• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    tak Vážení. zde jsem Vám vyfotil pro report svítivost jednotlivých značek a kusů:
    porovnejte :D

    1. FOTO - "Z LEVA" - MAGLITE NA 2xAA,,, VIETNAM s 10diodami na 3xAAA,,, LED svítilna MTE C3-907M Cree R2 (170lm) na 1xA

    1.MAGLITE NA 2xAA - žluté světlo, blbě svítí slabě prostě
    2. VIETNAM s 10diodami na 3xAAA- 10 diod a světlo není ani vidět, co to je? vietnam shit !!! občas díky vaklu nefachá
    3. LED svítilna MTE C3-907M Cree R2 (170lm) na 1xA - co dodat na 1xA ?? nic.



    2. FOTO . "Z LEVA" - LED svítilna TIABLO na 1xA,,, LED svítilna MTE C3-907M Cree R2 (170lm) na 1x A,,, OLIGHT M21 WArrior premium na 1x LION AKU



    1. LED svítilna TIABLO na 1xA, - úzký kužel světla silný
    2. LED svítilna MTE C3-907M Cree R2 (170lm) na 1x A - díky kolimátoru je kužel světla celisvější a o něco mállo slabší než TIABLO. ale je léle síky kolimátoru směrován
    3. OLIGHT M21 WArrior premium na 1x LION AKU - mám komentovat? dosvítí viditelně na protější panelák kruhem jako hovado přes 2 patra, ca 218metrů? paráda ! ostrý silný jasný kužel světla jen pro porovnaná, nedá se s klasickými modely co jsou zde uvedeny srovnávat..
    JIKE
    JIKE --- ---
    pořídil jsem ssi tyto 2 baterky.
    vlastním už OLIGHT M21 WArriorR Premium , na slecial LION AKU, takže jsem musel dokoupit asi za 350 2x AKU + nabíječku.

    ale nyní jsem si zvolil tyto 2:

    1. LED svítilna Tiablo TL-1 I.D.C. (230lm)
    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-tiablo-tl-1-idc~z7971.html

    - překvapila mě konstrukcí, bytelná.
    - kvalitní silikon kroužky
    - kvalitní závit
    - přepínaní režimů a zapínaní dobré
    - svítivost na hi režim na to že to je na AA opravdu super
    - rozevbíratelnost na 3 kusy
    - AA v pouzdru celkem dobře sedí tak dávám 8/10 (při zašroubování pohyb AA není)
    - celokov
    - okolo optiky je fluerescentí nasvěcovací kroužek (svítí po nasvícení ve tmě)
    - kovová ochrana optiky je opravdu důležitá, poškrábat, nebo si rozbít sklo?
    - tlačítko na obrázku je stříbro, ale polepšili se, dělají už černé





    2. LED svítilna MTE C3-907M Cree R2 (170lm)
    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-mte-c3-907m~z1181.html

    - v první řadě mě dostala na kolena svítivostí, je totiž díky kolimátoru v optice srovnatelná, a řekl bych i že výsledný BOD světla je jasnější a kulatější než u předchozí svítilny. COž jak je vidět, optika dělá orpavdu hodně i zde, a ne nadarmo se o tom i píše. ztráty na optice.. někteří je ale neuvádějí...
    - silikon kroužky jdou
    -závit je malý, a přijde mmi, že tam mám už od toho hliníku nějakej ošoupanej bordel, takový ty piliny..
    -přepínání režimů také dobré, jiné než u předchozího modelu, ale více možností
    - po vypnutí a zapnutí se nahodí nejsilnější svit. takže když se zamotáte v režimech, tak vypnout zapnout je řešení
    - spínač je z fluorescent materialu. takže po nasvícení svítí v noci nějakou dobu. takže jí najdete když se zhasne, kde má čudlik:-)
    - kovová ochrana optiky je opravdu důležitá, poškrábat, nebo s
    i rozbít sklo?
    - rozebíratelnost, jen závit na baterku.
    - AA sedí před zavřením v pouzdru tak nic moc, plandá tam trochu tak 7/10, při zašroubování bez vaklu AA. takže super.
    - celokov až na tlačítko









    --Shrnuto. svítí obě celkem stejně, na to že druhá je o polovinu levnější, ale kvalitativní zpracování je lepší u té TIABLO. na to že to jsou svítilny na 1x AA, jakoukoliv, tak to je opravdu parádní světlo. zkusíte a nebudete chtít své staré modely se starými typy LED....--



    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: no právě. výdrž naprd, ale když je nutnost. já si pořídil 1, jednu na ryby, a jednu do města a na běžný usage. recenzi hodim. stručně a jassně, parametry jsou na webu..

    FINSON: já to vím :D ale nakonec mi budeš děkovat, že v situaci tě nezklamal shit :D

    JOPS: presne tak. já jí mím dycky u kalhot nebo někde. je fakt, že je nejlepší bíl= světlo. měnil jsem v autě pojistky ve tmě, a měl jsem jen modré světlo, a uplně k hovnu barvy. všechny pojistky buď zelený , černý. no děsný. :D


    FINSON: koukni na tu recenzi co du napsat.. myslim že se rozhodneš asi jinak, nebo ulně, ale tohel je nástřel že eee...

    FINSON
    FINSON --- ---
    GALENIUS: Jasně. Osobně pro čelovku moc využití nemám, takže mě tohle netrápí...
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    FINSON: Mě šlo o to, že se k TL-1 dal objednat pásek pro přidělání jako čelovka. Takže ideální kvůli geocachingu.
    FINSON
    FINSON --- ---
    GALENIUS: Hodně mě taky lákají tyhle:
    LED svítilna iTP SC1 Eluma - LED svítilny Olight, EagleTac, LED Lenser a Tiablo
    http://www.svitilny.eu/svitilny-itp/led-svitilna-itp-sc1-eluma/prod_132.html
    LED svítilna iTP A1 EOS - LED svítilny Olight, EagleTac, LED Lenser a Tiablo
    http://www.svitilny.eu/svitilny-itp/led-svitilna-itp-a1-eos/prod_112.html

    Jsou sice větší, ale do kapsy by se mi pořád vešly. A svítí to jak blázen :-)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    FINSON: Tank007. Buď to bude k tomu, abych něco hledal na zemi, nebo k tomu, abych si s tím i svítil 8-)))
    Sám o ní začínám uvažovat, až budu na LEDShopu něco potřebovat... Akorát se mi nechce platit poštovný a pochybuju, že by tu byl někdo z Pardubic... 8-)

    Jinak, Tiablo TL-1 předevčírem dorazil. Původně jsem ho nechtěl ani zapnout, až po vánocích, ale nakonec jsem neodolal, z důvodu otestování a případné reklamace.
    Vzal jsem ho zhruba dvě minutky do sklepa. Bydlím v dvouvchodovém baráku, pod kterým je zhruba 30 metrů dlouhá chodba (teď jsem schválně měřil délku baráku na mapy.cz - 33 metrů) a porovnával ho se svou současnou 1W čelovkou.
    Má 1W čelovka na druhou stranu jakž takž dostvítila. Daly by se rozeznat obrysy, ale že by tam bylo nějak světlo. Ale už mohly být slabší baterie.
    Tiablo TL-1 na plný výkon - dalo by se tam číst.
    Na slabý výkon to bylo stále skvělé, lepší než 1W čelovka. Pokud při tomto výkonu zvládne 60 hodin - dokonalost sama.
    Další vychytávka. Tiablo má mód A a B. V A má pouze silný výkon, v B možnost přepnout na velký výkon / slabý / blikání a rychlým mačkáním přepínát. Ale když jsem zapnul slabý výkon, baterku vypnul a po chvíli (pár sekund) znovu zapnul, zapnul se opět střední výkon. Tudíž, jak to zatím vypadá, nefunguje to tak, že bych musel vždy překlikat celé spektrum, aby ses dostal k původnímu stavu. Je možné používat trvale jen jeden.

    Ale to je zatím po dvouminutovém testování. Uvidíme v ostrém provozu.
    JOPS
    JOPS --- ---
    FINSON: cim vic lumenu, tim vic adidas :)))

    baterka na klicich je zlata :)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Nemám tě rád, Jiku! Teď přemýšlím, jakou minibaterečku si pořídit.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: 80 lm na blikátko na klíče... Tak to je dobrý! 8-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOPS: tahle má 80lm a je na AAA
    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-tank007-tk-701~z8577.html

    na klíče super..

    JOPS
    JOPS --- ---
    JIKE: ono si na klice kupovat napriklad Fenix TK10 nebo TK20 uz je trochu extrem. Nejsou moc velky, ale na klicich je to proste moc...

    a hlavne rano kdyz mi neco v aute upadne na zem, tak ta baterka je zlata a ono tech 10lm neni moc, ale na tohohle chcipaka to je super :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    JOPS: 10lm je málo, ale lepší než nic, a na klíče. vim o čem mluvíš :D

    JOPS: vypadá dobře. 225lm . to je paráda.
    JOPS
    JOPS --- ---
    blbec, blbec, blbec :)) ze jsem sem zase lezl :)))

    uz jsem ted objednal celovku tatikovi k Vanocum :))

    JOPS
    JOPS --- ---
    MAGUMI: jednoznacne tuhle. Clovek je rad, ze to obcas na tech klicich od auta ma :)))

    Baterka Fenix E01
    http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/baterka-fenix-e01/prod_257.html

    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Taky dobrý. EagleTac je opravdu festovní, to taky hraje roli ;-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: tak se mrkni na M30 warriror, je teda na AKU, ale má tušim z hlavy 700lm... já mám ten model s 350lm.. a paráda jak svině. těch 700 to už je fakt o to co dělá lán v záhlaví :D

    jo ten eagletac je lepší zrpacování pdle mě... víc odolný..
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Jasně, to je tak se vším - plno lidí si pořád myslí, že kopie ze stánku za 10% ceny udělá stejnou službu... no, jejich boj.
    Ta 800-lumenová se mi strašně líbí, ale je to už dost peněz a asi by se mi i hůř nosila...
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: přesně tak. také si ji pořídím. Díky pane za skvělý soupis !


    FINSON: takto Ti rozumim. ale bud oka,y tu první si pořidil kolega na airsoft. a tu druhou, na více AA jsem koukal. to máš pořád něco, přijde nový a nový. hlavně jde o kvalitu a svítivost..

    ne jako známej á za 250 od vietnam 5W baterku a machroval ja ksvítí.
    venku? uplně čuměl že M20 warrior udělá tak 100x lepší světlo.

    kalsika .. trhovci..
    FINSON
    FINSON --- ---
    Tak když už mě sem Jike pozval, tak vám aspoň prozradím, jakou bludičku jsem si předloni pořídil já: EagleTac P10C2
    Když jsem na ni hledal nějaký odkaz, zjistil jsem, že ET začali dělat tohle, což mě docela uzemnilo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam