a von s tim pak pofluse celou mistnost
    IF_
    IF_ --- ---
    Tak mi dnes na Arbesaku zas "vnutili" pytel kurecich kosti zadara a jeste tam meli dve prepravky:)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SNELA: dá se sušit i v mikrovlnce nouzově, sem teď zjistila :) Na nízký stupeň cca 25 minut a malé kostičku jsou suché a úplně doschnou v lednici v papírovém pytlíku.

    Jinak jako míň hodnotné pamlsky taky dávám granule - obvykle kvalitní štěněcí nebo kočičí, ty jim jedou :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam