• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    AZIMUT: ja osobne mam celovku petzl tacticca, predtim myo XP a spokojenost velika. Nesviti to jak slunce za jasneho dne, ale chuzi po horach to staci, ale hlavne na maximalni vykon to vydrzi fakt dlouho svitit. Pricemz maximalni vykon je srovnatelny zhruba s druhym nejjasnejsim u toho fenixe LD20 co mam. Takze jako searchlight pouzivam toho fenixe, na prechody hor ten petzl.

    Pocitam ze fenix celovky budou kvalitni, ale nejak me to zatim uplne nenadchlo (nelibi se mi design), ale budou mit modernejsi LEDky nez petzl a budou urcite vic svitit.
    AZIMUT
    AZIMUT --- ---
    KA94: Ja se pro zmenu chystam pro celovku Fenix HL21 R3, tak jsem zvedavy na jeji sluzbu.
    JIKE
    JIKE --- ---
    TABORACEK: tak já mám jak na lionky tak akumulátory lion, pak taky tuhle jednu kličku. Chápu tvé argumenty.
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    JIKE: co porad mas s tou klickou? Uvedom si, ze v tom musi stejne byt neco co tu energii kterou natocis tou klickou musi uchovat, a velmi silne pochybuju ze to je kondenzator. Takze tam bude nejaky malokapacitni akumulator. Pokud to budes mit jak nouzovku nekde na dne supliku, tak ti garantuju ze az to budes potrebovat, tak ten akumulator bude uz tak tuhej ze se to stejne nerozsviti (zvlaste v tehle cinske podobe).

    Naproti tomu, lithiove energizer clanky maji garantovanou zivotnost 10let (shelf life), takze si muzes byt jisty ze az to za 4 roky pri atomove valce vyndas ze suplete tak to bude svitit. Jestli jde ciste o cenu, tak se daji koupit cinsky baterky i na AA/AAA baterky, coz je evidentne mnohem lepsi, nebo spis jistejsi ze to bude svitit...

    Jen rikam, ze pokud nekdo nema penize, tak dovedu tuhle uchylarnu na klicku pochopit, ale hned jak je mit bude, je treba si koupit normalni svitilnu na lithiove clanky a nazdar bazar..
    JIKE
    JIKE --- ---
    TABORACEK: no mě asi 600 hodin na 6 lm co vím. ale tak tohle se taky může hodit..

    no pokud by dělali nějaký profi na dynamo třeba za litr. sem s tim
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    JIKE: uz jsem to psal vedle, ale muj fenix sviti na baterky (a troufam si rict ze vic) cca 100 hodin, takze nejak nespatruji duvod proc si porizovat svetylko s klickou, ktery kulovy sviti. Pokud jde o dlouho dobu skladovani baterii, tak pokud vim ze to nebudu potrebovat (jako ze baterku pouzivam skoro denne) tak do toho nacpu lithiovy clanky.

    Proste nejsem zastancem cinskyho smejdu na klicku, protze od mizernyho zpracovani az po ty baterie co v tom jsou je ta kvalita k nicemu a jak rikate ze to je super jako nouzovy svetlo, tak se taky klidne muze stat ze vas to v nouzi necha ve stychu, coz me se stat muze taky, ale je to mnohem mene pravdepodobny.
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: to ano, ale výhoda je, což jsem zjsitil v létě, kde na hausboatu není v okolí několika kilometrů jediná zásuvka z 240V, že tohle se v nouzi děsivě hodí.
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Pěkná. Takovou podobnou taky mám, v čelovém provedení.
    Kdysi jsem si ji pořídil, abych si mohl číst v noci v posteli, když už manželka chrní. Neuvědomil jsem si ale hlučnost nabíjení, takže to stejně dopadlo bateriemi 8-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    TABORACEK: proč? nedělám. svítilna na dynamo není zase tak špatný nápad, a může se někomu hodit jako nouzák. Je to baterka ? ano je. tak záleži. Sice nevím jak hodně vydrží svítilna, já si to pořídil, a za kilo co člověk chce...
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    JIKE: doufam, ze si delas jenom legraci...
    JIKE
    JIKE --- ---
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: jj to je dobrý. Já si koupil na Tiablo Difůzér . sice byl trochu velkej, ale trochu jsem ho poupravil tak, aby seděl, a svítí to docela hodně na max... paráda. Ale jak je všesměrový, a nedáš ho na strop, tak oslňuje, což je jasný, to je kužel světla
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Něco podobného tomuto:
    Univerzální svítilna Reflecta LED VisiLight - ExcelFOTO
    http://www.excelfoto.cz/reflecta-univerzalni-svitilna-reflecta-led-visilight-13024.html
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: a nebo ji transformuj na AC adapter.
    jaký blok jsi koupil?
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Díky, ale už nehledám. Vyřešil jsem to LEDkovým blokem za pár korun. Funguje a baterky nevybíjí.
    Tu 1W lucernu, co mám, budu udržovat bez baterek s tím, že pokud bychom jeli někam do přírody, tak tam teprve baterie vrazím.
    JIKE
    JIKE --- ---
    GALENIUS: právě jsem to myslel kvůli Tobě. i na porovnání
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Vypadá velice pěkně... Jen bych byl opatrnej na tu blikající led diodu. Jestli je možné ji vypnout. Chtěl jsem takovouto lucernou řešit světlo ve sklepě, ale blikaní diodi mi během 1,5 měsíce vysálo 3 AA baterie.
    JIKE
    JIKE --- ---
    Trekshop.cz | Extrémně výkonná LED Lucerna Camp 201 LiteXpress
    http://www.trekshop.cz/lucerny-a-campingove-lampy/extremne-vykonna-led-lucerna-camp-201-litexpress/
    KA94
    KA94 --- ---
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    JIKE: Podle odhadované doby výdrže na max. to tak vypadá. Vyšší výkon při vyšší době svícení. 8-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    itp

    GALENIUS: hele čeče.. ITP a uplně stejnej OLIGHT

    s tím že LED svítilna iTP A3 EOS Upgraded je podle mýho lepší

    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-olight-i3-eos-r5~z5278.html


    http://www.ledshop.cz/led-svitilna-itp-a3-eos-upgraded~z9451.html


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam