• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    UNREALONE: Psal jsi Geotzemu?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    SRNECEK: jednou jsem psal mail jednomu doktorovi a odpověděl mi viz [ UNREALONE @ AD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez ]
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    BUBBLE: Ano, odtud jsem primárně vycházel, neobvolal jsem všechna doporučení, ale co ano, tak zamítnutí... vskutku AD(H)D u dospělých moc nikdo neřeší, spíše se diví, že bych něco takového chtěl a moc ani není ochota mi např. doporučit někoho... docela mě to překvapuje... nyní čekám na odpověď od člověka, který se specializuje na ADHD u dětí, ale zmiňuje výskyt i u dospělých, tak doufám, že mi poradí...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    BUBBLE:
    SRNECEK: jsem zvědavej co ti řeknou. Nikde jsem se zatím neptal, ale mám dojem (z toho co jsem četl na internetu a tady), že se u nás ADHD u dospělých moc neřeší
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    BUBBLE: Ano, bohužel mě několik neurologů i lékařů řeklo, že mi vůbec nepomůžou a divili se, že jim volám. Bohužel neposkytli ani doporučení. Max. že mám řešit s psychologem nebo psychiatrem. Akorát nevím, na koho se obrátit, jelikož vím, že můj psycholog se nechtěl o porušě pozornosti ani bavit a hledat někoho nového... uf...
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    SRNECEK: to moc nechápu, jedná se o vývojovou poruchu mozku takže je to jasně v jejich pravomoci. Zkus jiného neurologa.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    BUBBLE: Tak na neurologii mi bylo řečeno, že to není jejich starost, což dle článků co jsem četl, není až tak pravda...
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    SRNECEK: kterýkoliv neurolog
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, má někdo radu, kde se nechat v Praze vyšetřit na ADHD? Sice jsem četl, že klinický psycholog by toho měl být schopen. Navštěvoval jsem terapie, ale můj návrh na možnost ADHD byl prakticky ignorován, přesto si myslím, že možnost výskytu u mě je, jelikož popis symptomů velice věrně zrcadlí mé chování... např. nejsem schopen vydržet u čtení knih více jak 20-30 minut... i když mne kniha zajímá... atd.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    axtheb: byl by prosim nejaky link? jeste nedavno jsem to zahlidl jako preklad nemeckeho textu na bombonech... taky mohlo jit o neprimerenou sebeobranu vyrobce...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    cukr je zdroj energie a pokud telo nema dostatek energie, tak asi je mensi i aktivita daneho jedince...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    XCHAOS: kafe a čaj taky nesladím, ale nepozoroval jsem žádnou souvislost...ale v práci většinou piju spíš vodu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    no, zajímavé je, že když jsem si přestal sladit kafe, tak se moje hyperaktivita přesunula směrem od programování spíše k internetové prokrastinaci a tlachání... (ale to může být i tím, že programování jsem si našel proto, že během mého dospívání v předinternetové éře bylo těžké být dostatečně efektivně hyperaktivní a nesoustředěný... když ještě neexistovaly příslušné pomůcky, jako sociální sítě, apod.)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MEJLA77: tohle je iirc omyl z osumdesatejch let, kde z korelace hyperaktivity a spotreby sladkosti nekdo odvodil kauzalitu ktera tam neni - je to obracene, hyperaktivni deti jsou casteji "uplaceny" k poslouchani sladkostma.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MEJLA77: to jsem právě taky slyšel že je lepší cukr omezovat...bylo by fajn najít na tohle nějakou dietu která funguje, ale možná je to individuální
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    já taky nedokážu bez cukru fungovat, ale občas cítím, že musím na chvilku vysadit... jinak výzkumy tvrdí, že více cukru (u dětí) vede k nepozornosti, větší aktivitě ... spíš je tendence jej omezovat...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Tak dneska jsem měl zas pěknou krizi - roztěkanost, depka, nálada v prdeli...teď už je to lepší.
    Možná to souviselo s hladinou cukru v krvi. Dal jsem si sušenku a docela rychle se to zlepšilo.
    V tomhle nemám ještě moc jasno...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    UNREALONE: idealne to stridat :)
    btw zajimalo by me jestli programatori tihnou k adhd nebo adhd k programovani :-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    zkouším práci ve stoje (dělám programátora a zatím jsem u toho seděl jako většina lidí)
    uvidím jak mi to bude vyhovovat...zatím je to docela fajn...minimálně na pozornost je to myslím lepší než sezení...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam