• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    IF_: i-vlcek.cz zatim nemaj moc velky vyber, ale slečna je moc sympatická. prodejnu maj v podolí
    OPI
    OPI --- ---
    IF_: Barfík Brno
    IF_
    IF_ --- ---
    Je ted nejaka firma ktera zavazi uz od nejakyho rozumnyho poctu kil? Roky sem kupovala ve zveraci ale z duvodu stehovani to budu muset resit jinak. Akorat vzdycky beru jen max. 10 kg :/
    DZEJNY
    DZEJNY --- ---
    ANASTHESIA: mlcim v pohode :)
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    DZEJNY: A hlavne ja jsem psala o chlapovi. Ja to nedokazu posoudit ale on s tim evidentne problem nema ze je to vickrat mrazeny. A ano pro pejska jsem to ted jednou rozmrazila, naporcovala a dala opet mrazit. Nevim jestli je to az tak spatne :(
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    DZEJNY: jenzw tím mrazenim se zase zbavis potencionálních parazitů..
    DZEJNY
    DZEJNY --- ---
    TATEREZA: proste to uplne narusi strukturu masa uz pri prvnim mrazeni a podle me to pak musi byt chutove poznat. kvalitativne urcite maso je vysusene atd. osobne preferuju maso cerstve. Konec koncu v jednom materialu o Barfovani jsem se docetla ze nejlepsi by bylo i psum davat maso cerstve.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    DZEJNY: proc? ja se v tom nijak nevyzivam, ale kdyz se prihodi, ze maso nestacime spotrebovat a treba nekam jedem, tak ho bez vycitek svedomi znova zamrazim a muz to ani nepozna
    DZEJNY
    DZEJNY --- ---
    ANASTHESIA: hmm tak to je fakt nechutný.
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    Tak pokrok. Manzel vcera uvaril kureci jatra a spol a podal pejskovi varene jatra a srdce s ryzi a mrkvi ;) ale aby daval syrove tak to ho asi nepresvedcim :(
    ANASTHESIA
    ANASTHESIA --- ---
    DZEJNY: U nas mrazime na 2x i maso pro lidi, pac manzel je masozrout a ja ne. takze neco vyberu rozmrazim a uvarim a zbytek vratim do mrazaku a manzel zatim zije :DDD
    IF_
    IF_ --- ---
    DZEJNY: Však já to nechám jen povolit zlehka aby tim projel ostrej velkej nůž... jinak u psího masa bych se těhle věcí až tak nebála:)
    DZEJNY
    DZEJNY --- ---
    HYSTERIA: Jako už jsme nad tím přemýšlela taky, že to žačnu sekat sekáčkem, ale ono kromě těch dršek, je ostatní maso relativně čichově nezávadný, a já krmim půlkilem masa denně takže když to rozmrazim půlku hodim do krabičky nebo do pytlíku a druhej den jen nechám na lince aby to mělo při krmení pokojovou teplotu. Takže akce sekáček se vlastně ani konat nemusí ale mít malýho pejska tak mi nezbyde nic jinýho než sekat nebo řezat.

    IF_: já mám právě tak nějak zafixováno, ani nevim proč to přenášim na to psí maso, že se rozmražený věci nemají podruhé mrazit, ale to asi platí jenom u masa pro lidi.
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    DZEJNY: my to doma sekáme zmrzlý sekerkou nebo sekáčkem na maso :)
    DZEJNY
    DZEJNY --- ---
    IF_: oukej zkusim se s tim poprat takhle.
    IF_
    IF_ --- ---
    DZEJNY: No tak ja nechavam vsecko maso nejdriv lehce povolit a naporcuju do pytliku a zmrazim, takže pro myho psa každou štangli na 5 až šest porcí, skladovat v lednici bych to fakt nechtěla.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ANASTHESIA: my barfujem i s kočkama. teda - nežerou nám vemeno a držky, prostě smradlavý věci, ale jinak dvakrát denně dostávaj maso - krky, srdce, žaludky, vepřovej čerstvej žaludek, mletý, ryby.
    DZEJNY
    DZEJNY --- ---
    HYSTERIA: pravda pravda, smard je to strašnej ale moje zvíře se po tom může umlátit, víc než po libovém hovězím.
    Škoda, že nedělají balení po 500g tam kam chodím kupovat maso, za nějakou rozumnou cenu, protože celou kilovku nezkrmim, a rozmražené to uskladňovat do druhého dne je smradlavý zážitek pro ledničku, i když se to dobře zavře do krabičky.
    IF_
    IF_ --- ---
    HYSTERIA: Ono je i zajimavy ze fungujou skvele v michanici se zeleninou..lip nez normal maso... minule se mi utrhla ruka a dala sem do mixeru moc zeleniny ale jak se na to natahly drstky tak to bylo vylizano do ztracena...jo ten smrad je neodolatelnej :D
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    drštky a vemeno jsou jednoznačně pro fajnšmekry :) Ale je fakt, že na ty drštky se dá utáhnout i sebevětší psí nežravec :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam