• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: GTD je super! Kdo to neznáte, tak si to přečtěte - zbývá mi pár stránek do konce a jsem celkem nadšený. Ten pán vymyslel fajn systém. Má to hlavu a patu a spousta věcí mě přišla super už když jsem to četl a to jsem to ještě nevyzkoušel. Někde jsem četl, že je to údajně "moc složité", ale to se mi nezdá. Určitě se budu snažit GTD zavést - možná papírově a/nebo i softwarově :-)

    Pokud bych to měl shrnout, tak jde o to ulevit přívalu informací, ale zároveň o nic nepřijít a tím pádem se moct soustředit v 1 okamžik na 1 věc a nebát se (pod)vědomně, že na něco nedojde.
    I pro "normálního" člověka imho skvělá věc, pro mně chaotika nutnost :-)

    Asi existuje víc takových metod, ale zatím zkusím GTD. Ještě mě zaujalo třeba Zen To Do (údajně to nejlepší z GTD ještě zjednodušeno) viz http://www.melvil.cz/ .
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KORIN: V žádném, žádném případě nechoď k Turbové - psycholožka v Jundrově, tuším že Petr Cagaš jí tam dělá ten EEG.

    Poptala bych se nejdřív kdo to vede, jakou má praxi a jestli tedy pracují s přenosem dovedností ze stroje do reality (spíš ne, bo na tom vydělávají).

    Zkusila bych se zeptat třeba v Bohunicích, jestli ho nemaj a nebo zkusit zavolat do pedag-psych poradny (ale aby tě neposlali do toho Jundrova...)

    Viděla jsem nějaké gadgety právě na pricnipu eeg biofeedbacku, na hlavě helma co snímá vlny a na počítači tím ovládáš nějaké hry, myslím že cena byla v jednotkách tisíc, takže to i vyjde levněji než cyklus v nějakém centru.
    KORIN
    KORIN --- ---
    ZUZKAOU: tak já půjdu zkusit ten biofeedback, ADD je opravdu opruz, když má člověk v hlavě držet více věcí po delší dobu (mám problém něco odložit na zítřek, protože to prostě nedokončím :(
    Díval jsem se v Brně, že se dá zkusit tady: http://www.awarelaxcentrum.cz/eeg-biofeedback, ale nevím, jestli to není nějaká kravina, protože tam nabízejí i různé věci jako homeopatii, nebo liposukci ultrazvukem ;) Co myslíte?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: jak to tak čtu, tak v mnoha ohledech mi to připomíná systém co jsem vymejšlel sám resp. jsem si něco podobného chtěl napsat jako program na mobil :-),
    ale rozhodně jsem to nestačil dotáhnout k dokonalosti

    má tam dost zajímavých myšlenek a je to tak pěkně shrnuté - asi se mi to bude líbit :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    jo a k tý lístečkový metodě - zkuste řešit napřed jednoduché věci, nebo dlouhé složité úkoly těmihle jednoduchými prokládat - i pokud ten dlouhý je naprosto prioritní. Ten si prostě rozdělte na související úseky - mezi ně zaskládejte po 2-3 drobnosti. Pokud budete mít před sebou pořád stejný počet úkolů, je to dobrý. Pokud předřadíte jeden úkol a všechny drobné se budou řadit za něj, vykolejí vás už jen neustále narůstající počet.
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    normálně se přiznejte obvodnímu, že máte náročnou práci, jste unavenej, přetaženej a požádejte v rámci preventivní prohlídky o krevní obraz, tlak a pokud to jde o rozbor na minerály. Nebo doporučení na internu nebo na pracoviště celostní medicíny - jestli máte v papírech add, dalo by se to vzít přes neurologa.....
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    KURNIKSHOPA: no depku obcas mivam, ale pomaha to, ze si to uvedomuju...tak nejak si rikam, ze to patri k veci, protoze jsem obcas v prdeli z toho jak nezvladam chaos, ale vim, ze to musim vydrzet a nevzdat se...takze asi dobry...

    ...ale verim, ze nejake tyhle chybejici nerady muzou byt problem a doplneni muze pomoct...nevim kde by to udelali - mozna normalne u praktickyho doktora? zas si rikam, ze by to chtelo komplet rozbor co muze chybet a ne jit tam s tim, ze "jedna pani na nyxu povidala jestli mi nahodou nechybi zelezo" :-)
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    unrealone - no zhuštěných deset stran by se nedalo prodávat jako knižní trhák :o)
    Napadlo mi, nechte si udělat rozbor krve na přítomnost minerálů - chybějící železo a vitamíny řady B dělají v nervové soustravě pěknou paseku. A tak, jak svůj neklid popisujete může to být i začátek deprese - tam stačí dát tělu řád a pohyb. Neznám váš program dne nebo týdne.....
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: Tak jsem to začal číst - zatím v originále a vypadá to celkem dobře, ale asi bude pravda co jsem četl v recenzích - je to dost ukecané...spoustu omáčky...
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    pánové - používám takovou blbinu - obyčejnej kolotoč na vizitky
    na lístky napíšu úkoly a zařadím si je za sebe podle důležitosti (jednotlivý stránky vizitkáře se dají vyndat a případně přeřadit - vsadit novej úkol na místo). Nic nezapomenu, používám barevný bločky s volnejma lístkama, takže třeba vzkazy nebo tel. hovory si píšu na jinou barvu, než bílou. Hotový věci zahazuju. a všechno si de-facto píšu duplicitně do normálního sešitu - datum, věc, vyřízení - můžu se k tomu kdykoliv vrátit, na poradách a tak. Počítač není nic pro chaotika - tužka a papír jsou pohodlnější.
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    UNREALONE: a co trenink souvisle koncentrace? Treba skrz nejakou formu primitivni meditace... viz http://en.wikipedia.org/wiki/Samatha
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    UNREALONE: Nelisi, jen je to kniha z roku 2001, takze prekladatele tam nechali drobne, ale pro nekoho velice pouzitelne anarchonismy, jako treba papirovou kancelar, terminovy poradac apod. Tyka se to spickovych manazeru, kteri zas tak moc nepouzivaji pocitac. Dneska jsou docela dobry tooly na GTD na komplu.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: liší se nějak zásadně česká verze od originálu? já jen po které mám sáhnout...originál by se snad někde dal sehnat i elektronicky
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    Jinak jsou z toho všichni blbý už dva roky... v Čechách. Ve Státech asi od roku 2001.
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    Podle mě nejlepší metoda, zkoušel jsem různé věci, nic nefungovalo, o čemž Allen také píše.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: no ze zkušenosti vím, že spoustu věcí mi "opravdu dojde" až když je vidím někde napsané a pak si říkám "to je přece jasný" :-)

    dík za tip - určitě to zkusím přečíst...možná spíš v tom originále...

    ...teda podle obalu nevím jestli bych po tom šáhnul...takových knížek se zaručenými metodami jsou mraky...ale když říkáš, že je dobrá :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    často se mi stává, že jdu večer domů a je mi nanic z toho, jak jsem se zas totálně topil v chaosu...a pak se seberu a mám hned zas bojovnou náladu a říkám si jak se s tím zítra poperu a bude to všechno lepší...

    ...někdy to lepší je a možná, že se trochu dopředu posouvám, ale často mám pocit, jako kdybych na tom byl pořád více méně stejně - někdy to jde, ale někdy sedím, mám v hlavě vosí hnízdo a nic s tím neudělám :-(
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    No jestli se Tvůj život skládá z projektů tak jako můj (projekt je všechno, co má víc kroků, dovolená, pracovní projekt atd.), tak doporučuju tuto knihu
    Jan Melvil Publishing / kniha Mít vše hotovo - David Allen | melvil.cz
    http://www.melvil.cz/kniha-gtd

    a tenhle web
    Mít vše hotovo.cz
    http://www.mitvsehotovo.cz/

    Měl jsem tuto knihu v anglické verzi doma dlouho, teď jsem si koupil českou a konečně do toho pronikám. Ideální pro nás co máme ADD.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    teď mě napadla nová metoda, jak se usměrnit a vybruslit z chaosu - možná to bude znít jako banalita, ale snažím se přesvědčit sám sebe, abych neprozkoumával pořád všechny možnosti - řešit jen jednu věc v jeden okamžik a potlačit nutkání obsáhnout všechna možná řešení - tj. zamezit tomu, aby mi mysl při řešení problémů "odbíhala na postraní cestičky"...

    ...asi je to banalita - tohle řeším prakticky pořád...ale teď mám pro to zas nové pojmenování...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam