• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: tejden pohotovost a tejden volno, ale prosimtě vůbec se tím netrap, já bych do týhle knajpy stejně nešel. Ještě tak do Vzorkovny u národní, na pivo v zavarovacce od okurek, umasteny od vosku na knír.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: já teď nemám po ruce tvůj diář, můžeš nahodit nějaký termín, kdy v práci nejsi?
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    CYBERWOLF: Já můžu v teď v pátek i jiné dny. Přizpůsobím se většině.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: jsem v práci..
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CYBERWOLF: abysme to zase nevyprokrastinovali... co byste řekli na pátek 21. 2. U Merlina http://www.merlin-pub.cz/ ? Pokud nikdo nemáte lepší maják, vzal bych zase kouzelníka.

    Kdyby termín nevyhovoval, tak bych se v následujících týdnech přimlouval za jiný den než pátek, protože mám v sobotu program, na který potřebuju být fit. Sice zajít na tři piva a nejdýl v deset domu taky neni zlý, ale zavíračka je zavíračka...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    KOLLUCHA: svým způsobem nadměrně koncentrování se na své téma a kvůli tomu ignorování okolí by se dalo zařadit taky pod poruchu pozornosti - jen vlastně na opačné straně spektra než je obvyklé (těkání)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    ZUZKAOU: Kéž by :-)) Třeba ten můj první psychiatr mě poslal do háje s tím, že dětské nemoci nedělá.
    Každopádně, když už jsme u tohohle tématu. Ví se, že právě tyhle dvě poruchy jsou poměrně často komorbidní. Někde jsem četla statistiku, že snad 20% (nebo to bylo 30%) lidí s autismem má ADHD. Nikde ale nemůžu najít statistiku, kolik lidí s ADHD má autismus.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MEJLA77: ADHD a autismus si spletou leda tak na mamaforech v rámci internetové diagnostiky.

    navíc teda to jsou zrovna dva stavy, co se můžou kombinovat.

    The comorbidity of ADHD and autism spectrum disorder. - PubMed - NCBI
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/24117274/
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    MEJLA77: ja bych se nedivil, nekteri doktori sou diletanti. Kolik opravdovych odborniku bude?
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MOTTE: "Bez pořádné diagnózy může nadané dítě dostat nálepku Aspergerův syndrom." - dafuq?

    Jsem si myslel, že na diagnózu Aspergerův syndrom musí být několik vyšetření odborníkem (na to se čeká někdy i rok i déle), posouzení odborníkem chování v dětství po rozhovoru s rodiči posuzované osoby, autismus jde prokázat třeba i na NMR... a ona je to přitom nálepka asi jako na banán...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Mimochodem, neuděláme si někdy ten tříkrálový večírek?
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    MOTTE: Jojo o mně si taky rodiče mysleli, že jsem mimořádně nadaná. Dokonce jsem chodila do nějakých kroužků pro mimořádně nadané děti a podobně. A nakonec se ukázalo, že mám jenom ADHD.
    :-DDD
    Hrozný článek.
    MOTTE
    MOTTE --- ---
    Má vaše dítě ADHD, nebo je mimořádně nadané? Pletou se i psychologové | Rádio Junior
    https://junior.rozhlas.cz/...ase-dite-adhd-nebo-je-mimoradne-nadane-pletou-se-i-psychologove-8055941
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Nepřišel tu někdo do styku s touhle knížkou?

    Getting Things Done with Adult ADHD Time Management eBook
    https://www.additudemag.com/product/time-management-productivity-adult-adhd/
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    Na to, abych udržela pozornost. Straterra mě zklidni, "šetří energii" ale pořád nekoncentruje ve chvíli, kdy se potřebuju soustředit, pouze po ritalinu, který mi to umožní, bych byla zase děsně unavená,. Dohromady to docela funguje, resp. Nic lepšího jsem zatím nenašla.
    MIGUEL
    MIGUEL --- ---
    na co je ritalin?

    ad to, cemu rikam agresivita, po case (cca. mesic) si to nejak sedlo a uz s tim vubec problemy nemam, jen si vzpominam, jak mi jedna pani nedala prednost, kdyz jsem jel na motorce, ja jsem ji pak dojel a spustil jsem na ni takovej vylev....:)
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    mam 40 mg a behem dne pulku ritalinu, ta ranni nevolnost vubec zadna, u 60 mi bylo tak zle, ze jsem si nedokazala predstavit, ze budu nekdy brat 80. jidlo nejidlo.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KOLLUCHA: Beru to při snídani (tj. napřed se trochu najím, pak si vezmu léky a pak pokračuju v jídle).
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    MOTTE:
    MIGUEL: Jojo, agresivita. Já jsem tomu říkala spíš podrážděnost, ale štvalo mě úplně všechno. Vím, že vy chlapi s tím asi zkušenost nemáte, ale něco podobného občas zažívám před menstruací. Ne, že bych měla chuť někoho praštit, ale jednou ve vypjaté situaci jsem řekla kolegovi něco, co si za rámeček nedá. Naštěstí se mi to na té menší dávce neděje.

    ECLECTICA: No, já mám 72 kilo a to jsem dokonce od té doby zhubla třeba 10 kilo. Takže ten účinek očividně není tolik závislý na váze :-) Ten tep jsem měla taky, ale na to beru jiné prášky. Bereš to před jídlem nebo po jídle?
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KOLLUCHA: já mám 60 mg a k tomu 50 mg venlafaxinu, který ještě účinek strattery posiluje. Na hmotnost 44 kg. Bohužel menší dávky nefungují, jsem asi fakt těžkej případ...
    Občas mám teda rychlý tep, někdy, když se při braná léků málo nasnídám, mi je chvilku špatně, ale jinak vedlejší účinky žádné.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam