• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    KIA
    KIA --- ---
    KIA: Tak jsem koukala ještě na to icloud.com - je tam sekce Find My a lze tam přehrát zvuk též :) tak můžeš vyzkoušet.
    KIA
    KIA --- ---
    MART1NKA: Bez Apple Watch lze mít třeba Homepod - kde to i přes vypnutý zvuk dokáže telefon najít.
    A nebo bych se zkusila podívat do icloud.com - tam jde taky řádka věcí:)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    AXTHEB: Siri vypnutu :D ta ma srala
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MART1NKA: A na Hey siri, where are you" nereaguje, protože máš ztišený telefon, co.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    AXTHEB: Ja mam iphone :( a apple watch nechcem. Ak niekto poradi ako na to, dajte vediet.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MART1NKA: Máme doma nastaveného google asistenta (googe nest mini) a na "Hey google, where is my phone" začne telefon zvonit, i když je normálně zvonění vypnutý.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Mobil stracam niekolkokrat denne. Rvavy obal velmi pomaha. Ale ked je ve spizi medzi cibulou tak nepomoze ani to. Zvonenie mam vypnute, mobilove zvuky neznesiem.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MAR_TINA: Alebo ked sa vybije tel. :D Raz som ho tak hladala asi tyzden. Mama uz obvolavala vzdialenu rodinu, ci ma skusia najst, ze ci este zijem. :)
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    TILIO: Vyborne to riesia rozne lokalizacne sluzby, ci uz cez hodinky, alebo cez google asistentov. Jabko pocitam bude mat tiez nieco.

    Mam zvonenie na tel vypnute uz tak 15 rokov, aktualne vlastne ani neviem, ake mam nastavene. Takze sa doma pravidelne pytam "Hey googla", kde mam tel. On zacne zvonit aj s vypnutym zvukom a ide krasne najst. :)
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    KIA: Stavalo sa mi dost casto a kedze som za covidu bola "naucena" fungovat v rozmazanom svete, dost dlho som sa ucila nespomenut si na ne az v buse/v praci. Par krat som sa nevratila pre ne, ale je to stale vacsi problem, tak si davam na to pozor.

    A v minulosti som 1 bryle stratila takto uplne (po 3 dnoch od kupy som ich zabudla vo vlaku) a par dalsich sa mi uz naucili odkladat, napr. v bufete na skole. Tak som sa dlho ucila, ze ked ich sundam, musia hned do puzdra. A nakoniec skoncila so snurkou na krku. Co ma sice desne otravuje, ale je to najistejsie. :)
    ILTU
    ILTU --- ---
    WOLFGAR: Jj, bratr má z téhož důvodu na klíčích dlouhej rudej špagát. Skoro lano.
    Vždycky ho aspoň kus někde kouká - na rozdíl od toho svazku klíčů.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Tak jsem právě zjistila, že záložní trekový polobotky (potřebuju mít minimálně dvoje kvůli práci) jsem si kupovat nemusela, protože nové záložní stojí už rok nenošené v botníku....
    Jsem v limitu, jdu je poslat zpátky.
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Ja jsem vypozoroval, ze mi hodne pomaha kdyz jsou ty veci hodne vyrazny, ztracim je sice stejne, ale hledaji se mnohem lepe. Kdyz jsem mel odolny telefon s jasne oranzovym okrajem tak to byl ohromny rozdil oproti klasickemu cernemu takze ted jak mam taky odolny ale cerny tak na to porad nadavam a premyslim, jak ten okraj nabarvit nebo polepit. Stejne tak vapa si zasadne kupuju uz jen cerveny nebo oranzovy, na klicich mam bilej reflexni naramek... plus to je teda i prakticky kdyz je hledam v batohu.
    ILTU
    ILTU --- ---
    MAR_TINA: V Googlu je Find my device. Ten prozvání vždy stejným a zapnutým zvoněním. Neporadí si jem s režimem Letadlo.
    I ukazuje na mapce, kde telefon zrovna je.
    Moje nejoblíbenější aplikace :-)
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    TILIO: Nase dite vypozorovalo, ze davam telefon na divny mista a zasadne ho hleda tam, kam by ho nikdy nikdo nedal. Jen ja. A vzdycky mi ho najde. :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Telefon neztrácím, protože ho mám neustále přilepenej k ruce (ehm), ale DND a tichej režim mám permanentně a na noc se mi ještě automaticky zapíná noční režim (nezobrazují se ani notifikace), což oceňuju zejména v případech, když mi po nocích vyvolává přítelkyně, že se v Sarajevu rozešla s nejlepší kamarádkou a druhý den si bude muset shánět vlastní ubytování nebo že se uprostřed noci ztratila (tamtéž).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TILIO: mám to tak. Ale mám náramek s tlačítkem find phone. Blbý je, když se náramek odpojí a telefon nevidí.
    TILIO
    TILIO --- ---
    Kdyz uz jsme u toho zapominani... manzel onehda z frustrace vygooglil, ze ND lidi delaji zejmena to, ze:
    - neustale po byte ztraci telefon, a
    - maji neustale silent mode, takze je nejde prozvonit a ten telefon jim najit.

    Ehm.
    KIA
    KIA --- ---
    KIA: Ale budu rebel. Domů se kvůli tomu nevracím :D bude to mít zas vtipnej efekt - bez brýlí se mračím, takže si okolí mysli, že mě nas..lo :D
    KIA
    KIA --- ---
    Dnešek začínáme s vysokou laťkou.
    Že jako různě zapomínám věci, ať už vyřídit a nebo je prostě někde nechám a hledám, hlavně v bytě - na to jsem si jako už zvykla.

    Ale že si zapomenu brýle, bez kterých úplně komfortně nic nevidím a dojde mi to až ve chvíli, co se divím (o dost později), že dneska je ten svět nějaký rozmazaný… tak to je pro mě nový level :D

    Hezké pondělí všem :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam