• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Ty chceš říct, že to atré s programem na ničení dětí jsi myslel vážně?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CYBERWOLF: ze o tom nema zertovat.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: hmm, tak proč s tím začínáš?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORDELL: zertovat o adhd je asi jako zertovat o Hitlerovi - s Hitlerem nejsou zadne zerty
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    adhd je program jak znicit vase dite psychiatrickymi farmaky
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    se synem jsme ještě nikde nebyli, ale ve školce říkali, že jim přijde spíš že má něco z autismu, otázka, zda každej nemá něco :)
    nemá rád změny, když nví, co bude, třeba i brečí na wc pul hodiny - to by nemuselo bejt dobrý ve škole.. pak pořád přerovnává hračky a uklízí i stolek s věcma na kreslení, i když mu říkaj, at to nedělá. Dále opravuje další, když maj něco špatně.
    Byli jsme teď u lékařky kuli škole, pujde do první, říkala, že soustředit se dokáže perfektně a že je chytrej.
    Problém nastává, když něco není tak, jak si představuje. A na ADHD jim nepřijde.

    Jinak já si asi taky někam skočím, i když si myslím, že jako já to má dost lidí. Mám pořád na všechno málo času (děti, malej byznys, tvoření atp.), když ho mám, tak neím, s čím mám začít a přeskakuju od jednoho k druhýmu, do toho mám strach, že se dítě vzbudí a mám po ptákách. Taky mám načatejch hodně věcí najednou, nejen jako výrobky, ale třeba i uklid toho a onoho, z toho roste přítel, ale ja to přece nebudu dělat jak cche on, když mi to způsobuje takovou vnitřní bolest :) taky mu necpu, ať to dělá jako já.

    Tak nevim, je todle třeba příznak něčeho? Jinak uklidit si už umím :))) a nemám ale moc ráda takový ty nařízení,formuláře a podobný opičiny. Díky!
    MAMAMIA
    MAMAMIA --- ---
    Ahoj, jestli máte doma malou turbomyš:), tak doporučuju tuhe knížku. Je napsaná maminkou co má kluka s ADHD a vývojovou disfázií. https://www.adhdkrystof.cz/krystof-adehade-adhd/
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    AXTHEB: amfetamin skoncil v CSSR v 70. tych letech, "pervitin" tedy methamfetamin je na predpis v USA jeste dnes
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    AXTHEB: ja se uplne divim ze bere Ritalin neumis cist... je to na recept s modrym pruhem pokud se to nezmenilo, deti to neberou,.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KOCOURMIKES: Umíš číst?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    ECLECTICA: Ty beres Ritalin ?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Po vynucené pauze opět ladím dávkování ritalinu. Jak poznám, že je dávka už moc vysoká?
    A ještě se chci zeptat, zda někdo není že stimulantů zimomřivý, případně nemá pořád ledové ruce a nohy.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    RANDOM_NIGHT:
    BETTER:
    mně bylo řečeno tohle... ale lékaři v tom zjevně nejsou zcela jednotní.
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    ECLECTICA: Mně napsali rovnou Ritalin.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    DRAKY: Ne jako lék první volby, to se předepisuje strattera. Já ji špatně snášela, takže jsem nakonec musela vysadit, a dostala jsem místo něj ritalin.
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    ECLECTICA:jenomze ritalin ti nepredepisou jako dospelymu, pokud jsi ji nemela predepsanou uz jako decko, jestli jsem to dobre pochopila :(
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ANICASE: mně strattera docela pomáhala, ale potýkala jsem se s opravdu nepříjemnými vedlejšími účinky. Nicméně ritalin se mi jeví v mém případě účinnější.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: pri beznym davkovani. jenze ta dr., ktera ritalin nechce predepisovat, se zrejme boji, ze to "pacient" slupne vsechno naraz. :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    The Scientism of Attention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD) - Mad In America
    https://www.madinamerica.com/2018/02/scientism-attention-deficit-hyperactivity-disorder/
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    atomoxetin stratera - krome toho ze se musi udelat kardio nez se poda diteti - by mohla byt dobry medikament a dobry lek - neni to totiz ani neuroleptikum ani stimulant. risperdal a ritalin jiz v "pohode" nejsou, pravy opak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam