• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHAIWALLATanec Smrti, Danse Macabre,Dance of Death, Dansa de la Mort, Totentanz ,Memento Mori, In Ictu Oculi, Nemini Parco
    AETHER
    AETHER --- ---
    a uplne nahodou jsem narazila na tohle, podle popisky by to melo byt v Norimberku, ale nic mi to nerika a ani jsem to nikde jinde nenasla?
    AETHER
    AETHER --- ---
    August Brömse: Der Tod und das Mädchen (1902)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Ještě jeden Bernt Notke, tentokrát z kostela v Lübecku vybombardovaného v roce 1942

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Iluminace z Book of Hours

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    TAJEN:

    Ad Sedma pecet

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Antoine Wierzt - The Beautiful Rosine

    TAJEN
    TAJEN --- ---
    To je zdase ktomu jdnomu barevnemu"

    Tu jsem viděl, jak Beránek rozlomil první ze sedmi pečetí, a slyšel jsem, jak jedna z těch čtyř bytostí řekla hromovým hlasem: "Pojď!"
    A hle, bílý kůň, a na něm jezdec s lukem; byl mu dán věnec dobyvatele, aby vyjel a dobýval.
    Když Beránek rozlomil druhou pečeť, slyšel jsem, jak druhá z těch bytostí řekla: "Pojď!" A vyjel druhý kůň, ohnivý, a jeho jezdec obdržel moc odejmout zemi mír, aby se všichni navzájem vraždili; byl mu dán veliký meč.
    Když Beránek rozlomil třetí pečeť, slyšel jsem, jak třetí z těch bytostí řekla: "Pojď!" A hle, kůň černý, a jezdec měl v ruce váhy. A z kruhu těch čtyř bytostí jsem slyšel hlas: "Za denní mzdu jen mírka pšenice, za denní mzdu tři mírky ječmene. Olej a víno však nech!"
    A když Beránek rozlomil čtvrtou pečeť, slyšel jsem hlas čtvrté bytosti: "Pojď!" A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.
    Těm jezdcům byla dána moc, aby čtvrtinu země zhubili mečem, hladem, morem a dravými šelmami.
    Když Beránek rozlomil pátou pečeť, spatřil jsem pod oltářem ty, kdo byli zabiti pro slovo Boží a pro svědectví, které vydali.


    Charles Baudelaire Moc hezke, znam ale nejradeji mam:

    Jsem jako onen král, jenž vládne zemi par,
    ač bohat, bezmocný, ač mlád, je přece stár,
    má nechuť k projížďkám a krásní psi ho nudí jak jiná zvířata a stejný hnus v něm budí.
    Zvěř netěší ho už, on zívá před krásou, lid marně umírá pod jeho terasou,
    i šašek neumí mu smazat z čela vrásky svou směšnou baladou a výstředností masky;
    hle, jeho ložnice se proměňuje v hrob a dámy neumí už zřídit ze svých rób
    dost vydražďující a nízkou toaletu,
    ten mladý kostlivec je navždy ztracen světu.
    I alchymistovi, ač užil tajných věd, se nepodařilo z něj vymýtiti jed,
    a v oněch bazénech z dob římské tyranie, a jejichž památka až dodnes v králích žije,
    se ani nezahřál,
    ach jaké prokletí, vždyť v žilách koluje mu voda podsvětí.


    Jinak ty cernobile obrazky sou stejne nejhezci.. Jdu si nekde najit jestli neni ve vetsim provedeni tu :" Rytina Michaela Rentze z roku 1753" Ta semi jako libit hodne :)
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Bernt Notke (1435-1509), Danse Macabre v kostele sv. Mikuláše v estonském Tallinnu







    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    Holbein, Danse Macabre. XXII. The Priest

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    La Mort au Bouffon

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Danza Macabra - Clusone / Itálie

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Schellenberg

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    GOBERS: A jsou tam ještě nějaké...ehm..."výjevy" :) ? Dohledal jsem jenom tuhle jednu vitráž...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    CHAIWALLA: No jo... to tady máme, to je pravda. :)) Moc pěkný kousek...
    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Taby/Sweden - Smrt hrající šachy

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Alfred Kubin

    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Antoine Wiertz - Krásná Rosina


    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    Katedrála v Bernu - Triumf smrti

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam