• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: papír mě trochu štve tím, že neexistuje vyhledávání, jak jednou něco napíšeš, tak se to hůř přesouvá a mění, ale v zásadě je to do začátku asi nejlepší cesta...než se přebírat hromadou softů
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: RTM znám - trochu jsem si s tím před časem hrál, ale nikdy jsem to nepoužíval rutinně...gtd jsem tenkrát neznal...možná že na to ještě zas mrknu...možností je dost no...možná až moc :-)

    nedávno jsem zkoušel třeba https://i.doit.im/ , ale i když je to free, má to mobilní verzi a nevypadá to špatně, tak mě to úplně nesedlo stylem, kterým to pracuje s inboxem (všechno zadáváš rovnou jako akci a ne jako stuff) a pár dalších věcí...
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    UNREALONE: Existujou i webove sluzby - myslim, ze se to jmenuje Remember the milk.
    MAREK_PRCHAL
    MAREK_PRCHAL --- ---
    UNREALONE: Tak vyplati se i pouzivat papirovy verze. Jinak ja jsem presel na Omnifocus a jen hledam cas, kdy zacit a vsechno preklopit.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    UNREALONE: ak niečo zaujímavé objavíš, určite by ma potom zaujímal odkaz, dík :o)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    JULYZ: jj ty stránky už tu zmiňoval Marek ( [ MAREK_PRCHAL @ AD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez ] )
    Trochu jsem si to tam četl a dají se tam najít zajímavé věci.
    Ze softwaru jsou tam (bohužel pro mě) hlavně věci pro Apple (Mac, iPad, iPhone), ale i tak je to zajímavé. Co jsem tak brousil po netu, tak jsem opravdu pěknou GTD aplikaci viděl zatím jen jednu a to právě zmiňovaný Omnifocus pro iPad/iPhone...jinak mi všechno co jsem viděl přišlo polovičaté/přes ruku/neintuitivní. Kompromisy můžu dělat relativně snadno v papírové verzi GTD a "nové funkce" přesně na míru si přidám dost snadno sám, což v případě softwaru neplatí (pokud ho nepíšu sám), takže bych chtěl nějaký opravdu vychytaný sw, abych měl motivaci přejít z papíru...

    ...nebo si holt něco napíšu...nebo si koupím iPad a Omnifocus :-)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    btw GTD: začal jsem s tím na papíře a docela jsem spokojen...ještě to chce pořádně rozjet a ustabilizovat a ještě je vůbec všechno dost provizorní, ale myslím, že to půjde dobře :-)

    - zatím používám kroužkový blok A5 + google kalendář+mobil a občas poznámky v mobilu
    - A5 je na doma OK, jinak by se hodilo něco menšího co bych tahal s sebou...možná vyrobím nějakou variantu hipsterPDA nebo menší blok/diář
    - časem asi přejdu na software až si nějaký napíšu...nebo něco hezkého seženu...ale papír se ukázal zatím jako nejrychlejší do začátku
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    HESPELER: cpát do sebe léky mi bylo vždycky nesympatické...taky mám pocit, že chci všechno přeprat sám a nebýt na něčem závislý...

    o dmae jsem neslyšel...podle popisu to zní zajímavě...

    btw těch věcí co píšeš něco používáš a pomáhá to? hyperaktivitu krotit nepotřebuju...spíš add...

    teď jsem začal zkusmo baštit rybí tuk (omega3 nebo jaksetojmenuje kapsle)...mám pocit, že jsem na tom trochu lépe, ale nemusí to s tím souviset...taky jsem začal každý den doma trochu cvičit a v práci se snažím důsledně jen pracovat a dělám si zelený čaj, který mi teda pomáhá dost...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    HESPELER: no nemůžu než souhlasit, ale přece jen to není jen tak udělat z toho výhodu...a v některých situacích je to i tak ehm...nepraktické...ale jak se říká - život je boj :-)

    Pravda je, že se s tím každý musí poprat a na ADHD je pro mně a myslím i pro dost lidí dobré hlavně to zjištění, že ty problémy nejsou způsobené tím, že by byl člověk lempl a málo se snažil... Už dřív než jsem věděl co je to ADD (ale třeba to ani nemám, to je jedno) jsem se odmítal vzdát i když mi připadalo, že se snažím co to dá a pořád to nestačí.
    Pojmenování problému mi pomohlo "identifikovat nepřítele" a trochu odbourat takový ten pocit bezmoci, který už teď nemám tak často - když člověk opakovaně zažije vlastní selhání a říká si, že to není možné a že příště se bude snažit víc...dobré je vědět kam nasměrovat svojí energii...pozitivní přístup a tak...taky mi přijdou zajímavé myšlenky kolem zenu...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    YBUKO: mmm zajímavé :-) možná taky zkusím
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    pěkný GTD nástroj - bohužel pouze pro MAC / iPhone / iPad
    OmniFocus for Mac - Products - The Omni Group
    http://www.omnigroup.com/products/omnifocus/
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: GTD je super! Kdo to neznáte, tak si to přečtěte - zbývá mi pár stránek do konce a jsem celkem nadšený. Ten pán vymyslel fajn systém. Má to hlavu a patu a spousta věcí mě přišla super už když jsem to četl a to jsem to ještě nevyzkoušel. Někde jsem četl, že je to údajně "moc složité", ale to se mi nezdá. Určitě se budu snažit GTD zavést - možná papírově a/nebo i softwarově :-)

    Pokud bych to měl shrnout, tak jde o to ulevit přívalu informací, ale zároveň o nic nepřijít a tím pádem se moct soustředit v 1 okamžik na 1 věc a nebát se (pod)vědomně, že na něco nedojde.
    I pro "normálního" člověka imho skvělá věc, pro mně chaotika nutnost :-)

    Asi existuje víc takových metod, ale zatím zkusím GTD. Ještě mě zaujalo třeba Zen To Do (údajně to nejlepší z GTD ještě zjednodušeno) viz http://www.melvil.cz/ .
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KORIN: V žádném, žádném případě nechoď k Turbové - psycholožka v Jundrově, tuším že Petr Cagaš jí tam dělá ten EEG.

    Poptala bych se nejdřív kdo to vede, jakou má praxi a jestli tedy pracují s přenosem dovedností ze stroje do reality (spíš ne, bo na tom vydělávají).

    Zkusila bych se zeptat třeba v Bohunicích, jestli ho nemaj a nebo zkusit zavolat do pedag-psych poradny (ale aby tě neposlali do toho Jundrova...)

    Viděla jsem nějaké gadgety právě na pricnipu eeg biofeedbacku, na hlavě helma co snímá vlny a na počítači tím ovládáš nějaké hry, myslím že cena byla v jednotkách tisíc, takže to i vyjde levněji než cyklus v nějakém centru.
    KORIN
    KORIN --- ---
    ZUZKAOU: tak já půjdu zkusit ten biofeedback, ADD je opravdu opruz, když má člověk v hlavě držet více věcí po delší dobu (mám problém něco odložit na zítřek, protože to prostě nedokončím :(
    Díval jsem se v Brně, že se dá zkusit tady: http://www.awarelaxcentrum.cz/eeg-biofeedback, ale nevím, jestli to není nějaká kravina, protože tam nabízejí i různé věci jako homeopatii, nebo liposukci ultrazvukem ;) Co myslíte?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MAREK_PRCHAL: jak to tak čtu, tak v mnoha ohledech mi to připomíná systém co jsem vymejšlel sám resp. jsem si něco podobného chtěl napsat jako program na mobil :-),
    ale rozhodně jsem to nestačil dotáhnout k dokonalosti

    má tam dost zajímavých myšlenek a je to tak pěkně shrnuté - asi se mi to bude líbit :-)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    jo a k tý lístečkový metodě - zkuste řešit napřed jednoduché věci, nebo dlouhé složité úkoly těmihle jednoduchými prokládat - i pokud ten dlouhý je naprosto prioritní. Ten si prostě rozdělte na související úseky - mezi ně zaskládejte po 2-3 drobnosti. Pokud budete mít před sebou pořád stejný počet úkolů, je to dobrý. Pokud předřadíte jeden úkol a všechny drobné se budou řadit za něj, vykolejí vás už jen neustále narůstající počet.
    KURNIKSHOPA
    KURNIKSHOPA --- ---
    normálně se přiznejte obvodnímu, že máte náročnou práci, jste unavenej, přetaženej a požádejte v rámci preventivní prohlídky o krevní obraz, tlak a pokud to jde o rozbor na minerály. Nebo doporučení na internu nebo na pracoviště celostní medicíny - jestli máte v papírech add, dalo by se to vzít přes neurologa.....
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    KURNIKSHOPA: no depku obcas mivam, ale pomaha to, ze si to uvedomuju...tak nejak si rikam, ze to patri k veci, protoze jsem obcas v prdeli z toho jak nezvladam chaos, ale vim, ze to musim vydrzet a nevzdat se...takze asi dobry...

    ...ale verim, ze nejake tyhle chybejici nerady muzou byt problem a doplneni muze pomoct...nevim kde by to udelali - mozna normalne u praktickyho doktora? zas si rikam, ze by to chtelo komplet rozbor co muze chybet a ne jit tam s tim, ze "jedna pani na nyxu povidala jestli mi nahodou nechybi zelezo" :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam