• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    AXTHEB: já ho doma nechávám. V mobilu mám google keep a tam si zapisuju přes den a pak synchronizuju večer.

    Používám to i v práci a docela fajn.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    BOUCNER: potřebuješ někoho tak samostatného, že si sám zabalí kufry, to je celý :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETRWEB: coze? oblibeny z jakyho duvodu? :-o
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    Ja to myslel tak, ze clovek tou posetilosti muze byt celkem oblibeny mezi zenami, tot vse :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    UNREALONE: bj je super, jen si ho nesmíš zapomínat doma
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    POZITRON: já si myslím, že naše pozitivum je tak maximálně smysl pro humor a umění udělat si ze sebe prdel, protože tak nějak jinak se sebou člověk nedokáže vyjít....ovšem žít bych teda se sebou nechtěla, moje záchvaty maniakálního dříče oproti zapomínání zaplatit včas složenky a vyřídit si úřady, učit se včas do školy a v práci odevzdávat věci včas, abych je nemusela dodělávat o víkendech v noci atd je na pěst...roztomilou pošetilostí by to mohla nazvat opravdu jen letmá známost, která si na dovolené semnou nemusí čistit zuby bez kartáčku a chodit v jedné botě, protože jsem to zapomněla zabalit...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    kazdopadne ADHD je ted asi trend, od zimy jsem mela v ruce druhej grant na tohle tema :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PETRWEB: mne teda jako jedina vylozene pozitivni vec prijde zrychlenost.

    co je prosim tebe krasnyho na neuvazenym lamani srdce komukoli?
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    A to marneni casu
    PETRWEB
    PETRWEB --- ---
    Na adhd je nejhorsi ten nedostatek sebeucty, a sebeuspokojeni, zkratka ten dopamin (z toho plynouci i muj 10 lety navyk na amfetaminech a alkoholu), ale zaroven ta krasa zachytit zivot jinak nez ostatni (kolik slecen jsem zlomil srdce svou posetilosti a blaznivosti) a i v praci jako programator pri navrhu mam neobvykle napady a casto velmi funkci, ale pak ty faze vyvoje, stereotypnich cinnosti... je to prokleti i dar zaroven
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    UNREALONE: taky s tím mám potíž, přistoupit na léky, a říkám si, jaká je šance, pokud si na nich člověk vypěstuje dobrý návyky, aby mu po dlouhodobějším užívání, kdy se ty návyky "zacementujou", zůstaly i bez léků... zobat to dlouhodobě nechci, ale zároveň je s aktuální hladinou neurotransmiterů fakt pekelně těžký, přenastavit si fungování a dlouhodobě to udržet... jako lepší se to furt, ale občas se dostanu do nepěknejch remisí a vyžaduje to hrozný vůle, zase se dokopat do toho všeho, co vím, že funguje (kompletní todo seznamy, týdenní plány, pomodoro, habitica, odměňování se, životospráva, pohyb, relaxace, meditace)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Nedávno jsem na netu narazil na bullet journal, tak si zkouším organizovat čas tím.
    Není to špatné a dává mi to šanci pěstovat si hezké psaní na papír, trpělivost a možná i nějaké návyky (např. habbit tracker je zajímavá věc).

    ...samozřejmě jako všechno to vyžaduje pozornost a důslednost :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    já mám pořád pocit, že léky jsou něco na co nechci přistoupit...i když některé vaše odezvy zní dobře :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Dneska jsou to dva týdny, co jsem začala brát Stratteru. Kopíruju post ze svého FB:

    Óda na Stratteru podruhé, s odstupem dvou týdnů:
    Včera jsem si úhledně a na jedno místo sepsala, co všechno potřebuju během dne udělat a vyřídit. Všechno jsem to do puntíku a jedno po druhém splnila, a ještě si v mezičase hrála s nachlazenou dcerkou (které jsem samozřejmě uvařila oběd, večeři a návdavkem udělala ovocný salát s granolou) a koukla na jeden díl seriálu. Asi to bude znít neuvěřitelně, ale něco takového se mi ještě nikdy nestalo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORDELL: prave s odstupem casu nevim, jestli se k ni budu chtit vratit. on to je dost dryak a sebekriticky musim uznat, ze jsem ty vlastni snaze moc nedala, spis jsem jen nechala prasky, at odvedou veskerou praci za me a ja mela hezky nozicky na stole.

    a cos mel teda za vedlejsi ucinky? zavrate jsi mel? zrychlenej tep? sucho v puse a takovej, no jak to jenom rict, chemickej dech, takze bez zvejkacky ani ranu? :) ono to ale ma casem odeznit snad vsechno prave.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORDELL: tys bral stratteru? myslela jsem, ze se temhle lekum zuby nehty vyhybas :-o
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: wellbutrin jsem zkoušela, ale po cca dnech jsem musela vysadit, z ničeho mi snad nebylo tak zle. Vůbec jsem nemohla jíst, měla jsem nonstop úzkosti a zrnilo mi před očima.
    Proč jsi vlastně tu Stratteru vysazovala?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: prave zpetne na ty strattere spis ocenuju antidepresivni a protiuzkostny ucinky, takze klidne bych misto ni zkusila priste ne ssri jako vzdycky, ale treba snri jako wellbutrin apod.

    kazdopadne preju, at ti sedne, pomuze a nezadouci ucinky at se ti vyhnou obloukem, hlavne tachykardie teda.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: Olwexya byla zjevně strašný dryák (alespoň pro mě) a její vysazování peklo, jsem zjevně zocelena :D
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: tak to ses odolna! ja zacinala taky na 40mg, ale pri 60kg a pak jsem presla na 60mg a v lednu jsem teda musela vysadit a ted prave nevim, jestli az to bude mozny, budu chtit zase nasadit, ale asi spis jo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam