• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Tak ten nas malej loupeznik nema problem se zeleninou, on ma proste problem se vsim vcetna masa :-))) To je jak vratit se o dva roky zpatky, kdyz Cookie byla mala a nezrava. Takze se uklidnuju tim, ze z toho taky vyroste a bude z nej taky pazravec na diete.
    Jediny, co zbasti s chuti, jsou kosti (kureci nohy, kachni krky...), ktery mu ale pochopitelne nemuzu servirovat denne.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Jo, byla i s kloubni hlavici, tu zlikvidovala nejdriv, chrupavku a pak celou "bouli"
    sebrano, ocichano, vrazeno do mrazaku
    dik:)
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    Ano, sebrat. A vyhodit nejlepe, v teple domova kost casto pomerne rychle zapachne. Nebo dat do mrazaku a podat k hlodani zase treba za tyden, na den. Ted dat pauzu a prokrmit treba vnitrnostma.
    Btw - macatou morkovou kosti si predstavim ty klasicke siroke spalicky narezane, z hovezich hnatu, ktere vetsinou pes nema sanci nejak vice hlodat, krom vycucnuti morku. Jestli ma tuhy bobky, tak to musela byt nejaka ta kloubovka?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Lama dotaz:
    Lilusenka vcera dostala od kolegy macatou morkovou kost, uz druhej den na ni pracuje. Ted jsem si vsiml, ze ma tuhy bobky jak broky a je na nich zretelny, ze to souvisi s kosti.
    Mam ji tu kost sebrat a davat jen na omezeny cas?
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: Ale tak, jestli byl jen na mase, typu svaloviny, bylo to spatne. Jestli na mase, jako vcetne skeletu, kosti obcas, vnitrnosti tu a tam, a s tim, ze se pes treba napase bylinek, travy venku - nevidim v tom nic spatnyho.
    V tom pripade jde zase jen o dobry pocit cloveka, aby psovi neco dodal, kvuli svemu svedomi. Nasypal, prilepsil, treba ten pes to vubec nepotrebuje. Ja teda nepridavam nic z mikromineralu, ani sypanych prasku, zeleninu staci pro nemrcoucha sparit jemne nastrouhanou a davat separe od masa treba s kefirem... Nebo naopak coby svatost hodit list zelenyho cehosi (u nas ted jede kapusta), kousek mrkve, este pred krmenim. Porid mu pangaminky v tabletach, ty voni snad kazdymu psovi a neuskodi, ba naopak. :)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Praveze ne!! Ony ho treba obestoupi a cumej mu z jednoho centimetru do misky a on si v klidu od ni odejde.
    IF_
    IF_ --- ---
    LOVETHIEF: A to ho neprimněje ani hrozba, že mu to holky sežerou)?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    SUFFOCATE: zkusim
    me stve, ze ani ten micromineral tam nechce
    k veceri bude mit cistou mletinu, jak je zvyklej, tak zjistim, jestli se vofrnuje fakt na to, co se mu tam snazim pridat, nebo jestli se vofrnuje, protoze je to zkratka malej Cookie boy :-D (ale uklidnuje me, ze i notorickej nezravec a kostitras Cookie se mi rozezrala a nakonec ve dvou letech je temer popelnice, takze on jako jeji pokrevni bracha bude urcite to samy).
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    LOVETHIEF: a co přílohu opatlat jogurtem nebo tvarohem? Samozřejmě trošku, aby se nepo...
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TATEREZA: dik za tipy, budu muset postupne zkouset. Holky nemaj se zeleninou (krome rajcat a petrzelky) a doplnkama nejmensi problem, zamichanou v mase vymetou cokoliv. Ale novej prdous na to proste neni zvyklej.

    SILVILVA: to jsem zkousela, taky zadna slava
    Ruce mi mohl urvat za kureci nohu, to bylo zatim jedinkrat, co zral s chuti.
    SILVILVA
    SILVILVA --- ---
    LOVETHIEF: A když mu na to šplíkneš kousek lososáku, neoklameš ho tím? U nás to tak funguje celkem úspěšně.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    LOVETHIEF: jenom maso je blbost. nejsem zadnej vedec, ale z toho,cim se tak obecne ridim, dedukuju, ze mu bude chybet strasne moc zivin a naopak bude mit nezdravej prebytek bilkovin. kdykoli nekdo rikal, ze pes jedl jenom maso, tak mu to pak po testech doktori omlatili o hlavu.

    jinak ja s novou coklici mela podobnej problem. ta byla asi zvykla na granuje a vpodstate jedla jenom maso nebo pecivo, vsechno ostatni vypreparovala a vyflusla. mineraly teda nepridavam, jenom kloubni vyzivu, takze nemam zkusenosti, ale zeleninu jsem pomalu naucila. nejdriv jsem to resila tak, ze jsem zeleninu na chvilku povarila v silnym masovym vyvaru a pak nastrouhala a nebo nastrouhala uplne na jemnounko (vpodstate bude snazsi to romixovat) a smichala treba se sadlem. takhle treba deset, ctrnact dni. a nebo nastrouhat do sulciku z prasecich hlav/nozek. pak uz jsem cerstvou nastrouhanou zeleninu jenom zalila studenym vyvarem/sadlem/krvi. v tyhle fazi se to zaclo delit na zeleninu, co zvladne (okurky, cukety, salaty, spenat, brokolice, zeli--ted me napada, ze vlastne samy zeleny veci) a veci, co stale ne (papriky, rajcata, redkvicky). no a v tyhle fazi se ty svoje oblibenejsi naucila jist (porad je teda davam na jemno nastrouhany) a ty neoblibeny porad jedu po staru. do toho davam i ovoce nastrouhany do tvarohu, to zkus, to zblajznou hned.

    a jeste me napada odstavnit nejakou zeleninu a dat jim to do vody jako stavu, nekde jsem na to kdysi narazila a jak o tom ted mluvim, tak to mozna taky zkusim.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    jsem uplne zapomnela, jak to je k vzteku, kdyz pes nechce zrat :-D
    Holky jsou z nej uplne vyrizeny, sedej u me s usima na zadech a vykulenyma ocima a davaj mi signaly, at uz je k ty jeho misce pustim, ze se to neda vydrzet. Bibi i zkousi davat pac, protoze co kdyby nahodou...
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    achjo, musim si tu povzdechnout. Nas novej Darby je od malicka na mase, tak jsem si naivne myslela, ze s jidlem nebude nejmensi problem. Ale to jsem se spletla. Panacek byl JENOM na mase, chovatelka razi nazor, ze psi jsou vyhradni masozravci a cokoliv navic je spatne. Takze nepridava nejenom zeleninu a ovoce, ale ani zadny mineraly atd.
    Cili ja kdyz mu do masa zamicham byt jen mikroskopicky mnozstvi micromineralu/keply/pangaminu/oleje/sipku nebo nedejboze zeleniny, tak se v tom uz ani nepofrfna a proste to nezere.
    Je dobry u psa (necelych osum mesicu) fakt pokracovat jen a pouze na mase? Nebo jako co mam delat?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Ja se s objednavkou od Falca jeste drobet zpozdim, dam vedet tak tejden dopredu.
    IF_
    IF_ --- ---
    IM_MORTAL: V Zoo ve dvore na Andelu,maji i Axu
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    Nevíte někdo o barfovacím zverimexu nebo e-shopu s osobním odběrem v praze? včera sem vyzkoušela richbarf (brala sem oleje, tak sem rovnou vzala i dršťky, ty byly ok, a mořskou rybu a ta asi poletí do koše, páchne na sto honů i zmrzlá a pes na to hází bobek) a maj jenom vetamix a falco pokud se nepletu, tak něco kde maj i nýřany nebo tak něco?
    BARUSSS
    BARUSSS --- ---
    IF_: to jo, jenže já bych si musela vzít stejně jen pár kousků... mrazák mám dost malý :/
    IF_
    IF_ --- ---
    Hlavně je super, že zavážejí už od "normálních" dávek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam