• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CH_IN_AAIX - Z/OS - UNIXy z dilny IBM
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CH_IN_A: jestli lsls u wparu nefunguje (nemam s tim prakticke zkusenosti, ani jak si to overit), tak nestacilo by nejak tomu instalatoru podstarcit falesny lsps, coz by byl jen nejaky skript, vypisujici to, co ocekava ten instlator? :-)
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    VELDRANE: ono to tak skutecne je, instalator oracle 11 si to asi overuje lsps, coz je v pripade wparu irelevantni. topas to vidi tak jak rikas.
    Je celekem zajimave, ze oracle ve wparu je oficialne posvedcena zalezitost a pritom pouziva takhle spatnou kontrolu - pricemz kdyz to "forsnu", tak se spusti instalace s ignoreSysPrereqs a diky tomu uz me neupozorni na dalsi potencionalni problemy ...a pak to kiksne s err na ulimit/paging a jsem v riti :(
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    CH_IN_A: ty jo ja si vzdycky myslel ze wpar (v produkcni je nikde nemame) je lepsi chroot, takze o paging space se stara host machina. Viz treba:

    developerWorks: Wikis - Systems - WPAR
    http://www.ibm.com/developerworks/wikis/display/WikiPtype/WPAR

    WPARs share the global system resources like:

    * Operating System
    * underlying file systems
    * Real or virtual disk adapters
    * Processor and
    * Memory
    * Paging space
    * Real or virtual network card

    Ale treba te spatne chapu...
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    da se nejak do wparu paging space? beznou cestou exportu zarizeni to ho bohuzel nejde :(
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    tedko jsem v datashitu k AIXu 7 zahlid, ze jsou aixy binarne kompat. jiz od nejake 4.x az do 7 .....vostracky :)
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    tak ten oracle 9.2 jde na AIX 6.1 celkem v pohode, zbytecne jsem delal paniku....chybely me ta nejake X11 veci, takze jsem zacal predcasne patrat zdali to vubec jde
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    VELDRANE: uvadi, neuvadi, dulezite je, zdali je mozne ji tam standardnim zpusobem nainstalovat - coz si myslim, ze neni :)
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    Ch_in_a: no mame vsude 10g a kdyz je nekde devitka pak je tam 5.3 aix. Podle me se tahle verze neuvadi protoze v te dobe 6.1 jeste nebyla.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    nezkouseli jste nekdo oracle 9.2 na aixu 6.1? - oracle 6.1 neuvadi mezi podporovanymi ale me by se to celkem hodilo - pac jinak bych si musel reinstalnout stroj na 5.3, coz se me nechce
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CH_IN_A: To me drazdi taky :-). Ale to bych se asi bal zmenit na produkcnich strojich...
    VELDRANE
    VELDRANE --- ---
    CH_IN_A: tohle je na komerecnich unixech normalni - co vim tak s modou /root prisel linux :)
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    NELDOR: jasne :)

    jinak dalsi vec, ktera me drazdi je, ze vychozi homedir roota je /
    tohle taky doporucujes nechat?
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CH_IN_A: Nemyslim. Ale pro jistotu bych to nejdriv zmenil na nejakem non-production stroji a nechal to tak aspon mesic ;-).
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    muzu si zadelat na problem, kdyz rootovi zmenim vychzi shell na bash? ksh me celkem stve
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    NELDOR: mas recht s -y to jede
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    NELDOR: Samozrejme musis vedet aspon jedno PV, na kterem ty datove VG byly, a nazvy tech VG (pac nazvy VG jsou imho jen v ODM a ne na vlastnich PV).
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CH_IN_A: Pokud me pamet neklame, tak exportvg jen smaze zaznamy o te VG z ODM. Takze pokud jsi to reinstaloval, tak imho muzes rovnou provest importvg.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    tak jsem si reinstalnul testovaci stroj a neudelal jsem exportvg vg datovych disku - da se nejak naskenovat co tam predtim bylo za vg za sestavit ji znova?

    jak jsem zvykly z linuxu, tak me to nedocvaklo, ze to asi bude treba udelat
    JIRZA
    JIRZA --- ---
    hledám něco, podle čeho by se dalo "rychle" naučit programovat v shellu
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    CH_IN_A: Podle me AIX virtualni konzole neumi vubec. Ono se u AIXovych serveru asi moc nepredpoklada, ze by u nich nekdo fyzicky sedel a pouzival normalni klavesnici a monitor :-). U seriove konzole tohle jit nemuze z principu, a u graficke to neni potreba, pac si otevres vic xtermu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam