• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
  KOIRA
  KOIRA --- ---
  K4N3C: většina má stratteru, já jsem ukecala kombinaci s Ritalinem. Po půlroce kdy na to zapomínas, se to srovná. Dělá to vyšší tlak, mě ho naměří kdykoli někam jdu. Asi bych se nechtěla vracet ke stavu, kdy jsem ty léky nebrala. Resp. Teď když vidím, že to může vypadat i jinak než jak jsem to znala, vidím, jak "jednodušší" normální lidi ten život mají. Asi mi to dodalo i sebevědomí, pocit větší jistoty v realitě, lepší vztahy s lidma.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  CYBERWOLF: naprosto souhlasim, i ja uz mam chaticku s vyhlidkou na udoli s rekou a s par metry ke trem hospodam.
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  UNREALONE: řada důchodců to tak praktikuje, takže to asi má něco do sebe. A není to čistě říše snů :)
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  AXTHEB
  AXTHEB --- ---
  K4N3C: Já beru ritalin 1-1-0 a pokud se k tomu nepřidají jiné potíže (nedostatek spánku, nadmíra stresu atp) tak docela funguju.
  K4N3C
  K4N3C --- ---
  KOLLUCHA: A co za medikaci mas? Ja se tomu porad hrozne branim, protoze mi je obecne dost nesympativky cokoliv brat pravidelne :) Na druhou stranu uz je to obcas dost hrozny a nejaky externi uklidneni by bodlo - da se vubec neco brat nepravidelne?
  UNREALONE
  UNREALONE --- ---
  Zrovna jsem si fantazíroval že by se mi líbilo žít někde kde budu venku většinu času. Třeba na chatě mi to hrozně vyhovuje že jde člověk dovnitř jen když jde spát a ani to není podmínkou.
  Ono to asi není úplně praktické, ale člověk může snít žeano :-)
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  POZITRON: Jj mně je to jasné :-)) Na mě to efekt docela mělo. Nejen, že jsem se líp soustředila, ale taky jsem se celkově cítila líp a měla víc energie. Ale já k tomu dělala nějaký low impact aerobic a předtím jsem se moc nehýbala, no.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  KOLLUCHA: prochazky na cerstvem vzduchu praktikuju kazdy den 1x az 3x, to moc efekt nema. zvlast kdyz u toho mam deti a musim hlidat, aby nevbehly pod auto, nebo si nevypichly oko klackem. :)
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  LWEEK: Já překonávám ADHD úplně perfektně, stačí jednou denně lupnout pilulku. Obávám se, že kdyby bylo možné za pomoci (jakýchkoli) technik ADHD překonat, už by se to dávno používalo.

  CYBERWOLF: Ten Lozanov byl Bulhar, ne Sovět. Už jsem o něm někde slyšela, ale nemůžu si vzpomenout, kde. Ty jeho techniky asi fungují, ale těžko říct, jak s tím chtějí autoři Superlearningu 2000 léčit ADHD.

  LWEEK: Tak nacistický výzkum (například lékařský), se používá dodnes. Problém spíš je, že tihle okrajoví vědci si dost často nelámou hlavu objektivitou, peer reviews a podobně.
  PAKOBYLKA_
  PAKOBYLKA_ --- ---
  To bych spis doporucila knizky a videa Gabora Mateho.
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  CYBERWOLF: Superlearning to pojmenovali američani. :) Superlearning 2000 je revize metody. Původní metoda vznikala někde v šedesátých nebo sedmdesátých letech. V devadesátých letech se to "vylepšilo" a pojmenovalo Superlearning 2000. Musíš uznat že to je dokonale devadesátkový. V tý době bylo všechno "super", "mega" apod. :D

  Superlearning – Wikipédia
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Superlearning

  Bohužel český překlad není a na EN wikipedii používají vědečtější název sugestologie. Jinak sugestologie vznikla na Ukrajině, tam si toho všimli soudruzi z Kremlu a hned z toho udělali armádní záležitost. A jak to tak v té době bylo, informace unikali na západ, stejně jako ze západu na východ. Později Lozanov emigroval někam do Rakouska a na to do Ameriky. Je po třeba se na to dívat jako na výzkum, ne na sovětský výzkum. Myslím, že většině vědců je tak trochu jedno jakou nálepku to dostane. Raketové motory taky sestavoval pro američany nacistický vědec Braun. dalo by se tedy říct, že to je nacistická technologie.
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  LWEEK: nj, jenže to neznamená, že by to ten člověk bez toho výcviku nedal. Dost možná jo.

  Tím teda nechci říct, že to máš zahodit, jenom že bych neměl příliš vysoká očekávání. Teda, já mám averzi k sovětským vědcům a věcem co mají v názvu "super" nebo 2000, takže bych od toho nečekal vůbec nic dobrého, ale to už je můj problém :)
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  CYBERWOLF: Asi jsem to napsal trochu zkratovitě. Pointa je, tenhle člověk v opilosti o tomto výcviku mluvil. Spíš jsem chtěl říct, že mám z první ruky potvrzení, že ten výcvik existoval a minimálně u jednoho člověka vedli k dokonalé paměti. Tedy potvrzuji to, že kniha minimálně v tomhle nelže. Některé techniky, které se používali byli později v západním světě docela dobře zpropagované Tony Buzanem. On ale zřejmě nebyl jejich autorem, jak se tvrdí. Skutečným vynálezcem mindmap, rychločtení a dalších metod byl právě Georgi Lozanov.

  Tony Buzan - Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Buzan
  CYBERWOLF
  CYBERWOLF --- ---
  LWEEK: nechci říkat jestli to pohádky jsou nebo ne, ale to zdůvodnění, proč to určitě úplné pohádky nejsou, vlastně vůbec nic neznamená.
  LWEEK
  LWEEK --- ---
  Teď čtu knihu "Superlearning 2000", kde tvrdí, že jde ADD a potažmo ADHD překonat. Víc k tomu zatím nenapíšu protože jsem teprve asi v první šestině knihy. Jestli se něco zajímavého dovím tak to sem zkusím nějak přetlumočit.

  Superlearning je založený na sugestologii, autorem je tento pán:
  Georgi Lozanov - Wikipedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/Georgi_Lozanov

  Jeho výzkum používali sověti k výcviku agentů a kosmonoutů. Můj otec se jako geolog s jedním ruským kosmonautem znal. Měl fotografickou paměť. Za jeden večer přečtl několik knih a znal je nazpaměť. Takže určitě to nejsou úplné pohádky.
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  POZITRON: Spánek, cvičení, trpělivost. Vím, že jsem ti asi moc nepomohla (zvlášť s tím spánkem, hádám). I když to cvičení můžu doporučit. Stačí procházky na čerstvém vzduchu. Ale se Stratterou třeba se to fakt nedá srovnat, no.
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  nevite o necem na soustredeni, co se muze pri kojeni? se soustredenim je to ted opravdu spatny, taky i vubec se schopnosti se k necemu dokopat. hyperfokus se nejak nedostavuje. :)
  VERONIKA22
  VERONIKA22 --- ---
  MAJKA: já na czechitas chodím a taky chodím na extra drahé školení kde 8hod stojí 5tis. A hlásím, že oboje je stejné. Jak czechitas za 590kč tak odborné profi školení. Náááádhera
  KOLLUCHA
  KOLLUCHA --- ---
  MAJKA: Já si spešl zacházení klidně nechám líbit ;-)

  POZITRON: Magda zní taky jako pěkná husťačka ;-)) Co jsem tak z kontextu pochopila, tak ono ani tak nejde o to, jak moc má člověk nastudováno, ale jak moc je ochotný se učit a spolupracovat. A mnohdy firmy vezmou začátečníka, kterého si vymodelují podle svých specifických potřeb.
  Já bych třeba na ten Python chtěla hlavně kvůli tomu, abych zvýšila svou kvalifikaci coby testerky. Psát nic nechci, to už jsem zkoušela a to nedávám. To je moc nuda, moc pomalé, moc piplavé. Já potřebuju akci. Asi by mě lákala ta datová analýza, i mně by se to hodilo. SQL jsem sice v lásce zrovna neměla, bohužel mi to ale dost šlo :-)

  MAJKA: Víš jistě, že to nebyly obecně nutné vlastnosti pro učitele? Protože co jsem tak pozorovala na tom mém smíšeném kurzu, tak občas bylo nutné pomalu, trpělivě a srozumitelně vysvětlovat i mužům, nejen ženám. Jinak ten gender se rozlišuje (zvlášť v Czechitas) kvůli tomu, že v IT jsou ženy výrazně málo zastoupené a je to problém.
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam