• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MART1NKA: ritalin je sracka pro deti, zkus jeho lepsiho a silnejsiho brachu.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    moja doktorka naznala, ze ten zivot zvladam v pohode bez praskov (s cim vlastne suhlasim) a vzhladom na moju citlivost ku vsetkemu mi neodporuca experimentovat.

    ale teda ten ritalin by som si skusila pre vedecke ucely. bolo by fajn nemat popri praci este niekolko paralelnych agend, premyslanie o zmysle zivota mojom a ostatnych ludi, nonstop sa zasekavanie na situaciach v ktorych je moc premennychm jede to ako verklik dokola a znovu a znovu dojdem do slepej ulicky, otravny song, co tam jede (momentalne Sabrina Carpenter) a neschopnost poslat kamenarstvu plany na kuchynu
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    VON_GILOTINE: Jak som pisala, setrit chrbat.

    Mam doma nedotiahnutu mensiu reorganizaciu nabytka. Samozrejme v celom byte naraz, aby to nebola nuda, ked som na to sama. Ze sa to najprv kvoli zdraviu a tak kvoli umrtiam v rodine vlecie uz cca 2 roky, je len mensi detail. Mi na zaciatku totiz uplne nedoslo, ze som prisla o vypomoc zo vsetkych stran a mala by som teda zacat postupne.

    A kedze som si minuly tyzden ku vsetkym problemom este aj blokla chrbat, tak sa snazim to teraz neprehanat. Kam zrovna presun a rozoberanie stareho nabytka uplne nespada. :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    VON_GILOTINE: psala hned na začátku:
    A to boli rano po zobudeni uplne ine plany, s hlavnym cielom setrit bolavy chrbat.

    😀
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    SHARKIE: a co byla ta vec kterou si mela udelat a misto ni udelala vsechno to cos popsala, hh?
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Jak sa da kruci z 30 min rezervy spravit 15 min meskanie. A zrovna na miesto, kde sa na termin caka fakt dlhe mesiace. Chjo, snad ma vezmu.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Ten hyperfocus je obcas moc fajn. Neviem jak, ale podarilo sa mi dnes preskladat polovicu obyvacky, takze zajtra bude miesto na odtiahnutie stola a konecne zavesenie vianocnej knihovny. Rozobrala som cast stareho nabytku, presunula asi milion knih bez domova a dokonca aj nejake krabice, co boli na tom stole snad este od stahovania. A to boli rano po zobudeni uplne ine plany, s hlavnym cielom setrit bolavy chrbat. Zajtra sa teda asi nepohnem, ale stalo to za to.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    AXTHEB: Ja vim, to bylo mysleno ze pise jinou znacku.
    ELLIE
    ELLIE --- ---
    VON_GILOTINE: Ano! Já jsem vlastně pochopila, že asi potřebuju vyšetřit poté, co jsem si zkusmo vzala synovu medikaci a zjistila, že mám v hlavě úplný ticho. Všechno přestalo, utichlo, a já celý den dělala různý práce v logickým sledu za sebou. WTF. Tak takovej je normální mozek!
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    GQs-TQd-RWAAAay1-Y
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    LAUNCHER: To pocitanie robim, ale staci male vyrusenie, alebo meskam (lebo mi nahle zmizol bohvie kam cas) a hned sa podari nieco vynechat. Hodinky napr. zasadne pred velkymi vyletmi, kde chcem zapinat sledovanie trasy. :)

    Mam na chodbe miesto, kam priebezne hadzem veci, co nechcem zabudnut. Tam ostatne davam hodinky pri sprchovani. Len nie je v dosahu zasuvka, tak tam bohuzial nepojdu nabijat.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Mi teda vrazdi posledni mesic ta nutnost smysly furt pretezovat a zaroven jak se mozek furt pretezuje sam tou vnimavosti. Cim dal min tomu paradoxu rozumim. Jedinej klid nastava po pulnoci a tim si dycky rozeseru spani atd..
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SHARKIE: Super tohle. Přeji ať to vyjde.

    Zapomenutí při odchodu: Pokud jsou to ty stejné věci pokaždé, tak si je spočítám. V mém případě 5 věcí. U mě snadne, 4 nahmatám v kapsách kapsách a k tomu hodinky na ruce.

    Děti jsem poprosil o totéž + mají A4 s obrázky věcí na dveřích (po čase bohužel zvyk / slepota na tohle).

    Problém mi dělá, když mám mít sebou něco mimořádného navíc, to se snažím třeba dát předem do auta a leckdy to ani tak nedopadne...
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Tak som kupila druhu nabijacku k sluchatkam. Bude napevno v praci a budem ich tam davat vzdy, ked pojdeme na obed. Tym padom nemusim riesit nosenie tej jedinej hore dole.

    Hodinky skusim davat nabijat vzdy, ked budem umyvat vlasy. Stejne idu dole z ruky pri kazdom sprchovani aj ked nemusia. Akurat u toho trochu hrozi, ze odidem z bytu bez nich. Ale skusim si to s tym postupne napevno spojit. Dvere som sa tiez naucila zamykat vedome a nevracat sa ku nim.

    Zbytok by malo stacit kontrolovat/nabijat raz za ten tyzden. Akurat som sa trochu zasekla v tom, ktory den bude na to idealny. Ale zas aspon uz nemusim tych dni riesit viac. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WOLFGAR: atomox a strattera jsou ten samý lék (atomoxetin), tj. poznámka "muj treba strateru nepise vubec" není úplně na mistě.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    SADAKO: Jojo to je taky duvod proc ho nastesti nedetekuji policejni testy na drogy, muj prvni dotaz na doktora byl jeslti po tom nalizam :D

    ALONSY: Zalezi na doktorovi, vetsina nejdriv zkousi atomox/strateru, muj treba strateru nepise vubec, ale do 40 zkousi ten atomox nejdriv, ale me na ferovku rekl, ze v 35 uz je tak 30% sance ze bude ucinkovat tak ze to jen zkusime na sest tydnu kdy by mel byt nejaky efekt uz znat a pokud ne tak prejdeme na stimulanty.

    SHARKIE: Jojo klasickej stimulant, zveda tlak takze pri zvysenem tlaku je omezene davkovani. Stejne tak si musim hlidat kofein treba.
    SADAKO
    SADAKO --- ---
    ALONSY: Ritalin není opiát, ale stimulant; obsahuje IIRC methylfenidát, což je látka příbuzná některým amfetaminům.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SHARKIE: Jo, to mě potěšilo, tlak mívám spíš nízkej 😅
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    AXTHEB: Aha, tak to by zrovna u mna nevadilo, skor naopak. Ale dobre vediet, az budem raz chciet riesit lieky.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ELLIE: Mám, každý na mně funguje jinak, takže potřebuju obojí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam