• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    LA_PIOVRA: ten jemnoulince namletej prasek Spiruliny by snad nasat strikackou sel, vyzkousim. Ale ty granule ostropestrece, to fakt nevim. Leda bych ho nadrtila v hmozdiri.
    Kazdopadne diky!!
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    LOVETHIEF: potravinovy oleje maj hustotu cca 800-900kg/m3, podle druhu, pro nasi potrebu berme treba 850.
    Mas treba 9kg psa, mel by tedy dostat 0,9g.
    9/0,85=10,05
    10,05*0,1 = cca 1 potrebujes tedy 1 ml oleje
    Poridis si 2ml strikacku a natahnes po 1ml rysku.
    Sestikilovymu analogicky neco trosinku pres 0,6ml.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Pouzivate nekdo ostropestrec? Ja koupila tenhle http://www.labafi.cz/...i/eshop/9-1-OSTROPESTREC-MARIANSKY/0/5/16-OSTROPESTREC-MARIANSKY-GRANULOVANY
    a fakt nevim, jak mam odmerit mnozstvi 0,1g / 1 kg živé váhy ... takze jak mam odhadnout mnozstvi pro cca 6kg a 9kg psa?
    Pak mam jeste spirulinu http://www.labafi.cz/labafi/eshop/10-1-SPIRULINA/0/5/46-Spirulina-200g-plech a to taky nevim. Lzicka? Pul? Ja az zas tak presnou vahu nemam.
    IF_
    IF_ --- ---
    Z netu... miminkovská strava:)



    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    FIFAJZ: ona ma vstrebatelny stehy i na povrchu, vypada, jako kdyby byla na husto sesita sesivackou, akorat ty "svorky" jsou pruhledny. No ale kdyz na to koukam z blizka, tak se mi proste zda, ze ta kuze jeste nesrostla k sobe, ale treba se to za nedeli stihne zahojit a v pondeli nam reknou, ze uz muze mit normalni rezim
    az bude po vsem, tak vyperu vsecky deky a Cookie vykoupu, hele mozna mas pravdu a je to tak, jak rikas! Protoze chovatelka mi tvrdi, ze ikdyz to byl dycky "slow eater", tak ze jidlo nikdy vylozene neodmital!
    Dneska jsem jim naservirovala kusovy hovezi, koupila jsem ho v Albertu, ze prej urceny na polivku, no naaadherny masicko! A hovezi srdicko. Uz to vsecko bylo nakrajeny na krasny jednohubky. Myslela jsem si, ze tomudle proste nemuze odolat! A ten hajzlik se tvaril, ze ho chci otravit. Az pote, co jsem mu nacpala dva kousky do huby, tak to s odporem zacal postupne teda vynaset z misky na koberec. A tam to nechal holkam :-))
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: Drzim palce, na pondelek, urcite se bude hojit dobre... a jak budou stehy venku, a bude to nejak mozny technicky, zkus ji okoupat v octovym roztoku, jen par lzicek do kyblu, oplachnout, aby mu prestala vonet. A propos, treba to nezrani jeho souvisi prave s Cookie a tim jejim haranim, muze byt navonenejch od ni fura veci. Cookie je zlata pacientka! :)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    FIFAJZ: s tim odmenovanim to zkusim, diky za tip
    Cookie je snad v pohode. Jizvu fakt neumim posoudit, tak jsem zvedava, co rekne vet v pondeli na kontrole. Kazdopadne se ale Cookie tesi, az ji nebudu furt hlidat a okrikovat Darbyho, aby na ni nehoupal, a dam jim konecne pokoj ;-) Je ale skvela. Vi, ze musi pockat, az ji vynesu do schodu a snesu dolu, vi, ze tento tyden nespime v loznici, ale v jinym pokoji, kde je jenom matrace (aby neskakala na postel), vi, ze venku musi bejt na flexine... a taky vi, ze mi muze kdykoliv zalehnout moje misto na gauci, kdyz ji na nej vyzvednu, a ja si sama radsi sednu na zem, protoze je prece marod :-))
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: Jak jako, oproti pravidlum smecky? Ja nachystam misky, pak jdu dat terierkam, ktery nejsou vdechovaci magorky, a jeste tu prvni dostane de facto nejmladsi clenka smecky. Takze vlastne to davam tak, ze nejpomalejsimu zravci jako prvnimu.
    Pokud je to trubka nezraci az tak moc, zkus ho krmit v ramci pamlsku zradlem, za cvik, abys do nej neco dostala. Treba vecer pred krmenim, odmerit mu z davky hrsticku a velky jupi, ze se jde neco cvicit, doma, v kuchyni. Sedni, packu atp. Jak se dari pacientce?
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    mne by ani tak moc zily nervalo, kdyby obcas neco nesezral a drzel hladovku. Jenomze on ma naprosto stejnej problem jako mivala Cookie. Kdyz se nenazere rano (vecer), tak do vecera (do rana) ma neskutecne uskucenej zaludek, je mu blbe, leze jak lemra a bleje
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    FIFAJZ: neboj, praktikuju ;-) On ma z toho ale jeste radost, ze se toho blbyho jidla zbavil!
    Asi budu muset Darbyho krmit zcela proti pravidlum smecky jako prvniho, aby holky fakt tu jeho porci pak dostaly. Nebo jim budu davat jenom polovicni porce. Nevim, nejak to budu muset vymyslet, protoze me to vecny skladovani misky s nedozranym jidlem a naslednym vyhazovanim nebavi.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    LOVETHIEF: Vsak ted uz mas smecku. Muzes uplatnovat tu nej metodu - nechces? nezer! Ostatni si daji! Ostentativne mu odebrat misku, po par minutach, kdyz se v necem vrta. Obejit fenky, z jeho misky mu tam neco flaknout a jemu nedat nic, zbytek schovat do lednice. Uvidis druhej den, uz pri snidani, jak se bude jinak cinit. :)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Zivot je plnej paradoxu. Kdyz byla Cookie mala, primichavala jsem ji do granuli konzervicky nebo maso, aby jich aspon par sezrala.
    Ted Darbymu primichavam par granuli do masa, aby se v nem aspon povrtal. Uz je tak vybiravej, ze by nejradsi zral jenom samotny zeleny drstky cerstvy nebo suseny. Nasla jsem doma jeste 400g pytlik granuli Canine Caviar a davam jim je venku jako odmeny. Miluje je mozna jeste vic nez ty drstky.
    IF_
    IF_ --- ---
    Are You Poisoning Your Pet? Things You Need To Know About The Pet Food Industry | Collective-Evolution
    http://www.collective-evolution.com/...your-pet-things-you-need-to-know-about-the-pet-food-industry/
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: s obilovinama problém nemá, resp jeho případný průjem se na nic nijak pravidelně neváže (krom kostí, občas), nic jsem nevypozorovala - ječmen, oves, otruby, rýžový otruby, extrudovaná kuku, a podobný věci, toho je u nás hafo, není nic jednoduššího než když jdu domů skrz futrovnu, vzít tu hrst a tam hrst :) Mrkev ne-e, tu aportuje po stáji a žere, takže mi teď pořádně zreznul, až jsem ho musela začít okřikovat, že je mrkev fuj. Teď tu je krmná řepa, ta je lepší, co se karotenu týče.. ale mrkev je pro nás tedy tabu. Kvasnice krmím svému koni, takže těch je taky dostatek ;)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: jenom jestli je cíťa na zažívání, vyloučila bych tu kukuřici možná. Z příkrmů hlavně rýži a pohanku, jestli seš si jista že je ok po obilí, tak teda těstoviny a vločky (a pokud není alergik, tak i spařené otruby pro koně jsou na přibrání fajn), ale už to jsou rizikové faktory a můžou zhoršovat trávení. Všechno vařené v tučnějším vývaru. Do masa bych kromě zeleniny zkoušela propašovat i víc ovoce - jabka hlavně - a ze zeleniny pak hlavně mrkev, opatrně se zelím a lilkovitýma. Klidně dlouhodobě bych přidávala malé množství glukopuru a kradla bych pro něj kvasnice pro koně, na tom se taky přibírá. Ale jak už tu bylo napsáno, některé psy prostě nevykrmíš :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    IF_: kdyby byly prachy, nevaham ani vterinu ;)
    IF_
    IF_ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Nebo pořídit nějakého kámoše, on by si to rozmyslel nežrat:))
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    MATHEA: tak on ji ma furt prehrsel, jen je proste jak lunt, no.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: jj, vemeno je pro dost psu, ktery sem potkala, hur stravitelny. Byt tebou bych proste zustala na barfu a dovychytala to. Jasne ze je pak na prd, kdyz ma pes jinej zdravotni problem, taky se vzdycky pak desim se psem vyjit ven, pac je jak lunt a k tomu ma ted nic moc srst.. ale na ostatni lidi prd, vim, ze je to neprijemny, ale ja teda za prvnich 2 roky jeho zivota nenasla jeidny granule, ktery by mi zral dlouhodobe a na kterejch by prospival. Na mase ho aspon sem schopna udrzet tak, ze z nej ty kosti tolik nelezou, dobre nakrmenej mi vydrzel teda prvniho pul roku po diagnostice stitny.

    A proste stjene jako nektery lidi, maj i psi ruzny telesny konstituce a jinak fungujici metabolismus. Krm prose vyvazene, co pujde, rvi do nej tucnejsi, ale samo ne nejak prehrsel. Blby to bude jeidne tehdy, pokud na psovi bude videt, ze tu energii nema..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    MATHEA: vemeno mi i po 10 hodinách vybleje ve stejnym stavu jako ho sežral, takže to jsem vzdala. :I Já už jsem vychytala, jaký maso jo a jaký ne a co třeba jen v kombinaci a jen trochu. Takže mě se na barfu taky spíš zlepšil, než naopak (poslední eskapáda byla bakteriálního původu)..
    Už mě teda aspoň lidi na ulici neříkaj ať ho nakrmim.. :D Ale pravda je, že pokaždý když ho v maštali někdo pohladí a zareaguje "ti zas nějak zhubnul, ne?" tak že nic moc..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam