• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ALONSY: Napadá mě, že by to mohlo souviset s tzv. oknem tolerance. Když máš práce málo, nestimuluje tě to dostatečně, abys to udělala (je toho málo, nehoří to). Když jí máš příliš, taky blbý (moc, hoří). To je prostě stav dysregulace nebo hypoarousal / hyperarousal, ale pokaždé tě to vystřelí z okna tolerance někam, kde nechceš být. Čili by to mohlo řešit popracovat na tom okně tolerance, aby bylo větší a aby tě to do dysregulace nebo do hypo nebo hyper stavů.
    Anebo jsem mimo a je to celé ještě nějak jinak.



    How to Recognize Your Window of Tolerance — Mind My Peelings
    https://www.mindmypeelings.com/blog/window-of-tolerance
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Nejvtipněnjší je, že celej tejden, kdy jsem měla tý práce.. no vlastně reálně akorát, jsem si říkala "makej, dělej, neflákej se, hezky si to odpracuj, příští týden budeš mít rozbitej, něco ti přijde a budeš v háji, MAKEJ."
    No, furt, a furt a furt... A prostě to nešlo, no. Rozhodně ne v potřebném a vytouženém množství. Ale díkybohu se to fakt aspoň podařilo neproflákat na 100 % a nemam těch restů tolik. (To až v pondělí se zblázním :D)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ELIZHANNAH:
    ELIZHANNAH: Jasně, no. Jenže ten nedostatek práce taky prostě nefunguje. A myslím, že snad nikdy nikdo nemá práce "tak akorát". Vždy je to málo nebo moc, tak to prostě je. :D

    Jinak hroznou situaci vyřešil telefon od jedné klientky, co ji mam ráda, jestli bych mohla udělat naprosto nedůležitou práci, která vůbec nehoří, na rozdíl od zbytku.. tudíž... dělám aspoň něco. :D
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ALONSY: nesmíš to nechat nahromadit, pak tě to množství paralyzuje a budeš chtít utéct. Taky to znám...
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ALONSY: protože overwhelm vede k freeze/flight response
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Celej tejden nedostatek tlaku a poměrně málo práce, k tomu zvladatelný....
    Takže jsem vše odkládala a nic se mi nechtělo.

    Dneska se to začalo hrnout a hromadit.
    Moc práce, nevím kde začít = nutkání vypnout počítač a jít si číst.

    Proč mozku.
    Proč.

    NAŠTĚSTÍ jsem se v tom týdnu donutila dělat "aspoň něco" a neměla jsem žádnej "zero day", ale že by to byla nějaká sláva, to teda nebyla.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    QUANTI: Telefon mam většinu dne úplně v jiný místnosti, u práce je problém prostě... počítač, bez kterýho nejde dělat. :D
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    ALONSY: Ja si to zda sa nadrobila kvoli dnesku. Mala som skoro rano sadat na vlak a cestovat, ale vzhladom na situaciu sa to nekonalo a presuvala som listok na neskorsi. Nepisali nic, ci pojde, alebo jak, takze kopu stresov okolo. Mama este nezvladla pochopit, ze neviem a volala kvoli tomu v najblbsi cas, miesto aby pockala. Tak som vo vlaku vytuhla, nastastie az tesne po jedle. A som uplne mimo. Praca nula, takze snad zajtra/v sobotu. Trochu dufam, ze ked zacnem tou lahkou vecou, tak ma to nakopne na zbytok.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALONSY: Odchází mi telefon a úplně vážně uvažuju, že bych nějakou dobu používala hloupej. Pětadvacet let závislosti na internetu je až až.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    A cítím, že bych potřebovala ráno vstát, vzít si ideálně ten ritallin, sednout a makat.
    Jenže to je kafíčko, u kafíčka internet a pak mě přejde všechna chuť. :/
    A od pondělí ranní fitko, tak jsem zvědavá, jestli to zhorší nebo zlepší situaci.
    A jestli by pomohlo místo internetu vzít knížku, to bývají hezká rána, ale stejně bych pak měla určitě internetový nutkání.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MART1NKA: Ach jo. :(


    SHARKIE: Já dneska nemam šanci, protože si pingáme komentáře a úpravy v jednom dokumentu, co se dotahuje k dokonalosti. U toho občas něco napíšu stranou a celkově se tenhle tejden cítím, jak bych na nic nesáhla, přitom furt něco dělam. Nevím.

    Dala jsem si Ritalin, že si k tomu sednu a pojedu. Reálně mam... no koukla jsem, že 2 úkoly ze 4 (a čtvrtej jsem přidala na vlně ranní motivace a naděje) a už prostě nemůžu.

    Dneska nemam ani chuť vařit. Naštěstí mam připravenej guláš, ale bez přílohy. (A dělám W30, tak chlebem to nezachráním).
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    SHARKIE: Ja som dnes robila 4.5h posrany timesheet v jire.
    Normalne to trva pol hodinu.
    Pri tom som sa celu dobu nenavidela.
    Skvelo straveny den, fakt.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Na to, že som na dnešok spala asi 3 hodiny, tak som v práci chytla fakt krásny hyperfocus a spravila toho viac jak normálne za pár dní. A to aj s menším zaseknutím pri hodne podivnom správaní v cudzom kóde. :)

    A mám z toho takú veľkú radosť, že sa musím pustiť ešte aj do niečoho doma miesto oddychu. Mám rada takéto dni. Kiež by boli častejšie. :D

    Ináč stále viac sa mi potvrdzuje, že pri únave chaosím výrazne viac, ako normálne. Ale dnes to nakoniec vôbec nevadilo. Vlastne odkedy som si to všimla, tak sa tým stále menej a menej stresujem a dovolím si viac blbnúť. Čo mi nakoniec pomáha asi najviac, netrestať sa za to, že niečo nejde, ako by malo. A že je v poriadku (ne)fungovať ináč. :)
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    GPMJ8-BBXUAAlj4-W
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: mám nějakou velkou, teď nejsem doma, tak to nemůžu najít, ale třeba jedno rozporcovane kuře, kilo brambor a tak
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    KLAIR: a jakou máš? Kolik porci v ni uděláš? Klidně pošta :)) jen se bojím ze to dopadne jako s dalšími kuchyňským spotřebiči…
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    OCTOPUSS: Se toho nebojím, no!
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    AXTHEB: Co se dá čekat od člověka, kterej dětem ve Šluknovském výběžku koupil mandarinkovou pizzu!!!!! :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RANDOM_NIGHT: Už jsem ti je v tom dělal.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    RANDOM_NIGHT: šla :-) (u nás taková ta krémová dlouho dělaná míchaná vejce při nízké teplotě nikdo neocení, ale jdou)
    (jak jsem mohla zapomenout na odpalované těsto nechápu)

    Ale už končím, protože už vypadám jako ti prodejci TM :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam