• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MELOUNKindle - konverze, správa elektronických knih, etc.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ARXIE: pracovní mail by přeci neměl být problém pro amazon, mohou si ověřit jeho totožnost a spojit s tím novým účtem. Na podpoře samí indové a pomoci nedokázali. Vždy když dojeli na konec workflow tak řekli, že mají technický problém a ať si zavolají někomu jinému.

    Ano USB je jistota co chce Amazon za nějaký čas odstranit. Takže Kindle si rozhodně nekoupím. Jinak podařilo se mě nahrát asi 160 knih z těch 200. A většina těch nezbavených DRM (27) je v tom hnusném kfx. Vím, že s tím jsou problémy a Amazon to často mění, aby to nešlo obejít.

    NEVILL: Mě jsem pomoct dobrému kamarádovi to se člověk vždy snaží no.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DELVIT: To je teda sakra složitý! Tak hlavně že se to víceméně podařilo, nevím jestli bych s tímhle měl takovou trpělivost...
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    DELVIT: slusna anabaze... calibre + kabel je holt jistota, mne na tom stejne nejvic zaujala ta vec s pracovnim emailem... to uz je takova klasika :D
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ARXIE: NEVILL: Tak jsem s tím včera strávil asi 3 hodiny. Jádro problému je v tom, že starý kindle je zaregistrovaný na starý účet, kde není možnost se dostat k tomu mailu, byl pracovní a byl nenávratně zrušen. Druhý, nový kindle, byl zaregistrován na nový email, tudíž nový profil. Na podpoře Amazonu, kde dotyčný strávil přes 15h mu nedokázali pomoci, chtěli po něm order number, kde ty knihy kupoval dávno a hlavně jich je asi 200. Zajímavé je, že se na tom starém Kindlu ukazují ty nově nakoupené knihy, které se zobrazují i na tom novém

    Takže jsem všechny nahrál ze starého, pomocí Calibre, odstranil jsem DRM a nahrál zpět na ten nový. Bylo tam pár problémů po cestě. Například pokud byl v adresáři dohromady soubor azw a epub, tak Calibre vzal azw a nefungovalo to. Muselo se odstranit všechny azw a Calibre to pak převedl na mobi z epub. U některých to DRM neostranilo, ale to byly vesměs slovníky, což mě nezajímalo.

    Taky se mě zatím nepodařilo odstranit DRM z kfx souborů, na to si ještě posvítím.

    Další věc co mě zaujala je, že jsem v Calibre neviděl žádné knihy, i když jich tam pár desítek bylo, na tom novém Kindlu.
    BELO
    BELO --- ---
    JIRKA207: Super! Mohl jsem asi napsat, že mám budget tak 2k.
    JIRKA207
    JIRKA207 --- ---
    BELO: V Alze v Holesovicich ihned skladem
    Amazon Kindle Paperwhite 5 2021 8GB (s reklamou) - Elektronická čtečka knih | Alza.cz
    https://www.alza.cz/amazon-kindle-paperwhite-5-2021-8gb-d6963718.htm
    BELO
    BELO --- ---
    Kde koupit v Praze Kindle? Klidně eshop, klidně bazar, druhá ruka.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Funguje vám všem poslání ePubů bez problémů? Mám problém s uvozovkami a podobnými znaky, které se špatně kódují.
    BELO
    BELO --- ---
    Chodím na https://www.ereaderiq.com/ abych se nechal notifikovat o probíhajících slevách na knížky z wishlistu. Mám tam US store a ten mám i v Kindlu. Nově aké musím před nákupem zapnout VPN. Platí ty US slevy i v českém Amazonu? Bojím se opustit ten americký...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    NEVILL: Je to divný to 100%. Proto se ostatně ptám.

    ARXIE: Zkusím to převést do toho epub.

    Díky za tipy!
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    DELVIT: pokud se to posila stale jako mobi.. proto chci at to prevedes do jinyho formatu a nahrajes idealne rucne (pokud to prevedes do epubu tak zafunguje i email)

    Note: Beginning in late 2022, you'll no longer be able to send MOBI (.AZW, .MOBI) files to your Kindle library using Send to Kindle. This change won't affect any MOBI files already in your Kindle library. You can still read them with Kindle. MOBI is an older file format and won't support the newest Kindle features for documents.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DELVIT: Divný teda. Není to jen problém toho že ty knihy nejsou na seznamu knih pod Downloaded, ale jsou pod All protože nejsou stažené?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    NEVILL: No právě to nefunguje a podpora neví co s tím už mnoho dní.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DELVIT: Tak ty knihy se dají poslat z Amazonu pokud jsou tam koupené, nebo třeba z Alzy nebo z Palmknih, se to pošle na adresu Kindle účtu a pak se to stáhne přes WiFi.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    NEVILL: jak to myslíš?

    ARXIE: zkusím zjistit, já se fyzicky dostanu k tomu zařízení až ob týden.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DELVIT: A co když si tam ty knížky pošle?
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    DELVIT: nesetkal... ty ebooky maji jaky format? pokud .mobi/azw pak bych je zkusil prevest pomoci Calibre do .epub a nahrat je zpet do KPW11

    pokud to nezabere tak restart a pak uz jenom reset.. ale pokud vidi jenom neco, tak to spis vypada na problem se zobrazenim konkretnich formatu/ebooku
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DELVIT: obojí je paperwhite.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Mám otázku ke kindle. Mám kamaráda co si koupil Kindle 11. generace a neobjevují se mu na ní staré knížky z Kindle 6. generace, které si koupil. Podpora je k ničemu. Nesetkal se s tím někdo?
    SICKBOY4000
    SICKBOY4000 --- ---
    SICKBOY4000: Asi jsem byl cely rok hodny, tak mi Jezuch nadelil Kindle Paperwhite 5, verze s reklamou. Ale delam to stejne jako s predchozim Kindlem Paperwhite 3, ze si poslu knihu mailem na Kindle e-mail (pri registraci noveho Kindlu mi Amazon vygeneroval novy e-mail v domene Kindle.com), jdu s Kindlem na wi-fi online, stahnou se mi nove knihy a zpatky do airplane mode a zadne reklamy na me nevyskakuji.
    ARXIE
    ARXIE --- ---
    15 let s Kindlem. První verze byla srandovní, ale udělala díru do světa – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/15-let-s-kindlem-prvni-verze-byla-srandovni-ale-udelala-diru-do-sveta/sc-3-a-219385/default.aspx
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam