• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ECLECTICA: to je úplně normální... bohužel :-D

    Na druhou stranu mám radši období kdy nadšeně něco sjíždím než když mám depku a v letargii ležím někde v koutě :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Tak jo, zatímco předminulý týden jsem si celé hodiny četla o původních obyvatelích Severní Ameriky, od včerejška vyplňuju své volno sjížděním videí se záznamy z řízení letového provozu.

    Uklidněte mě prosím, že nejsem jediná, kdo má tyhlety úlety :)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Mikeše jsem promazal a zabanoval...sry pár dní jsem nebyl a tak jsem neviděl že zas řádí. Ignorace evidentně nestačila....
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Všiměte si, že odborník na otázku, co by dával odpoví, že by nedával ritalin, nepřipadá mu divný ptát se lidí na medikaci a další citlivé věci na veřejném fóru, není schopen svá tvrzení ničím podložit a je tak mimo, že si myslí že někdo cpe preventivně půl tablety 3x denně ročnímu dítěti.

    Seems legit.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    tak vlnky dobry! jen by prej doporucila odklad do skoly, ale ted uz to hrotit nebudu.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    diagnozu zatim nevim, ale paralyzku znam mooc dobre :-)

    jinak zejtra jde synek na 2 hodky na neurologii, esi neni "normalni", dokopu se nekam konecne i ja :-)

    verdikt rekne doktor asi hned, podle tech vln nebo ceho, nebo da vedet az detskej?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    narazila jsem na tuhle příručku: https://spv.skauting.cz/wp-content/uploads/2013/10/ADHD_web.pdf

    přečetla a mohu doporučit jak rodičům, jejichž AD(H)D děti mají problémy při zájmových činnostech (nejen ve skautu), tak vedoucím/lidem, kteří naopak problematičtější děti v kroužcích mají. Srozumitelné, návodné a se spoustou dobrých rad, jak řešit konkrétní problémy.

    Palec nahoru skautům za to, že se snaží poskytnout vedoucím oddílů maximální podporu a vedení při začlenění všech dětí, nejen těch bezproblémových (mají podobné návody i pro jiné znevýhodněné skupiny, od dětí se zdravotními problémy až po sociálně znevýhodněné).
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    UNREALONE: mě to nevšímání dělá nějak čím dál větší potíže.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    CYBERWOLF: stačí si ho nevšímat a občas promazat spam...mám několik teorií o co mu jde, ale přestal jsem to řešit
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: ty takhle trávíš odpoledne oblejzáním klubů na nyxu a snažíš se nasrat do co nejvíc lidí, viď?
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MUI: já jo, od té doby, co vím, co to je, tak to není tak hrozný
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: to vůbec nedokážu odhadnout, tipuju to na minuty. Typicky to mám tak, že znova a znova upadám do spánku a zdá se mi, že se se mi už podařilo pohnout a třeba chci v tom snu rozsvítit, ale pořád je tma, a já si opět uvědomím, že je to jenom sen a že pořád nemohoucně ležím na posteli... tohle mám v různých variacích (zdá se mi, že koukám na mobil, ale displej ne a ne se rozsvítit, nebo už sedím, apod.) třeba pětkrát po sobě. Někdy se ještě přidá pocit, že je v místnosti někdo cizí...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: a jak dlouho ti to trvá? nebo trvalo nejdýl třeba? mně se to vždycky, zaplať pán bůh, podařilo rozhejbat během několika málo vteřin, který se tedy zdály nekonečný, to jo.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: nejhorší to bylo poprvé, teď už je to jen extrémně nepříjemný. Já mám u toho navíc problém i hýbat očima, už se mi stalo, že jsem měla pootevřené oko a čučela do polštáře a ne a ne s tím cokoli udělat.
    Jo a aby toho nebylo málo, tak mívám někdy při usínání nebo probouzení záchvaty paniky ;)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MUI: stalo se mi to jen nekolikrat za zivot a jestli se to nekomu deje pravidelne, lituju ho!
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    MUI: ano. Občas se mi to stává, zvlášť, když jsem hodně ve stresu, nachlazená, nebo si jdu lehnout přes den.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MUI: párkrát se mi stalo něco "zajímavého", ale paralýza asi ne.

    Ještě na gymplu se mi stalo, že jsem měl takový psycho sen a byl jsem při tom napůl vzhůru a chodil jsem fyzicky po bytě. Normálně jsem viděl co se děje v reálném světě a vyhýbal se překážkám, ale zároveň mě drtil ten sen.

    Pak se mi dvakrát stalo (s odstupem cca 10 let), že jsem šel v polospánku na záchod a probudil se na chodbě (dveře bytu samo zavřené). Dobrá historka pro cizí zasmání :-P

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CYBERWOLF: No jasně, vždyť dokud žádný bohatý farmafirmy nebyly, nebyly žádný nemoci! ;)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    BETTER: to je v pohodě, já znám lidi, co si tohle myslí o leukémii. Že těm dětem nic neni a jenom doktoři a farmaceutické firmy na tom ždímou peníze. Což je fakt hnusný a člověk by si proto neměl koupit ani aspirin. Teda, pořád se zdráhám věřit tomu, že si to opravdu myslí, ale všechno tomu nasvědčuje.
    MALAOFCE
    MALAOFCE --- ---
    ANICASE: napis, klidne odpovim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam