• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    cukr je zdroj energie a pokud telo nema dostatek energie, tak asi je mensi i aktivita daneho jedince...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    XCHAOS: kafe a čaj taky nesladím, ale nepozoroval jsem žádnou souvislost...ale v práci většinou piju spíš vodu...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    no, zajímavé je, že když jsem si přestal sladit kafe, tak se moje hyperaktivita přesunula směrem od programování spíše k internetové prokrastinaci a tlachání... (ale to může být i tím, že programování jsem si našel proto, že během mého dospívání v předinternetové éře bylo těžké být dostatečně efektivně hyperaktivní a nesoustředěný... když ještě neexistovaly příslušné pomůcky, jako sociální sítě, apod.)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MEJLA77: tohle je iirc omyl z osumdesatejch let, kde z korelace hyperaktivity a spotreby sladkosti nekdo odvodil kauzalitu ktera tam neni - je to obracene, hyperaktivni deti jsou casteji "uplaceny" k poslouchani sladkostma.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MEJLA77: to jsem právě taky slyšel že je lepší cukr omezovat...bylo by fajn najít na tohle nějakou dietu která funguje, ale možná je to individuální
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    já taky nedokážu bez cukru fungovat, ale občas cítím, že musím na chvilku vysadit... jinak výzkumy tvrdí, že více cukru (u dětí) vede k nepozornosti, větší aktivitě ... spíš je tendence jej omezovat...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Tak dneska jsem měl zas pěknou krizi - roztěkanost, depka, nálada v prdeli...teď už je to lepší.
    Možná to souviselo s hladinou cukru v krvi. Dal jsem si sušenku a docela rychle se to zlepšilo.
    V tomhle nemám ještě moc jasno...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    UNREALONE: idealne to stridat :)
    btw zajimalo by me jestli programatori tihnou k adhd nebo adhd k programovani :-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    zkouším práci ve stoje (dělám programátora a zatím jsem u toho seděl jako většina lidí)
    uvidím jak mi to bude vyhovovat...zatím je to docela fajn...minimálně na pozornost je to myslím lepší než sezení...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    XCHAOS: jj škatulkování se mi taky nelíbí...něco na tom je že ADHD má nějaké společné znaky, ale ani tady nejde generalizovat - jako že všichni s ADHD jsou takoví a makoví...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: obecně žena která se tváří že má sebedestrukční sklony možná jen chce, aby ses věnoval míň času compu a víc času jí....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: jasně... moje bisexuální bicyklistky :-) to je přesně o čem píše tenhle článek :-) nemyslím, ale, že potřeba vymýšlet nějakou ADHD škatulku pro něco, co je prostě podle mě obecnou vlastností inteligentních lidí s dostatkem imaginace - tedy toužit po něčem nedosažitelném...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    HARVIE: ty stránky jsou fajn...už mě párkrát napadlo založit nějakej podobnej web v češtině...i když nevim co bych tam jako laik psal...možná překlady článků...nevím...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    HARVIE: jo to se mi stává pravidelně :-)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BTW rad bych do budoucna udelal pruzkum souvislosti zkratek ADHD BDSM LSD a mozna par dalsich :-) zatim sem narazil na tohle:

    Is Sex important to someone with ADHD? | ADDER WORLD ADD ADHD Positive Thinking
    http://www.adderworld.com/blog1/2009/05/09/is-sex-important-to-someone-with-adhd/

    I have heard tell that that having sex, physically and emotionally, with someone who has ADHD can be the best sexual experience they have ever had, the first few times, that is. Have you heard this too?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KORIN: A co ADHD partnerky? IMHO by to mohla bejt sranda pokud nebude mit sebedestrukcni sklony, ktery budu muset neustale resit :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KORIN: ale tohle je typický magazínový blábol "Jediným řešením je léčba u odborníka - psychiatra, který předepíše příslušné léky.".

    jistě, jasně. a jediným řešením pro ženy jsou plastické operace, zvětšování prsou, apod. - svěřme se odborníkům, bez jejich nožů a léků nemáme šanci si pomoci.. jistě.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KORIN: tak "poruchou opozičního vzdoru" trpím zcela jistě :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: problém je, že po třicítce ta práce v noci poněkud přestává fungovat (před tím ovšem předcházelo rok období depresí, kdy jsem nemohl pracovat, měl jsem depky a nulovou motivaci a chtěl jsem spát, ale nemohl...)

    podle mě to ale není nějaká endogenní záležitost, ale spíš sociální záležitost (zvlášt to, že člověk pracuje, když ostatní spí - ovšem na čem pracuje? na čistě virtuálním díle, které si lidi pohlíží čistě jen na monitorech a nikdy z toho není další výstup...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    vnitronyxovský spam: [ college drop-outs, práce při studiu a samouci (kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?) ]

    super, že konečně vím, že nejsem líný programátor, ale hyperaktivní s nárokem na invalidní důchod (doufám :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam