• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VALKYRA: kdybys vedela, jak proti tomu zena bojovala. Kdyby ona vedela, ze k domaci pohode jsou klicovy naprosto odlisny veci..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: tam se jedna o synergii faktoru. Pochopitelne, ze je to vrozene, ale jsou situace, napriklad extremni spankova deprivace, stres, emocni vypeti a pod, urcity potraviny, ktery projevy dyzfunkce podtrhnou.
    Napriklad omega3 nenasyceny mastny kyseliny zase dovedou priznaky mirnit, eye q s pupalkovym olejem a tak... Neni to uzavrena kniha
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TRISSIE: díky.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    (omlouvám se za mazání, nedošlo mi, že musím soubory nahrávat v obráceném pořadí, než je chci zobrazovat...)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CYBERWOLF: tak řeším s ní svoje děti, takže mi radí s tím...

    jinak sorry, koukám, že čísla si pamatuju blbě, a navíc je to trochu složitější (procenta jsou na vlivy - genetika, negativní vlivy během těhotenství), změny na mozku skoro vždycky... ale víš co, tady máš přímo zdroj:





    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TRISSIE: s neuroložkou se hádat nebudu (mimochodem, doporučuje to u dětí s ADHD, nebo obecně u ADHD). Nicméně tvrzení, že za cca 70% případů ADHD je poškození mozku mi připadá divné. Máš nějaký zdroj? Mě to totiž zní jako LMD.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CYBERWOLF: vzhledem k tomu, že vrozené / rané organické poškození mozku je za cca 70% případů ADHD, tak tam ta souvislost někde bude...
    tak jako tak, dva fakty:
    1) piracetam je lege artis lék pro post-traumatické stavy CNS (něco prokazatelně dělá, pojišťovna ho v nemocniční praxi proplácí, i když v ambulantní ne)
    2) neuroložka mých dětí, kterou jsem pečlivě vybírala, a jejíž erudici v tomhle ohledu konzultovala, nootropil jako podpůrný prostředek u ADHD doporučuje.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ANICASE: uka :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VALKYRA: brala jsem kdysi davno jeste na prvni vejsce tohle a jestli si to dobre pamatuju, tak nejaky efekt se dostavil. nerikam stopro, ze to nebyl placebo efekt, ale i kdyby, tak co, hlavne nakej efekt. :)
    Geratam 1200 mg 60 tablet | Dr. Max lékárna
    https://www.drmax.cz/geratam-1200
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VALKYRA: vidis, ja pravidelne uzivam jen tabak, pivo a marihuanu, aby ze me aspon obcas neco vypadlo. Jonak ty uvedeny latky jsem zkousel, ale nebral vic nez par tydnu. I presto, ze mi delaji dobre. Ja jsem takovej retard.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: aha... tak to máš vlastně jako já s tím ginkem
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: to je B1
    Nootropil neni prasek na rust neuronu, ovlivnuje prutok krve mozkem
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: to já nevim. Co to je?

    PALEONTOLOG: takže teda prášky na růst neuronů jsou blbost (jak jsem říkal), nebo ne?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: piracetam zvysuje prutok krve mozkem, neovlivnuje rust neuronu, nebo ne primo
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: heled a tiamin je podle tebe co?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: zrovna jsem dobral b-komplex. Jinak nesypu :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    TRISSIE: já teda nevim, školy nemáme, ale neurony se v dospělosti produkují výrazně méně, než v dětském věku (dřív se dokonce mělo zato, že vůbec). To není zlomyslnost přírody, jde o to, že nové neurony konkurují starším spojům a vlastně brání tomu, aby se vytvořily hodně silné dráhy - nové neurony do toho furt vrtaj. To je taky důvod, proč si toho z dětství pamatujeme míň, než z pozdějšího věku (není to jenom tím, že je to dýl). To je druhrá stránka neuroplasticity - mažou se ty věci, co tam byly předtím.

    Hlavně, ADHD není problém s nedsotatkem neuronů, poškozením mozku, ani nic podobného, takže proč by mělo přidání dalšího materiálu nějak pomoct?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Dejte nekdo seznam co zerete, at je nad cim premyslet :)
    Ja piracetam mel ale vyhodil. Slaplnul mi
    L-tryptofan,
    lecitin
    shizandra.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: léky na demenci? Jak? Proč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam