• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    ale nejlevnější jsem zjsitil jsem ty zahradní lapmpičky na solar.. uvnitř je 1 AA nimha, !
    JIKE
    JIKE --- ---
    potřebuji proadit.

    potřebuji nabíječku na AA baterie,. ale nabíjela by se pouze přes USB ... tzn:

    mám 4 tužkovky. lion, nebo nimhy, to je fuk celkem, ale nabíjení funguje tak, že druhej konec nedám do zásuvky, ale do USB počítače...
    JIKE
    JIKE --- ---
    prosba, potřebuju sehnat hodně levných AA baterií, nedobíjecí. třeba 5kč za kus. fakt obyč... nevíte?
    JIKE
    JIKE --- ---
    5W Solar Powered Lighting System w/ 2 White Light 2W 200LM 6500K 12-LED Light Bulbs - Silver + Grey - Worldwide Free Shipping - DX
    http://dx.com/p/5w-solar-powered-lighting-system-w-2-white-light-2w-200lm-6500k-6-led-light-bulbs-silver-grey-131515?item=2
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    TABORACEK: jak jsem psal, vypada to jako lego :-D
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FUNIAK: je to desne osklivy:)
    FUNIAK
    FUNIAK --- ---
    Včera jsem si koupil čelovku. po prvním testování mám dobrej pocit. jel jsem v noci na kole v dešti. svítí výborně, možná bych chtěl ještě víc, nebo spíš zoom, abych mohl zaostřovat, to by využilo pořádně potenciáll cree diody. halo je výborný, dobře osvětluje okolí. koupil jsem si žlutou a ta vypadá trochu jako lego duplo :-D ale to je vyvážený faktem, že se dobře hledá. chtěl bych si na ni koupit červenej difuzér, ale zatím netuším zda je fenix prodává. Celkově dobře promyšlená čelovka, hlavně system uchyceni. Jedniny co mě připadne divny, tak jako kdyby v reflektoru z vnitrni strany by prach, někdo podobne zkušenosti?

    konkrétně mám tuhle ve verzi R3
    Čelovka Fenix HL21 R3
    http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/celovka-fenix-hl21-r3/prod_447.html

    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: no jěště uvidim, přiznám se moc se na to necejtim..

    Jinak ty dva mini-buřty jsem zatim nekoupil. Při ceně 170za kus si rovnou objednám novej akumulátor...
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: bude to muset ýt supertenká vrstva, chvíli to zase vydrží, ale může se ten cín pak drolit.. ale nalepit tam plíšek, tak tenkej snad nejde.. leda tam naletovat minidrátek, moc šancí nevidim, nic mě nenapadlo..
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: nejdřív k pájení pružinky, to věřím.. já pájím od mala, a řeknu ti tohle je peklo spájet, protože než se to zahřeje, to je voser..


    VACA: ad tahle fotka:

    http://www.imagehosting.cz/images/p1020547.jpg

    já bych tohle řešil nánosem cínu.. chvíli to vydrží a když se to chytne, tak to trochu zbrousíš a mělo by to stačit... jako já bych to asi ani jinak neřešil... a ono to asi jinak v domácích podmínkách nejde.. pokud vůbec někdo ví jak tam natáhnout vrstvu. ale věřim že tam po troškách ten cín dostaneš, a když dáš na sirku smirk, tak to po řase vyhladíš a půjde to.. zkusíš to?
    VACA
    VACA --- ---
    tak tohleto bych teda nikomu nepřál dělat, nejsem teda úplně kovanej elektrikář, ale přiletovat ocelovou pružinku klasickym způsobem prostě nelze, nic se na ní nechití, nepomůže ani pilník a zdrsnění povrchu, nepomůže ani jinak velice účinná tekutá kalafuna a dokonce ani ta lázeň...

    nicméně výsledek:
    VACA
    VACA --- ---
    žádná sláva teda, na tu pružinu se to vůbec nechytá, i když lázeň by měla zajistit správný prohřátí cínu a jeho nejlepší vlastnosti...
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE:

    tak jsem to vyfotil... ten vnější kroužek je neustále v kontaktu s hlavou, ten menší kroužek se rozpojuje při povolení od těla...

    Pružina je teď dole, protože jsem ji kdysi dávno musel přiletovat v polních podmínkách. Tak teď čekám až se mi rozpustí cín v lázni do kerýho namočim spodek tý pružinky, kerou sem ještě trochu opiloval aby nebyla hladká a dobře se to chytalo...

    Do toho sem ještě zjistil, že stařičkej akumulátor solarforce už mi odmítá nabít, (druhej umřel už před časem)

    Tak jestli to stihnu tak neska zkusim koupit dva malý buřtíky, zkusim malinko vyleštit ten menší kroužek. No uvidim co to udělá, na buřtíky by to mělo prej i víc svítit, nikdy sem to nezkoušel, tak sem zvědavej... Dám vědět
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: :-.) přesně, ještě chci ten červený filtr na ryby a do stanu a bude to supr.

    Cín je měkký, ano, ale i přes to vytvoří na tom místě tu vrstvu, kterou ty potřebuješ, a nemusí být uplně rovná, důležité je, že se chytne na zlatý kontakt v pohodě a ten kontakt tam bude, .. to by bylo první co bych zkusil, zbrousit se dá vždycky.. ale to bude mikro vrstva..

    vyfoť.. to mě moc zajímá !

    ad kroužek, to musela, já to měl rozebraný, a to by nebyla sranda.. spíš bych volil pokovení, nebo cín, nic jinýho mě nenapadlo..

    to netuším kdo má elektrolýzu, navíc by se to muselo dělat na vícekrát. teoreticky někdo na ČVUT , tam to podle mě mají co si pamatuju když jsem tam chodil v roce 2000. a muselo by se to tam ponořit jen v místech , kde by to bylo potřeba, a jde tam proud, takže by se muselo na elektorniku opatrně, nevím jestli to je dobrá volba.

    spíš jestli nejde vyměnit tu část která je ošoupaná, ten tišťák, a pokud ne, volil bych asi ten cín, a nebo se ještě zeptal na zkušenost LEDshopu a nebo se optal jinde, jak by to řešili..

    tím cínem to nemůžeš zkazit... dycky jde osmirkovat...

    zamálo. kdyby mě něco napadlo, dám vědět.

    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: jj musim s tebou souhlasit, tipická hlava a ten kroužek, to jsou hlavní rysy který mě k olight zavedly.

    Jinak s tim cínem si myslim že je to moc měkej materiál...

    Zkusim to vyfotit, ale s tim kroužkem nalepenym by to musela bejt echt precizní práce, protože po obvodu musí zbejt cca 1mm mezírka, jinak by se to dostalo do kontaktu s tělěsem hlavy a pak by to nefungovalo, musí se to jakoby rozpojovat od hlavy tim povolenim.

    S tim pokovením ty by jsi eventuelně věděl na koho se obrátit? Ono zase, já teda nevim technologii potahování kovem, ale nesmělo by se to moc přehřát, aby neumřela dioda/elektronika. Ono taky by trochu i záleželo na tom jak by to myla nákladná metoda. Zase upřímě, když by to bylo víc než míň tak bych už spíš opravdu zakoupil jinou svítilnu a tuhle třea daroval někomu z rodiny...

    Já to dneska ještě zkusim zaleštit nějakym extra jemnym smirkem dám vědět...
    ALe díky za tipy!
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: no mě by napadly jen jediný asi 3 věci.
    - známej co by to pokovil
    - nanést vrstvu vodivého materiálu jako je cín, a pak ho sbrousit smirkem
    - dát tam nějakou superplochou destičku z vodivého plechu - měď a přilepit tak, aby tam seděla..

    nic jiného mě zatím nenapadlo..

    mě právě dost, a dělá to hlavně ta hlava s tím šroubovacím ocelovým kroužkem s trny..
    VACA
    VACA --- ---
    jinak mě se ten olight právě taky moc líbil/líbí vzhledově...
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: Světlo má mít 3 úrovně intenzity a režim strobo. Přepíná se povolením a opětovným utažením hlavy. Jenomže když jdu do max režimu tak mi to pak pohasne jakoby v závislosti na tom jak moc to utáhnu. Pohasnutí neodpovídá ani jednomu ze slabších režimů... je to takový něco mezi max-med....
    S tou vrstvou něčeho vodivého, no cín by byl asi moc měkej, navíc si myslim že by ten povrch měl bejt vopravdu rovnej/hladkej aby to nehaprovalo...opírá se o to jakoby ten tubus baterky... Měl by jsi nějakej tip?


    JIKE: já teď přesně nevim jakej on má ten EagleTac, ale taky nějakou tu vyšší řadu, on to má ke flintě pro lov...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam