• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    PALEONTOLOG: vítej! a hodně štěstí! :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    é, čau lidi, tak mě tady máte :) strattera 4 den ,)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Mě už se to nestává, ale je to celkem na prd.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ECLECTICA: nejlíp funguje na tu věc co člověka víc baví, což bohužel nebývá ta důležitá

    často něco dělám a najednou zjistím, že jsem se brutálně zasek na něčem úplně jiném a mám pocit "wow uběhly 2 hodiny - jak jsem se sem dostal?" :-D
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: nn, teď beru jen venlafaxin.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: to bude spis tim ritalinem, ne?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: hyperfokus. Vždycky suverénně na tu nejméně užitečnou věc. Za normálních okolností nepřečtu v kuse víc než půl stránky.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ECLECTICA: cele hodiny? to ma bejt nejaka provokace nebo co? :)
    ja dam tak 10-15 minut u jedny cinnosti max. :/ neprectu na jeden zatah ted vic nez jeden stredne dlouhej clanek a i tak mi myslenky xkrat stihnou utyct jinam a musim se vracet, protoze nevim, co tam bylo. :/
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Tak... jen abyste si udělali představu. Asi jsem přece jen šmrnclá i aspergerem.
    China Airlines B747 TOUCHES DOWN OFF THE RUNWAY!
    https://www.youtube.com/watch?v=fC8_JQhn66c
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ECLECTICA: to je úplně normální... bohužel :-D

    Na druhou stranu mám radši období kdy nadšeně něco sjíždím než když mám depku a v letargii ležím někde v koutě :-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Tak jo, zatímco předminulý týden jsem si celé hodiny četla o původních obyvatelích Severní Ameriky, od včerejška vyplňuju své volno sjížděním videí se záznamy z řízení letového provozu.

    Uklidněte mě prosím, že nejsem jediná, kdo má tyhlety úlety :)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    Mikeše jsem promazal a zabanoval...sry pár dní jsem nebyl a tak jsem neviděl že zas řádí. Ignorace evidentně nestačila....
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Všiměte si, že odborník na otázku, co by dával odpoví, že by nedával ritalin, nepřipadá mu divný ptát se lidí na medikaci a další citlivé věci na veřejném fóru, není schopen svá tvrzení ničím podložit a je tak mimo, že si myslí že někdo cpe preventivně půl tablety 3x denně ročnímu dítěti.

    Seems legit.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    tak vlnky dobry! jen by prej doporucila odklad do skoly, ale ted uz to hrotit nebudu.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    diagnozu zatim nevim, ale paralyzku znam mooc dobre :-)

    jinak zejtra jde synek na 2 hodky na neurologii, esi neni "normalni", dokopu se nekam konecne i ja :-)

    verdikt rekne doktor asi hned, podle tech vln nebo ceho, nebo da vedet az detskej?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    narazila jsem na tuhle příručku: https://spv.skauting.cz/wp-content/uploads/2013/10/ADHD_web.pdf

    přečetla a mohu doporučit jak rodičům, jejichž AD(H)D děti mají problémy při zájmových činnostech (nejen ve skautu), tak vedoucím/lidem, kteří naopak problematičtější děti v kroužcích mají. Srozumitelné, návodné a se spoustou dobrých rad, jak řešit konkrétní problémy.

    Palec nahoru skautům za to, že se snaží poskytnout vedoucím oddílů maximální podporu a vedení při začlenění všech dětí, nejen těch bezproblémových (mají podobné návody i pro jiné znevýhodněné skupiny, od dětí se zdravotními problémy až po sociálně znevýhodněné).
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    UNREALONE: mě to nevšímání dělá nějak čím dál větší potíže.
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    CYBERWOLF: stačí si ho nevšímat a občas promazat spam...mám několik teorií o co mu jde, ale přestal jsem to řešit
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOCOURMIKES: ty takhle trávíš odpoledne oblejzáním klubů na nyxu a snažíš se nasrat do co nejvíc lidí, viď?
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MUI: já jo, od té doby, co vím, co to je, tak to není tak hrozný
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    POZITRON: to vůbec nedokážu odhadnout, tipuju to na minuty. Typicky to mám tak, že znova a znova upadám do spánku a zdá se mi, že se se mi už podařilo pohnout a třeba chci v tom snu rozsvítit, ale pořád je tma, a já si opět uvědomím, že je to jenom sen a že pořád nemohoucně ležím na posteli... tohle mám v různých variacích (zdá se mi, že koukám na mobil, ale displej ne a ne se rozsvítit, nebo už sedím, apod.) třeba pětkrát po sobě. Někdy se ještě přidá pocit, že je v místnosti někdo cizí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam