• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    MRNEUTRON
    MRNEUTRON --- ---
    ECLECTICA: pletu. sorry. jdu se smazat :/ btw davkovani ritalinu si uz nepamatuju, ale postupem casu mi vyhoval min a min. Presne kvuli tomu, ze jsem do sebe porad muset neco sypat a po 3h byl efekt pryc.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MRNEUTRON: nepletes si to se stratterou?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MRNEUTRON: Já jsem taky 100mg tablety nevygooglil. Navíc máš asi problémy s pochopením psaného textu.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Zajímavé :-)
    Teorie lovců a zemědělců – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_lovc%C5%AF_a_zem%C4%9Bd%C4%9Blc%C5%AF
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    MRNEUTRON: Link? 100mg tablety jsem nenašla. Maximální dávku jsem brávala, 2-2-2, tedy 60 mg denně. Kdysi jsem si vzala najednou 80 mg a mělo to tak výrazné vedlejší účinky, že si nějak neumím představit, k čemu by 100mg tableta měla být.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MRNEUTRON: maximalni denni davka je podle vice (verohodnych) zdroju 60 mg. Jinak ted jsem vedla na 10 mg na davku, kupodivu mam momentalne vic priznaku adhd, ale beru taky antibiotika na anginu a obecne byvam pri nemoci vic mimo, tak uvidim, jak si to sedne.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MRNEUTRON: a nemuze to bejt tim, ze vazi 46kg, jak pise? to neni zrova vaha beznyho dospelyho cloveka.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: momentálně beru 5mg-5mg-2,5mg.
    Tak nějak rozumně to pokryje den, první dva dny jsem mívala dojezdy (bolest hlavy a krátkodobě, tak 5-10 minut, mizerná nálada a podrážděnost), ale ty jsou teď pryč.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: zajimalo by me, jak to delas s davkovanim, funguje to přeci jen par hodin, ne?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MRNEUTRON: max. denní dávka je tuším 60 mg.
    Jinak já vážím 46 kg, takže začínat na 5 mg je myslím vcelku přiměřené.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    jak to delate se ctenim? docetla jsem ted knizku, kterou jsem mela rozectenou rok! chapete to? pritom ja bych si cetla rada, ale s tim soustredenim je to uplne v prdeli, porad se musim vracet, abych vedela, co se stalo pred trema strankama, protoze u toho vypinam. :/ neexistuje nejakej tip? ta knizka vas treba bavi, dej odsejpa, ale stejne udrzite pozornost sotva 15 minut a pak uz do toho jenom cumite. :/ prasky ted neberu zadny a nejakou dobu jeste nebudu moct.
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    MRNEUTRON: Jj, mně nejlíp funguje 20 - 10 - 0.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    AXTHEB: mě překvapilo, jak mě vlastně během chvilky opustila taková ta tenze, potřeba dělat všechno a nic, neschopnost někam nasměrovat energii...
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    AXTHEB: to bych potřebovala...chystám se odcházet a mám vedle sebe asi tak tunu nedodělávek....
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ECLECTICA: Já jsem necítil skoro nic, až na to že jsem za první týden v práci udělal víc práce než za předchozí pololetí.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Je tu někdo, kdo bere Ritalin?
    Mám v sobě historicky první dávku, 5 mg. Pociťuju jenom celkové zklidnění a zvolnění, asi to bude ještě chtít to dávkování doladit. Zajímají mě proto vaše zkušenosti.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BEZPRIZORNI: lékaři v INEPu.
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    Ahoj, máte někdo doporučení na nějakého doktora v Praze, který se ADHD u dospělých zabývá? Díky!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POZITRON: zatím ne. Doufám že nechutenství dorazí s případným zvýšením dávky.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ZUZKAOU: a hlad? nemas mensi pocit hladu? nemyslim chut, kdyz si vzpomenes na něco konkretniho a dostanes chut si to dat, myslim vylozene hlad.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POZITRON: ne. mě to imho tlak spíš snižuje, ale nemerim si ji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam