• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    Podle mě nejlepší metoda, zkoušel jsem různé věci, nic nefungovalo, o čemž Allen také píše.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: no ze zkušenosti vím, že spoustu věcí mi "opravdu dojde" až když je vidím někde napsané a pak si říkám "to je přece jasný" :-)

    dík za tip - určitě to zkusím přečíst...možná spíš v tom originále...

    ...teda podle obalu nevím jestli bych po tom šáhnul...takových knížek se zaručenými metodami jsou mraky...ale když říkáš, že je dobrá :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    často se mi stává, že jdu večer domů a je mi nanic z toho, jak jsem se zas totálně topil v chaosu...a pak se seberu a mám hned zas bojovnou náladu a říkám si jak se s tím zítra poperu a bude to všechno lepší...

    ...někdy to lepší je a možná, že se trochu dopředu posouvám, ale často mám pocit, jako kdybych na tom byl pořád více méně stejně - někdy to jde, ale někdy sedím, mám v hlavě vosí hnízdo a nic s tím neudělám :-(
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    No jestli se Tvůj život skládá z projektů tak jako můj (projekt je všechno, co má víc kroků, dovolená, pracovní projekt atd.), tak doporučuju tuto knihu
    Jan Melvil Publishing / kniha Mít vše hotovo - David Allen | melvil.cz
    http://www.melvil.cz/kniha-gtd

    a tenhle web
    Mít vše hotovo.cz
    http://www.mitvsehotovo.cz/

    Měl jsem tuto knihu v anglické verzi doma dlouho, teď jsem si koupil českou a konečně do toho pronikám. Ideální pro nás co máme ADD.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    teď mě napadla nová metoda, jak se usměrnit a vybruslit z chaosu - možná to bude znít jako banalita, ale snažím se přesvědčit sám sebe, abych neprozkoumával pořád všechny možnosti - řešit jen jednu věc v jeden okamžik a potlačit nutkání obsáhnout všechna možná řešení - tj. zamezit tomu, aby mi mysl při řešení problémů "odbíhala na postraní cestičky"...

    ...asi je to banalita - tohle řeším prakticky pořád...ale teď mám pro to zas nové pojmenování...
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    Jo k tomu medu, džemu... já to mám hlavně proto, že jsem si upravil stravu. Medem jsem si sladil vločky k snídani, ale musel jsem to opustit, protože jsou v něm také jednoduché cukry. .-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    KURNIKSHOPA:
    MAREK_PRCHAL: dík za odpověď

    no limonády nepiju nebo jen když nic jiného není, čokoládu jen občas, kafe příležitostně, kafe ani čaj nesladím, ale sladký věci si občas dávám - jako med nebo džem na chleba, buchty a tak...s tím ovocem mě to docela překvapuje mmm...

    někde jsem slyšel, že by měly pomáhat ty omega-3 tento, takže ryby a rybí tuk...
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    Já jsem opustil po dvouleté epizodě Colu Light a po intenzivním půlroce Fantu a piju jen vodu. Není v ní aspartam a další sladidla, která nutí jíst.
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    unrealone - žádný kafe, čokoláda, omezit cukr, vynechat jahody, maliny, hroznové víno a hrozinky - to ovoce je rizikový pro epyleptiky, ale po zkušenostech s hyperaktivním synem i vybuzuje mozkovou činnost a neklid obecně. Barvený limonády jsou obecně svinstvo. Slazený minerálky Ok.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    nevíte někdo prosímvás o šikovné "dietě" - tj. osobní zkušenost s tím co (ne)jíst / (ne)pít - co pomáhá...? něco jsem i vygooglil když jsem to posledně hledal, ale zajímaly by mě praktické zkušenosti...díky
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    u me je to fakt jak na houpacce - nekdy pohoda a nekdy totalni krize...chtelo by to nejak vyrovnat...musim se to nejak naucit
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Dobry je to delat jako ve skole, 45 minut prace pak 5 az 10 minut prestavka. Cloveku se pak lip pracuje kdyz vi ze to neni nadlouho:)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MATHEW_ER: ja jsem si rikal ze se najde nejakej stoura :-P ...je to boj no :-)
    MATHEW_ER
    MATHEW_ER --- ---
    UNREALONE posledni navsteva 15:03:17 5.10.2010

    Takze zadne psani na nyx, ale proklikavat sledovany ano? :D Uz jsem zkousel spoustu veci, ale i kdyz odpojis kabel od netu, tak spis zacnes uklizet, odbihat do obchodu nebo plest svetr, nez aby se neco zmenilo. :)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    teď jsem se rozhodl, že zkusím v práci opravdu důsledně
    - eliminovat všechny rušivé vlivy
    - řešit vždycky jen 1 věc, ale pořádně
    - žádné další aktivity, psaní na nyx....sakra...no...snad to půjde......tak odteď :-)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    LUBAR: souhlas.
    me treba vyhovuje, kdyz muzu delat vic veci najednou - pracovat, cist si neco, vyhledavat nejake informace - a stridat to, protoze kdyz zacne jit o nejakou rutinni praci, nebo praci s jednotvarnymi daty, tak okamzite uletim - zacina to tak, ze se stale kontroluju a o kazdem jednoduchem kroku premyslim, jestli je spravne (treba od sedmeho copy&paste ...)

    ...po pulhodine jinych cinnosti - no, vlastne me to bavi ;]
    vazne, myslim ze jak pisou lidi nize, neda se s tim moc delat .. po-ma-ly-po-kous-kach getting things done.
    LUCCAZ
    LUCCAZ --- ---
    Ja sedim kazdy den devet hodin v kanclu a zvladam to dobre, sice kazdy tyden ztracim kartu, nebo zapomenu zablokovat objekt a pod:-) Ale jeste nikdy se mi nestalo, ze bych zapomnela na neco dulezite ohledne prace, naopak jsem v nasem tymu ta produktivnejsi a troufam si rict, ze vsechny zmeny a nove procesy se ucim velmi rychle.. No jenom vlastne kdyz mam v praci stres, tak klepu kolenama o sebe a dupu nohama o zem:-) Je pravda, ze cim jsem starsi tim jsem klidnejsi..
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    to z toho mýho zmetečka by měl být hasič
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    YBUKO: Muze, ale nebude to produktivni:)
    LUBAR
    LUBAR --- ---
    YBUKO: Mně hlavně zatím všichni speciální pedagogové a psychologové vysvětlovali, že pokud hyperaktivita není spojená s nějakým oslabením intelektu, a to většinou naštěstí není, tak v dospělosti se lidi uplatňují většinou velice dobře.... většinou jsou poměrně akční a i když se to nezdá, tak svým zvláštním způsobem pochytají poměrně dost informací, který dokážou dobře a rychle vyhodnotit. Jasně, nebudou to vědci na pokusy, ale takové ty "rychlé" profese jim dost sedí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam