• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKEBaterky & Svítilny =€
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: vím. WARm white Je to jak kdyzjedes v létě autem a najednou vjedes do stínu a okolo je svetlo a mas problem s adaptaci
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: asi jsem to spatne napsal. S bílou bič vidíš v noci jako ve dne ale vic. To komplikuje koncentraci a unavuje na delší vzdálenosti a na blízko do1 metru je to báječné.
    VACA: jojo uplne v pohode
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Sakra, promin, mam neco vypito, patek rano. Znovu jsem si to precetl a mam ted pocit ze oba mluvime o tom samem. Takze omluva. Mam stejnou zkusennost..
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: Nevim, moje zkusenost je opacna, cool white sice jakoby "vic osviti", agresivnejsi svetlo, ale zejmena venku v prirode vsechno ztraci na plasticite, vic, lepe vidim s warm white.
    Uz jsem mel nekolik celkem dost vykonejch led svitilen, (soucasna kapesni dava ctvrt kilometru celkem fakt solidne, warm white) a vim, ze uz nikdy si proste nekoupim cool white svitilnu. (Mozna na klice abych nasel zamek po hospode:)
    Tohle me celkem stve u nitecore ktery delaj svitilny s regulernim dimmerem, zadny stupne vykonu, proste 0,1 az maximum vykonu naprosto plynulou zmenou, ale jen cool white = nechci :)
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: Ta same white je v noci hodne znat. Byt je vse méně osvetlene a ro je tou modrou která tam neprevlada, tak je vsecko proste barevný jak ve dne. O to vic se oči hur přizpůsobuji ale mas sanci pozná barvy lip od sebe. Ja mam zebru celovku na cr123. A je to fakt dobrý na věrný barvy což je často dulezity. Mel jsem i nejakou co mela barvu vic modrou - jiná teplota světla a fakt rozeznat některý barvy bylo problem. A hlavne na dálku. Oko sice z mozkem pozná co ro je za tvar a vec a chápe ze smrk je zelený, ale barva smrku zelená neni.
    U bíle vidis vsecko jak mas v barvách, ale zase diky tomu to zhoršuje koncentraci a zbavuje vic. Vnímání.
    Přirovnal bych to k černobíle u filmu kde vidis Jasne kontury a oko nemusí resit nejaky mimikry(modré svetlo). A u barevného když se divas na rojení mravenců (bíle svetlo)

    Osobně preferuji bíle na detailní práci a do lesa na dálku modré a hlavne modrým myslim pouze klasickou ledku.
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: jj, je moc hezká, ale proč sakra alespoň u výroční svítilny s prémiovou cenou nepoužijou tu "warm white" ledku :( Vždyť ono by jí to nažloutlý světlo tak slušelo, ještě v kombinaci s tim zlacenym povrchem s rytinou... A dalo by ji to i exkluzivitu oproti té sériové e05...


    jj ovládání je jak píše PROTIWEN
    někde by to tam i u tý 15th bejt: "Pro zapnutí svítilny otočte reflektorem ve směru hodinových ručiček (utáhnutí hlavy). Otočení opačným směrem baterku zase vypne (povolení hlavy). Pro změnu intenzity jasu svítilnu ze zapnutého stavu rychle vypněte a opět zapněte. Tím se svítilna přepne do další úrovně výstupního výkonu. Pokud necháte svítilnu vypnutou déle jak 2 vteřiny, tak se vrátí do nejnižšího režimu osvětlení (8 lumeny).
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    JIKE: Myslíš nastavení intenzity? Ovládání je úplně stejné jako třeba u E05, tzn. pootočením hlavy svítilny.
    Baterka Fenix E05 XP-E2
    http://www.kronium.cz/baterka-fenix-e05-xp-e2/prod_968.html?actCat=
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: moc pěkný :-) jak se používá ten vypínač? jsem nějak nbenašel
    VACA
    VACA --- ---
    Jenom tak pro zajimavost a zpestreni zdejsi diskuze:
    Fenix k 15-temu vyroci

    Svítilna Fenix 15th
    http://www.kronium.cz/...utm_content=nws1_fenix_15F.jpg&utm_campaign=Fenix+15th+MO+04102016-20161004
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RSZ: kronium, stojí asi 50kč
    RSZ
    RSZ --- ---
    RATTKIN: i popruhy? Po snad 7 letech jsem odepsal svoji HP10, protože popruhy už jsou jako hadr a nepruží, kde se poptat?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    fenixů mám několik a jsou dobré, vydrží a i se dají koupit náhradní díly - těsnění, u čelovek popruhy atd. dobrá koupě.
    olight neznám.
    PHRE0
    PHRE0 --- ---
    Zdravím pánové,

    dostal jsem od dědy za úkol vybrat mu nabíjecí svítilnu kolem 1500,- s dosvitem aspoň 200 metrů.
    Zatím jsem dospěl k tomuto (cenu už jsem přešvihl):

    http://www.ledshop.cz/nabijeci-svitilna-fenix-uc30~z2900.html

    http://www.ledshop.cz/olight-r20-javelot~z6205.html

    Jestli máte někdo nějaký lepší nápad tak sem s ním prosím :D V tomhle odvětví se vůbec neorientuju..
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    LACHAUER: To sice jo, ale osobně mám špatné zkušenosti, že tychle plastové výrobky příliš nevydrží. Ale to je dost individuální.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    PROTIWEN: no jasně , ale na postavení stanu a hrabání v batohu výkon bohatě stačí. A baterka vydrží pár večerů. Mám ještě plastovější EMOS a pro tyhle účely ok.
    SWIST
    SWIST --- ---
    LACHAUER: Pokud jsem to dobře pochopil z toho videa tak by se tak měl zapínat i ten Fénix..
    PROTIWEN
    PROTIWEN --- ---
    LACHAUER: Docela plasťák a 34 lm taky není žádná sláva. Ale to červené světlo je super.
    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    VACA: rovnou do červené se zapíná třeba Silva Ranger, dá se sehnat kolem 700 Kč
    http://vybaven.cz/elektronika/svitilny/recenze-celovka-silva-ranger-po-6-mesicich/
    SWIST
    SWIST --- ---
    VACA: Dneska se na ni jdu kouknout, tak uvidím. Červené diody jsou pro mě hodně podstatné, využívám je snad i čestěji než normální - při běžném provozu. To přepínání červená / bílá.. Na současné čelovce to mám tak že když se podrží spínač tak se to mód přepne ale pokaždé na chvíli problikne ten původní. Takže ano, když se jde z bílé do červené tak tě to oslní, ale to jsem se naučil řešit zakrytím dlaní. Co jsem se díval teď na nějaké video tak módy jsou při přepínání od nejslabšího po nejsilnější -> red - low ... max. A má i paměť na poslední mód...
    Což tedy možná trochu koliduje s tím červeným světlem - pokud budu mít jako poslední mód bílé low, tak se asi pak budu muset překlikat přes všechny módy bílé abych se dostal na červenou, nebo nevím. To se vyzkouší. Každopádně separátní tlačítko by bylo asi nejlepší řešení...

    JIKE: Váhu až zas tak moc neřeším, pokud bude dobře ržet na hlavě.
    VACA
    VACA --- ---
    SWIST: vypadá zajímavě, pak dej reference prosím..
    Ty červený diody se mi líběj, to může bejt dobrá vychytávka, kór na čelovce..
    Co bych tomu teda ale celkem fakt vytknul, že se do červenýho světla leze přez turbo mód :( (jestli jsem to správně pochopil) Chtělo by to na ně vlastní vypínač, takhle se člověk snadno oslní a noční zrak je tentam..
    JIKE
    JIKE --- ---
    SWIST: se mi libi jen bude malinko těžší ale zvyknes si
    SWIST
    SWIST --- ---
    Tak mě nakonec zaujala http://www.ledshop.cz/nabijeci-celovka-fenix-hl60r~z1555.html napájená 18650, červená dioda, teplý odstín světla.. Sice je jednou tak dražší, ale doufám že se vyplatí investovat..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam