• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHUCKEBONOThe Walking Dead
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: Ved hej, je to serial. A tiez viem, ze rating je rating - aj ked by som povedal, ze toho sa uz pri tomto serialy nemusia moc bat. Trosku mam len pocit, ze nafukuju zbytocne pribehy - v komixe bol finalny Guvernerov utok ten s tankom. Malo to rozumnu eskalaciu, tu spravili odbocku spoznali sme novu skupinku ludi a potom ju celu zabili az na jednu postavu. Ano Guvernerova postava ziskala nejaky ten ludskejsi rozmer, ale myslim ze vzdy bolo jasne, ze sa realne vobec nezmenil..

    Zas napr. ta choroba - to bol vcelu lacny twist ako rozhodit pokojnu atmosferu, vyhrotit veci a keby napr. zistili ze je to z vody (co ja viem riecka z ktorej tahaju vodu ma 10km dalej hlboke koryto a vnom sa zasekla horda 200 walkerov co kontaminuje vodu). A bum - dovod preco musia ist prec.. Nehovorim, ze to je nejake uzasne riesenie, ale ked uz menia pribeh.. (hm.. zas ono keby medzi tymi 200 walkermi bolo jasne vidno Guvernera co to naschval spravil aby ich znicil.. nie tak uplne zle ci? :D)

    Ad spravat ako vojaci - to zas nie je tak uplne pravda, ludia ktorych viedol Guverner (obe skupiny) mali silne organizcne struktury, ale Guverner sam nebol vojak. Proste ked si predstavym, ze naozaj chcem v tom vazeni ostat, tak je uplne prirodzene ze napr zacnem zlepsovat tie ploty. Staci realne max. 2m val medzi tymi pletivovymi plotmi a zabezpecenie radovo vyssie. Alebo aspon blbe diery do ktorych padnu a nebudu tlacit na pletivo.. Urcite je to realne uzitocnejsie ako zahradka co tam Rick tolko osetroval. :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Jinak jak si čtu diskuse na seriálových fórech, tak fanoušci stejně předvádějí ukázkové "literární myšlení", když prohlašují, že tentokrát umře Maggie, protože spálila svou fotku. A stejně tak, když uvažují o tom, že když je nějaké postavě věnován větší prostor, je to příznak toho, že brzy zemře, nebo se jí stane něco nemilého. Z toho mi vychází, že diváci stejně od příběhů neočekávají realistické reálie (a trochu opráším vědomosti z literární vědy, kterou jsem kdysi studoval a konstatuji, že kdyby se v příběhu odehrávali události opravdu realisticky, tak tomu diváci neuvěří - čistě z toho důvodu, že ve skutečném životě se prostě čas od času skutečně stanou tak náhodné události, za které byste scenáristu rozcupovali: komu by se líbil příběh o náhodném objevení zázračného léku? A přitom stačí zapřemýšlet nad tím, jak bylo objeven penicilin. Myslím, že LSD bylo objeveno podobnou neuvěřitelnou náhodou).
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    SEAMON: šmarja to bych fakt nerad, abych si ku*vil seriál takovýmhle rozumováním nad tím :) vždyť je to relax, popcornová zábava... a tak nač taková potřeba rozpitvávat racionalitu jednání postav v průběhu zombie apokalypsy? ale tak zas na ní vypadáš aspoň připravenej :D
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SEAMON: No jo - je to prostě seriál. A další věc - proč všichni automaticky předpokládají, že skupina přeživších by se prostě chovala jako profesionální vojáci? Profi vojáci věčinou umřeli při obraně civilistů ve městech a o znalostech záložáků, kteří se poflakují v okolí, lze těžko říct něco určitého. Že se lidé nechovají plně racionálně mi přijde celkem uvěřitelné.

    Ale co mě zajímá, jak bude pokračovat příběh - nakolik je to realistické mě moc netrápí.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: To bol trosku sarkazmus, prave ze by to mali postrehnut daleko skor a tym padom davno zhanat ludi a byt nastupeni minimalne s nejakymi zbranami. Co sa uplne evidentne v tej casti nedialo (a to pritom aspon ciastocne monitorovali stav walkerov na plotoch atd.). Je pravda, ze nevieme kedy to zoskupenie postrehli, kedze vtedy ukazovali Ricka v kobke - ale ked vysiel von tak zbrane, obranne pozicie, nada nist nikde.

    Vzhladom na ich skusenosti s inymi skupinami, by bolo uplne normalne predpokladat skor horsi priebeh ako spievat kumbaja. Co sa tyka Guvernera - ako tazko povedat, kolko presne bolo tych "par" mesiacov. Take 2 mesiace by som bol kludne v strehu, lebo to bol sialeny magor a psychous.. Ale tazko povedat, ako tam cas ubieha pravda.

    Inak liezt na tie strazne vezicky by bola kravina v kazdom pripade - tie su urcene na strazenie vaznov bez zbrani a nie na obranne funkcie. Tj. pchat tam snipera by znamenalo posielat ho na smrt (aj ked presne to v komixe tusim spravili). Samozrejme, spravit si obranne hniezda hore na budove - to je ine kafe, tam aj sniper moze striedat pozicie, ale njn.. naco. :))

    Ono celkovo mam pocit, ze po prvom najazde Guvernera im na dvore ostal nejaky humwee s M60, alebo nieco podobne (v zavere boja to bolo zaseknute - ale mat to aj nefunkcne oblozene vreciami na dobrej pozicii by malo pekny odstrasujuci faktor.. Ad sniperka - tu mal urcite minimalne Tyreese ked ich pustali do Woodburry. (Inak ked uz sme pritom - ten velky a pekny armadny nakladiak ktory im Guverner nechal ked vystrielal svojich ludi vyzeral vcelku funkcne.. urcite lepsie volba ako autobus.)

    Ja som tak trosku cakal, ze tie skupinky walkerov im tam navadza prave Guverner nejako.. Ako taktika pred bojom a nakoniec to bolo vsetko len nahoda. Mozno by im pomohlo aspon latkou zakryt vyhlad na vnutorny dvor a mozno by mali od walkerov vcelku pokoj..

    Ale ja si asi neviem pomoct, ked to clovek cita ako komix - ano obcas sa zarazi, ale dako ho to viac netrapi. Ked taketo kraviny vidim s realnymi ludmi, tak mi obcas pridu ako po lobotomii.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SEAMON: Proč myslíš, že k vězení dorazili s tankem tiše?

    Jednak není pravda, že by svět TWD prakticky stichnul - tichá jsou města, ale vzhledem k tomu, že zvířata jsou proti viru nejspíš imunní, tak v lesích je standardní lesní hluk. Věznice je jednak blízko lesa, takže i když mohli tank slyšet poměrně brzy, tak ho ještě nemuseli vidět. A když stojíš na hlídce s automatickou puškou a slyšíš, jak se v okolí pohybuje armádní technika - a nejspíš věříš, že se po světě mohou ještě pohybovat zbytky zdecimované armády, která se snažila lidem pomáhat -, tak Tě asi nenapadne, že se vrátil psychotický guvernér pomstít. A i když už ho rozeznáš - co budeš dělat s automatickou zbraní na větší vzdálenost? Pokud vím, tak sniperku ve výzbroji neměli - a když se pokusíš z věže střílet do davu, tak první co udělá tank, bude, že vystřelí do věže.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    PAULMUADDIB: Heh a strielat do stropu - to ju napadne ked sa zamysli nad tym co by spravil Glenn. :))) Ale inak som to pochopil tak, ze zostrelila strop a nasledne sli okolo po povrchu. Inak by to imho musela Glenova skupina pocut. Co zodpoveda aj tomu, ze prisli cca v tom case ako sa mal objavit Glenn (okolo to malo trvat dlhsie..). Ale zas to by hadam napisala nelezte cez tunel... njn.

    Ale ako celkovo taka scena v style vata. Uz len to, ze stoja na zavale kde je kvantum pekne velkych kamenov - preco nemohli par minut hadzat kamene nez by tu skupinku walkerov preriedili a nasledne doriesili nozmi?

    Ale inak klasika az jedna osoba pocas uteku adaptovala high tech technologiu zvana palica / kopija. A hoci vsetci vedia o bezpecnom cestovani Michonne style, tak to znova pouzije az ona. Ja viem, ze ani v komixe to nebolo o moc lepsie, ale mali zopar pokojnych mesiacov na natrenovanie boju nablizko a ziskanie / spravenie zopar lepsich zbrani ako je noz (to uz sa fakt o moc blizsie ist neda). Proste bah..

    A aby som nezabudol - vo svete, ktory prakticky stichol a jedinym zdrojom hluku su akurat tak walkeri je uplne easy peasy prist k nejakemu miestu s tankom a zopar autami, tak aby si to nik naokolo nevsimol. A tieto tiche priblizenia k opevnenemu a strazenemu miestu sa uz minimalne 2x opakovali aj v komixe, take dost trapne..
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    WOJTYLA: Its funny...and a little bit racist. :)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    PAULMUADDIB: klíííd

    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    SPOILER!!!

    Ježíš, vona vystřílí zásobník do stropu a ten spadne!!!! A když už nemají náboje, tak těm zbylejm 20 prostě prokličkujou (protože byly na jejich straně závalu).

    To je píčovina, přestávám to sledovat.

    A vůbec mě nemrzí, že se nedozvím, že si v Terminusu honí ptáky navzájem a pak je nově příchozím rituálně uvaří a sní, přičemž starousedlíci už převibrovali do sedmé dimenze, takže na ně zetka nejdou a můžou nechávat bránu otevřenou a bez dozoru.

    Jo, a Daryl zabije toho chlápka, co viděl Ricka, aby zachoval dekorum mezi Clintem Fucking Eastwoodem a Rickem...
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    LOOP_ONE: LOOP_ONE: Tywe, že by angažovali Arnieho a z toho baráku vylezl nezastavitelný terminátor s chováním zombie? To by byl majsterštych producentů! :)
    LOOP_ONE
    LOOP_ONE --- ---
    už jen to slovo Terminus...samo za sebe...
    NJORL
    NJORL --- ---
    presne. zajimaji me ciste spekulace. co si myslite, ze tam bude :)
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    REDSNAKE: Žádné spoileři, já komix nečetl, jen spekulace...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    NJORL: Modří a asi i čtenáři komixu jíž vědí...
    imho je tam dost podezřelá atmosféra naznačující nějaký brutál v příštích dílech. Usuzuju to už jen z toho jak tam ta naše bezstarostná parta v klidu nakráčela.
    Dát si pár hodin pozorování toho baráku ze všech stran by bylo z hlediska rozmnožování asi rozumnější ale alespoň zase bude nějaká akce...

    Megí to podle mě má spočítané po té, co předvedla s tou fotkou :(
    NJORL
    NJORL --- ---
    CERTICE: on psychous davno je.

    ma nekdo nejake odhady co bude termnus? imho je to kanibalske doupe, kde zerou nove prichozi :) co myslite?
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    MIK_CZ: mne taky, nejak tak cekam kdy se z nej vyklube nejakej psychous :)
    MIK_CZ
    MIK_CZ --- ---
    Ten vedec me necim irituje .... :)
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam