• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    mě už jeden kámoš na kombinaci chlastu a kokeše umřel. v devadesátkách, ale měl slabší srdce a to nevydrželo.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: to zní jako recept na infarkt ve třiceti.
    K_A_R_K_U_L_K_A
    K_A_R_K_U_L_K_A --- ---
    VALKYRA: klepky na ADHD jsou myslím na principu zpětného vychytávání noradrenalinu či dopaminu (Atomoxetin, Rivotril). to kokain prostě dělá (+ ještě serotonin)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    běh je super! dal jsem 7.6km, endorfiny jsou výborná věc - myslím, že jako stabilizátor nálady ideální. měl bych to dělat častěji :-) akorát před tím nesmím nic jíst, jinak se mi z toho natřásání začne chtít hrozně s*át :-D
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Běž a užij si to
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    no uvidíme jestli mi to příště pomůže :-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    teď mě napadlo, že ten stav mysli se jmenuje taky "připraven k boji", "závodník na startu", nebo něco takového... prostě stav mysli, kdy je člověk připravený jít se zdravou tvrdohlavostí a hecnout se k čemukoliv... asi si půjdu dneska zaběhat :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    vždycky si říkám, že když mám dobrou náladu, resp náladu kdy "neprohrávám sám nad sebou" nebo dokonce náladu "jsem ready se poprat s čímkoliv a těším se na to až se vrhnu na nějaký projekt", prostě pozitivní náladu, tak si říkám, že si musím zapamatovat jaký je to pocit a uložit si to na horší časy až to budu nejvíc potřebovat
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    How to make Musical Flamethrowers Furby Organ + Strategic Procrastination | Sam Battle | TEDxOdense
    http://www.youtube.com/watch?v=4SAGYo-B8Ws
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    6 Essential Stratedgies (ADHD and Productivity) 2010 A
    https://www.youtube.com/watch?v=nVl_8LTpq8Y


    U tohohle videa si říkám asi co dvě minuty "hej, takhle to dělám" nebo "hej, proč to tak nedělám?"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Stimulant ADHD Medication Adhansia XR Approved By FDA
    https://www.additudemag.com/stimulant-adhd-medication-adhansia-xr/
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    MAJKA: Ok, np, i tak díky ;-)*
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    KOLLUCHA: Hele uplne se o tom nehrnu rozepisovat ve verejny diskuzi, ale psychoterapii jsem asi nezkousela, proste jsem tam zavitala s doporucenim psycholozky a zkousim medikaci na svy add
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    MAJKA: Zkoušela jsi tam psychoterapii? Budu eventuálně někoho hledat a tohle vypadá sympaticky.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    POZITRON: Hele myslim, ze to byl tak mesic..
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    POZITRON: já měla tamtéž asi měsíc. Na druhou stranu, po třiceti letech už to nehrálo takovou roli. To je jak se zubařem. A ukázat se tam teď chodím po čtvrt roce.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    MAJKA: zkusim, dík
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MAJKA: a pro zajimavost, jaka je tam cca objednaci lhuta? tipla bych si alespon 2 mesice a moc rada se budu plest.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    CYBERWOLF: Sorry, nejak se v tyhle debate ztracim mezi tema prestrelkama. Takze holoto, koukejte na sebe bejt zas mily, jo? Aspon tady, šlaka!
    Vlku jestli potrebujes psychouse a jsi prazskej, obrat se na INEP. Objednaj te tam rovnou z recepce. Kdyz mi pisnes do posty, tak ti poslu i jmeno doktora..
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    POZITRON: k tomu bych chtěl jen doplnit, že nemám termín ani za tejden ani nikdy, jediný další psychiatr s touhle specializací zřejmě zavřel ordinaci poté, co obdržel bludný balvan (asi zaplať pánbůh, protože si ho zřejmě i zasloužil) a psychiatrická nemocnice fakticky postrádá vstup. A teď co s tím, ve šroubárně?

    To první a poslední je ve stavu přetížení asi pochopitelné, ale k řešení problému to nevede, dlouhodobě spíš naopak. Což teda není něco, s čím bysme tu mohl hnout, ale je to tak nějak na prd.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam