• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHUCKEBONOThe Walking Dead
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    THOMASMORTA: Mě nejvíc zaujala ta scéna ke konci, jak Rick sejme naráz čtyři postavy, přičemž jedné zřetelně vypadne z ruky puška, takže to asi nebudou zombíci...
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Někdo si dal práci a vyříznul z traileru na 5. sérii záběry, které se mihly na hranici postřehnutelnosti - a navíc v HD:

    10 Things to Look for in Season 5 Trailer | The Walking Dead
    http://www.thewalkingdead.com/10-things-to-look-for-in-season-5-trailer/
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    H0ANG1: Chybí tam Daryl olizující si prsty před tím, než někomu podá ruku!
    Daryl Shakes Patrick's Hand (Nerdy Kid With Glasses) The Walking Dead Season 4 Episode 1
    https://www.youtube.com/watch?v=U16EokkGR3w
    SHARNY
    SHARNY --- ---
    :))
    "Talking Bread" With Chris Hardwick
    https://www.youtube.com/watch?v=7eT_pEJ2TCc
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    NJORL: Já bych se nechal překvapit, co je Terminus zač. Všichni kříčí, že je jasné, že jsou to kanibalové... Ale tahle odpověď vyvolává spíš víc otázek, než kolik toho zodpovídá - těžko to budou jen hunters z komiksu: Tahle skupina je dobře vyzbrojená, podle těch zahrádek okolo nemají nouzi o jídlo - a hlavně je to velká, organizovaná a technologií vybavená skupina. Takže jestli jsou to kanibalové, tak bych to tipoval spíš na nějakou sektu. Nebo lidským masem nekrmí sebe, ale zombíky a mají nějaké tajemství, jak je udržet daleko od jejich sídla.
    A podle ukázek to vypadá, že s nimi uzavřou nějakou dohodu. Úvodní epizoda má prý mít nestandardníchh 90 minut, tak jsem na to celkem zvědavý.
    NJORL
    NJORL --- ---
    THOMASMORTA: koukal jsem na to ... chapete to tak, ze pujdou s tema lidojedama co je zajali do dc?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Jak se těšíte na pátou sérii? Trailer vypadá hodně dobře.

    Teď jsem začal znovu koukat na druhou sérii - a překvapila mě kreativita v oficiálních českých názvech některých epizod:

    S02E07 CZ: Stodola EN: Pretty Much Dead Already
    S02E10 CZ: Víc než dál EN: 18 Miles Out
    S03E11 CZ: Jeden rozhněvaný muž EN: Judge, Jury, Executioner

    Má to alespoň nějakou oporu v českém překladu komiksu?
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    Weblyest - Believe it or not, all these celebs are the same age (22 Photos)
    http://www.weblyest.com/articles/view/531
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: Ja som mal pocit, ze prave vsetci, alebo vacsina prave v autobuse ostala - to ako ich Maggie postupne "kontrolova" vyzeralo byt utrpne pre celu skupinu, teda som to pochopil tak, ze to boli ludia z vaznice.

    Fakt tazko povedat, kedze sa danu situaciu ani jedna postava neunuvala okomentovat. Ja to proste beriem tak, ze trebalo zuzit skupinu a hento bolo riesenie, len to drobet nedomysleli..

    Ano, existuju dovody preco by v urcitych smeroch nachadzali nove veci, len sa myslim sa dobre pochybovat o tom, ze by si vybrali nadhodile bludenie po krajine. To proste znamena, ze autobus nemal ciel a nemali dohodnute miesto na stretnutie. Co je hlupe - ale dajme tomu. Len zaroven, ti ludia boli na xy vypravach a urcite nasli aspon zopar miest, ktore boli ako-tak pouzitelne. Tie vypravy neukazovali, ale vieme ze sa konali.

    Takze co spravi normalny clovek - bude bludit v neznamenj krajine, alebo si povie - hej na vyprave xy sme narazili na vcelku schopny flek, hadam tam bude bezpecne a mozno to napadne aj osobu X. :) (Ono technicky presne hento Daryl vlastne spravil.. )
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    WIN_KLO: yup Carol, ktora jedina ucila deti ako sa obranovat pocas celeho serialu zrovna vela praxe v rieseni walkerov nepobrala. :)) A ako dopadla pri cisteni zanesenej pumpy? Rick ju musel zachranit.

    Ale zas jedina mala dost rozumu a deti sa snazila nieco v tomto smere naucit (aj ked neviem ci by som dietatu daval v tomto pripade zrovna noz..). Priznam sa, ze mi mierne unikalo, preco sa deti o walkeroch nemali ucit. Hadam nik neocakaval, ze nejako skoro zmiznu, alebo ze tie deti su tak blbe, ze o nich nevedia.. A tvarit sa, ze vo vazeni mohli mat normalny zivot, ked denno denne videli stada walkerov na plote, njn. ;)
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Tak jse shlédnul přehled všech mrtvých postav v seriálu a překvapilo mě, jak málo postav vlastně zemřelo v první sérii - nějak jsem si pamatoval, že to byl větší masakr:

    The Walking Dead - All Characters Death
    https://www.youtube.com/watch?v=GxRlE4wTHqU&feature=player_embedded
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SKATEMURAI: Vláda má určitě něco ve stylu vaultů pro případ jaderné války - takže bych se opravdu divil, kdyby neexistovala podzemní vláda. Zejména v případě, že se podle první série virus rozšířil už několik měsíců před vymknutím z kontroly.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SEAMON: Mám pocit, že s autobusem se stalo to, že buď došel benzín nebo se stal jinak nepojízdným a zombíci na něj možná zautočili, ale vypadalo to, že byl zavřený zvenčí. Otázkou je, kam se tedy poděli Ti, kteří byly v autobusu...

    Co se týče toho, že všichni narazili na nové, neprozkoumané tratě - třeba Terminus začal vysílat teprve nedávno. Bob zachytil jejich vysílání někdy v první polovině série, ale pak museli urychleně opustit auto. Možná, že jsou ve směru toho obrovského stáda, na které na začátku narazila jedna výprava. Potom chápu, že se jim tím směrem nechtělo jít a obrátily je tam až objevené mapy s tvrzením, že tam je bezpečno. O to víc vyvstává otázka, jak Terminus odlákává pozornost stád. Doufám, že nás čeká nějaké větší tajemství než kanibalský kult.

    ad 4) Maggie se chtěla ujistit, že Glenn není mezi mrtvými. Ona hledala jeho tělo - a pokud by na místě srazu nebyl, tak by se jen vracela a prohledávala okolí.

    Ale samozřejmě to všechno jsou jen dohady.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    SKATEMURAI: Tak ono ten timeline sa kludne da nafuknut o par dni - v podstate elegatne rozdelili jednotlive postavy do skupin a osobne nevidim problem v tom pridat zopar dni tej ci onej dejovej linii.

    Ono napr. sa mi nezda, ze ten poziar co zalozili Beth a Daryl je ten isty co pozorovala Carol - ved to bola taka mini chajda, co by lahla popolom este v ramci noci (ok mohol by chytit les ale to by zas uz bolo ine kafe pravda).

    Skor som si pri pohlade na timeline uvedomil nasledovne:

    1) Napriek tomu, ze chodlili na pravidelne vypravy do okolia narazili vsetky skupiny na neprebadane miesta a v to v ramci par hodinoveho pochodu peso od vaznice.
    2) Ani jedna zo skupin nezamierila k nejakemu miestu, ktore uz poznala (aspon na prvu noc). Tj. vsetci radsej ako totalni idioti behali po okoli bezcielne. (Pritom kazda skupina mala niekoho, kto chodil na vypravy - tj. aspon nejake miesta poznal)
    3) Hoci si priravili unikovy autobus, tak ten nemal zjavne ani zbrane, ani vodu ani jedlo - proste nic. Pritom minimalne zbrani mali kvantum.
    4) Clovek by predpokladal, ze ked uz mam unikovy autobus - tak som si dohodol nejake miesto kam smeruje. To nie je nejaka vysoka matematika, ale uplna elementarnost. Uznavam, ze napr. Rick by o takej dohode nemusel vediet, ale napr. Carl ano.
    5) Inak autobus - co sa kokos s nim stalo? Ako ked som tu videl, tak mi to nedoslo, ale ten autobus vyrazal so skupinou zdravych ludi a o par hodin je plny zombie? Zatvoreny? Nevyburany? Skuste si premysliet ako sa hento stalo - proste to nedava zmysel.
    6) Ak teda akceptujeme, ze ti ludia nie su uplne dementni a plati bod 4 - Maggie nemusi kruzit okolo autobusu - Glenn by hadam siel tam kam sa dohodli. V podstate nik nemusi bludit, vsetci vedia kam idu a sice mozu vidiet Terminus znacky, ale pojdu tam az potom co sa zrazia na mieste, ktore sa dohodlo..

    Uz som to premyslel x krat a nemyslim, ze som v tej uvahe spravil nejaky zasadny predpoklad, ktory by bol pre priemerne inteligetnu skupinku ludi nerealny. Dohoda v style stretneme sa na mieste X ak sa nejako rozdelime sa aplikuje pri kazdom vacsom skupinovom vylete..

    (ale ja viem ze moc frflem :D)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: Jaaaj, preco som si to precital. :)) Teraz som si uvedol, ze vsetko po tom utoku je taka zhovadilost. Chjo.. :(
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KATERINA: Já si to původně také myslel - ale je fakt, že nevím, proč by nechala na zemi pohozené své věci, pokud by utíkala.
    KATERINA
    KATERINA --- ---
    THOMASMORTA: diagram je super. Asi jsem to při sledování s Beth nepochopila, já měla za to, že sedla do auta a ujela, protože si myslela že Daryl to proti walkerům nedal. Diagram hlásí že byla unesena.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam