• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ANICASE: na to mas dneska eshopy na internetech, diskoteky nebo kluby. jestli si na vysoky skole, tak vysoka skola je nejidealnejsi cas vyzkouset omamne latky a jedy. urcite pak ve studijnim krouzku mas nekoho, kdo tyhle veci zna a uziva.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ANICASE: co se tyce ritalinu, ten se da docela dobre nahradit amfetaminem/methamfetaminem, takze ti odpadne zadoneni u doktorky.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    BETTER: jako nevim, jestli to kafe místo vody je lepší varianta.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    BETTER: náhodou docela dobrý článek, nikoli proto, aby se teda člověk dozvěděl něco nového, ale hezky to shrnuje, co říkat okolí v případě nevhodných poznámek a/nebo "dobře míněných rad".
    Klasicky, pokud člověk o tématu ví hodně, tak dost často nedokáže odpověď srazit do jedné vhodné věty, ve které by bylo to podstatné...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BETTER: nic novyho, psychiatr anders z vfn vyvraci myty o adhd a nazev clanku je jeden z tech mytu.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Trochu jsem to promáznul. Terapie v podobě banu pro lidi neschopné normální diskuze čeká v záloze (ano Kocoure to je na tebe). Howgh
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    A proč nás to celý má zajímat? V ČR se ten lék předepisuje taky? Nebo jsou všechny prášky na adhd podle tebe blbost a máme se místo toho polejvat fluorovou vodou? Nebo se ti nezdaj procenta těch diagnostikovanejch? Jakože čtyři procenta homosexuálů jsou ok, ale šest procent ADHD, to přece není možný? Já fakt nechápu, o co ti tu jde, proč jsi to sem psal?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: můžeš to sem prostě napsat, nebo by tě za to Illumináti moc popotahovali?
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    KOCOURMIKES: to je přesně to co jsem myslel pod "ne moc konstruktivní příspěvky".
    Na štěky typu "tady je odkaz a víc se k tomu nebudu vyjadřovat" tady nejni nikdo zvědavej...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: můžeš mi alespoň odpovědět na otázku, co jsi chtěl říct tou větou o uvolněném patentu na risperidon?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: možná je to tím, že se u nás LMD začala běžně diagnostikovat až v 90. letech a o pár let později se začaly používat termíny ADD/ADHD. Což je dost fajn, protože to původně jednu diagnózu dělí (zpřesňuje). A do LMD se schová ještě nevím kolik dalších věcí. To ani nemluvím o tom, že když řekneš spolužákům, že máš ADD/ADHD, tak z toho neusoudí, že jsi debil a patříš do zvláštní školy, což se ti s lehkou mozkovou dysfunkcí stane raz dva.

    Uvolněný patent na risperidon v našem příběhu hraje jakou úlohu?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: lehká mozková dysfunkce je jako lepší v čem? Teda, krom toho, že je to totéž
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    KOCOURMIKES: prosimtě o co ti jako de tady?

    Pokud chceš přispět něčím konstruktivním, tak jen do toho...pokud možno v celých větách.
    Zatím mi tvoje příspěvky moc konstruktivní nepřišly...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: sám seš risperidon
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Ty chceš říct, že to atré s programem na ničení dětí jsi myslel vážně?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CYBERWOLF: ze o tom nema zertovat.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: hmm, tak proč s tím začínáš?
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    CORDELL: zertovat o adhd je asi jako zertovat o Hitlerovi - s Hitlerem nejsou zadne zerty
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    adhd je program jak znicit vase dite psychiatrickymi farmaky
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    se synem jsme ještě nikde nebyli, ale ve školce říkali, že jim přijde spíš že má něco z autismu, otázka, zda každej nemá něco :)
    nemá rád změny, když nví, co bude, třeba i brečí na wc pul hodiny - to by nemuselo bejt dobrý ve škole.. pak pořád přerovnává hračky a uklízí i stolek s věcma na kreslení, i když mu říkaj, at to nedělá. Dále opravuje další, když maj něco špatně.
    Byli jsme teď u lékařky kuli škole, pujde do první, říkala, že soustředit se dokáže perfektně a že je chytrej.
    Problém nastává, když něco není tak, jak si představuje. A na ADHD jim nepřijde.

    Jinak já si asi taky někam skočím, i když si myslím, že jako já to má dost lidí. Mám pořád na všechno málo času (děti, malej byznys, tvoření atp.), když ho mám, tak neím, s čím mám začít a přeskakuju od jednoho k druhýmu, do toho mám strach, že se dítě vzbudí a mám po ptákách. Taky mám načatejch hodně věcí najednou, nejen jako výrobky, ale třeba i uklid toho a onoho, z toho roste přítel, ale ja to přece nebudu dělat jak cche on, když mi to způsobuje takovou vnitřní bolest :) taky mu necpu, ať to dělá jako já.

    Tak nevim, je todle třeba příznak něčeho? Jinak uklidit si už umím :))) a nemám ale moc ráda takový ty nařízení,formuláře a podobný opičiny. Díky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam