• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    LOVETHIEF: jenom maso je blbost. nejsem zadnej vedec, ale z toho,cim se tak obecne ridim, dedukuju, ze mu bude chybet strasne moc zivin a naopak bude mit nezdravej prebytek bilkovin. kdykoli nekdo rikal, ze pes jedl jenom maso, tak mu to pak po testech doktori omlatili o hlavu.

    jinak ja s novou coklici mela podobnej problem. ta byla asi zvykla na granuje a vpodstate jedla jenom maso nebo pecivo, vsechno ostatni vypreparovala a vyflusla. mineraly teda nepridavam, jenom kloubni vyzivu, takze nemam zkusenosti, ale zeleninu jsem pomalu naucila. nejdriv jsem to resila tak, ze jsem zeleninu na chvilku povarila v silnym masovym vyvaru a pak nastrouhala a nebo nastrouhala uplne na jemnounko (vpodstate bude snazsi to romixovat) a smichala treba se sadlem. takhle treba deset, ctrnact dni. a nebo nastrouhat do sulciku z prasecich hlav/nozek. pak uz jsem cerstvou nastrouhanou zeleninu jenom zalila studenym vyvarem/sadlem/krvi. v tyhle fazi se to zaclo delit na zeleninu, co zvladne (okurky, cukety, salaty, spenat, brokolice, zeli--ted me napada, ze vlastne samy zeleny veci) a veci, co stale ne (papriky, rajcata, redkvicky). no a v tyhle fazi se ty svoje oblibenejsi naucila jist (porad je teda davam na jemno nastrouhany) a ty neoblibeny porad jedu po staru. do toho davam i ovoce nastrouhany do tvarohu, to zkus, to zblajznou hned.

    a jeste me napada odstavnit nejakou zeleninu a dat jim to do vody jako stavu, nekde jsem na to kdysi narazila a jak o tom ted mluvim, tak to mozna taky zkusim.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    jsem uplne zapomnela, jak to je k vzteku, kdyz pes nechce zrat :-D
    Holky jsou z nej uplne vyrizeny, sedej u me s usima na zadech a vykulenyma ocima a davaj mi signaly, at uz je k ty jeho misce pustim, ze se to neda vydrzet. Bibi i zkousi davat pac, protoze co kdyby nahodou...
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    achjo, musim si tu povzdechnout. Nas novej Darby je od malicka na mase, tak jsem si naivne myslela, ze s jidlem nebude nejmensi problem. Ale to jsem se spletla. Panacek byl JENOM na mase, chovatelka razi nazor, ze psi jsou vyhradni masozravci a cokoliv navic je spatne. Takze nepridava nejenom zeleninu a ovoce, ale ani zadny mineraly atd.
    Cili ja kdyz mu do masa zamicham byt jen mikroskopicky mnozstvi micromineralu/keply/pangaminu/oleje/sipku nebo nedejboze zeleniny, tak se v tom uz ani nepofrfna a proste to nezere.
    Je dobry u psa (necelych osum mesicu) fakt pokracovat jen a pouze na mase? Nebo jako co mam delat?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Ja se s objednavkou od Falca jeste drobet zpozdim, dam vedet tak tejden dopredu.
    IF_
    IF_ --- ---
    IM_MORTAL: V Zoo ve dvore na Andelu,maji i Axu
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Nevíte někdo o barfovacím zverimexu nebo e-shopu s osobním odběrem v praze? včera sem vyzkoušela richbarf (brala sem oleje, tak sem rovnou vzala i dršťky, ty byly ok, a mořskou rybu a ta asi poletí do koše, páchne na sto honů i zmrzlá a pes na to hází bobek) a maj jenom vetamix a falco pokud se nepletu, tak něco kde maj i nýřany nebo tak něco?
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    IF_: to jo, jenže já bych si musela vzít stejně jen pár kousků... mrazák mám dost malý :/
    IF_
    IF_ --- ---
    Hlavně je super, že zavážejí už od "normálních" dávek.
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    IF_: Mají dobrý sortiment... asi něco vyzkouším... hlavně ty ryby vychází celkem levně :)
    INXS
    INXS --- ---
    IF_: jj taky od nich beru a spokojenost
    IF_
    IF_ --- ---
    BARUSSS: Tentokrát jsem brala od http://shop.zufrikteam.cz/ a spokojenost veliká... nutno říct, že já měla "jen" deset kilo a brala jsme ještě se slečnou, co má chovku s šesti psíkama...
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    IF_: my ho máme prázdný :D ...už se chystám asi týden si sjet pro maso..Odkud bereš?
    IF_
    IF_ --- ---
    BARUSSS: Musela jsem navařit všecko lidské jídlo z mrazáku:))
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    IF_: my přijdem na návštěvu :D
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    MAARIIIII: já ti neřekla ani Bé k tomu, jak se o něj starat "simtě" ;)
    MAARIIIII
    MAARIIIII --- ---
    BARUSSS: to sou chytrosti, simte :-) ja sem se ptala na nazor lidi jaky asi bude a z vyroste, ne jak se o nej staratl.
    IF_
    IF_ --- ---
    Nutne potrebuji dalsiho psa.



    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    MAARIIIII: k tomu,abys ho mohla milovat to vědět nepotřebuješ, ne ?
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    VERCA_ZABA: no asi tak..
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    MAARIIIII: hele, musíš se ptát na tohle snad v každým auditku o psech? zrvona tady to opravdu nemá co dělat..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam