• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    RSZ
    RSZ --- ---
    má hezkej vypínač/volič režimů:)

    Nechceš slyšet, že "nic nedosvítí" ale to je třeba na to kolo celkem mínus ne? nebudeš ani vidět, ani nebudeš viděnej, a ta červená ledka je fakt pro okrasu podle toho videa.
    Nebude ti vadit použití "nestandardních" baterek?

    ..ale přiznávám že těmhle prckům moc nehovím, mám i tikku2, ale jinak neustále používám fenixe hp10
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    je k tomu pěkné vybavení v podobě pouzdra, jako výhodu vidím hlavně tu vodotěsnost, červenou diodu, lehkost a skladnost.
    chci ji samo jen na kempování a jako světýlko na kolo, jezdím jen po městě.
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    tak to se omlouvám, jsem nějakej zapomětlivej:
    e+LITE® | Petzl
    http://www.petzl.com/us/outdoor/headlamps/signal-and-elite/elite

    # - works in extreme temperatures: - 30 °C to + 60 °C (-22 °F to +140 °F)
    - always ready for use: can be stored with batteries for up to 10°years and still be operational,
    - waterproof down to -1 m
    - can be used in potentially explosive atmospheres
    (see specifications for certification level),
    - compact and ultra-light (28 grams), so it can always with you,
    - designed to prevent accidental operation with locking switch.
    # Performance lighting:
    - two white lighting levels (maximum and economic)
    - one red lighting level
    - two flashing modes : white or red (for signaling)
    - shines enough light to allow easy movement in the dark: shines up to 19 m,
    – provides up to 4 consecutive nights of lighting (45 hours),
    - easy to use
    # Long-range whistle for communication or rescue:
    - up to 100 dB can be heard up to 500 m away (in the mountains, at night and without wind)
    - SOS Morse code illustration on the whistle
    # Very practical:
    - Can be worn on the head, around the wrist or neck or attached to thin-edged objects
    with integrated clip.
    - always shines in the direction you want: light source can be directed 360°
    - red light beam helps preserve night vision
    # 10-year guarantee.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    + jaky ma byt ucel
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    FUNIAK: Co takhle uvést název, typ, vlastnosti, odkaz na stránky?
    Takhle - vypadá hezky a má tam pár hejblátek.
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    zdavím, chci si koupit tuhle čelovku:

    co vy na to? plusy a mínusy? ale nepište mi že nic nedosvítí, to ani není účel týhle čelovky. Jestli někdo má tak jaký má zkušenosti.
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: já asi taky ještě jednu :-)) na 1x AA je tu uplná pecka ten matroš ze kterýho to je . kvalitka
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Tak se budu živit jako dealer s Tiablem. Asi budu objednávat nejméně jednu, možná dvě pro kamarády 8-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    Nemohu si pomoci, ale zatím nejlépe vychází na 1x AA Tiablo....

    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-tiablo-tl-1-idc~z7971.html
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: tak, nebo STROBO MóD na čtení :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: O tom žádná.
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: ono je důležitý mít i regulaci světelného toku v lm. protože pokud se v absolutní tmě oko adaptuje ,stačí mu opravdu třeba 10lm.. na čtení atp..
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: No tak nejeli jsme nijak rychle, drželi menší rozestupy, a jaks psal, v lese dál od civilizace, kde není světelné znečištění, má baterka úplně jiný efekt než někde na louce za městem... pro ty případy mám těch 600 lm ;-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: 3 LIDEM s 60lm, chci vidět s 600lm, to bude závod míru? :-)

    po němcích mám zase nějakej dobiák z paroží..

    FINSON
    FINSON --- ---
    No jo, chudák můj děda se už CREE LED nedožil. Svítil si plochou vojenskou baterkou Varta, nikdy mi to neřekl, ale tipuju, že ji za války sebral nějakýmu Němcovi, kterýho s partyzánama přepadl...

    Jinak já tou svojí EagleTac na střední režim (60 lm) svítil na cestu sobě a dalším 3 cyklistům, když vedoucí výpravy špatně naplánoval trasu a vraceli jsme se šumavskými lesy ve 2 ráno na chatu :-) Čelovky ostatních se nechytaly, moje baterka zřetelně osvítila 30 metrů cesty...
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: asi jo. já měl jen Maglite s halogenkou na 2x AA. a byl jsem rád i za to.. pak jsem si udělal, v době kdy nebyly ještě ledky do svítilen od Vietnam. z IBM led diody, která byla v display na nasvícení klávesnice světlo, a to bylo něco. bylo to malý fakt pidi menší nežž dnešní přívěšky na klíče s vítilo to nesrovnatelně, sice rozptyl děsivej, žádná optika, ale sklízelo to obdiv...přecijenom jsem ještě měl takovou tu svítilnu s čočkou na 4,5V baterie na klasickou žárovku. tu plechovou, po prarodičích. a ta svítila taky parádně. ta technika šla uplně neskutešně nahoru.

    si pamatuju, velice matně, byly mi asi 3-4 roky asi. a strejda měl na 2x AA klasikocu svítilnu asi rok 1983-4, a od tý doby jsem ji chtěl, a nedal mi ji ani do ruky :D se nedivim.. ale už tehdy jsem chtěl takovou. svítila tim oranžovym světlem , jak se žhavilo vklákno.. a už tehdy to bylo něco parádního.

    dědovi jsem koupil, asi jsem to tu už psal, MTE na 1x AA bateri s 1 modem svítivosti.
    přišel k nim do bytu elektrikář a měnil v předsíni, kde není venkovní světlo jističe. a nemel světlo, nebo baterku, děda mu půjčil tu sovou novou MTE, a elektrikář z ní byl uplně mimo. prý nikdy ještě neviděl něco tak malýho šíleně moc svítit. děda byl nadšenej. eletkrikáš unešenej, a jističe vyměněný. baterka odrazem světla o strop osvítila celou místnost..

    a to do doby než měl tu ode mě, používal nějakou z Tuzexu svítilnu na žárovku s nevyměnitelnými bateriemi. :-) porovnával to na zdi, a nevěřil svým očím :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    pamatuji si, jak jsme šli v noci z nějakýho hradu lesem, auplná tma, doslova jak v pytly ve sklepě.. nebylo vidět na krok, hvězdy nic, v lese to kryly větve, a měl jsem klasiku baterku s těma klasickýma ledkama asi 8 jich tam je. moc ne. a svítila jako ďas.. bylo tam najednou krásně vidět. ale když jí porovnám s tím co mám nyní, neměl jsem tedy šanci ve stejném lese za stejná tmy, tak je to neskutečný rozdíl.

    Třeba na rybách v noci, když byla tma jsem si svítil 3x led klasika baterkou, a viděl jsem v Praze na Cukráku, Čakovice, je tam světelný znečištění, takže to šlo ale nic moc. pak jsem měl warrirora M20 R5, a jako musel jsem dát střední svit, jak to svítilo jako mazec. uplně nesrovatelné. a pak si posvítit na cestu kolem rybníka? no paráda jako, uplná spokojenost.
    člověk to pak nesutečně ocení, sice pokud je to delší cesta, tak to chce náhradní baterii, pokud jste limitování výdrží, ale dokud si to nezažijete, tak neobjevíte, jak jste limitováni viditelností . a to pohodlí pak. i obyčejná na 1x AA Tiablo, je zázrak v takový tmě. + vodotěsnost, když vám spadne v dešti do bláta, nebo jen namokne v brutus liáku, když honem něco hledáte na zemi, nebo u auta nebo kdekoliv. ta vodotěsnost se fakt vyplatí, nejednou mi spadla baterka do vody, nebo do bahna, nebo jsem ji používal v dešti.
    si pak člověk uvědomí, jak moc je ve výhodě.
    ¨jediný co, chtělo by to vymyslet ultimátní zdroj, nějakou baterii, která umí třeba z butanu udělat elektriku, nějakej malej reaktor. třeba svítit oněch 50.000 v kuse bez výměny článku. :-))
    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: No sice svítily, a s dnešníma vysoce svítivýma se to nedá srovnávat - v té době byly v taktických baterkách kryptonky, že...
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: jo přesně ty .-) svítily na Tu dobu dobře, oproti klasickým žárovkám. nic jinýho ani nebylo.. ale teď to je uplně jinej level. jsem zvědavej s čim přijdou, až udělaj bílej laser - baterku, to bude, to budou lidi si svítit až na měsíc.. aby si osvítili krátery..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam