• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    LUDO
    LUDO --- ---
    _TONIK_: to som nejak obisiel. To potrebujem, dik.
    _TONIK_
    _TONIK_ --- ---
    LUDO: jestli staci seznam, co je na kterem mediu, tak treba tu http://cdimage.debian.org/cdimage/release/5.0.7/amd64/list-cd/ - pripadne se proklikej na pozadovany release / architekturu / media
    LUDO
    LUDO --- ---
    Neviete niekto ci sa nachadza niekde zoznam balickov Debianu s informaciou na ktorom su CD? Na ofiko stranke som nenasiel http://packages.debian.org/stable/
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    GILHAD: to je přesně to, co jsem hledal, díky :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    sed?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    ale to mě příjde dost komplikovaný, neměl by někdo něco méně komplikovanýho?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    hledám nějaký příkaz, kterým nahradím určitou část textu na přesně daném místě /to si vygrepnu, případně vytáhnu jinak/ a zase vložím na stejný místo. poradil by někdo čím to provést? napadlo mě udělat to na principu inverze toho souboru- vytáhnu řadu, spočítám ty nad, pak ty pod a pak mezi ně vložím to, co potřebuju
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    PANTARIL: diky za nakop, to -c se v manu predemnou docela schovavalo :)

    GILHAD: tohle uz samozrejme nastaveno je, pro potreby testovani i pro normalni pristup bude otevreny i tenhle port

    co me spis zarazi je, ze port se tvari jako closed, coz by ale nemel...
    predpokladam, ze neni nutne pouzit DNAT, kdyz jde o stejnou masinu?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    A samozrejme tam musis mit neco jako
    -A INPUT -p tcp --dport 1234 -j ACCEPT
    nebo, pokud je ten NAT na jinem stroji, tak totez pro FORWARD
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    ISTRAM: to pravidlo vypada dobre, ja bych hledani problemu zacal tim, ze bych si vypsal celou tabulku iptables -t nat -L PREROUTING a podival bych se, jestli se mi u toho pravidla zvysuje packetcount, kdyz se zkousim pripojit. Tzn jestli to ty packety vubec zachytava.
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    zabavny dotaz:
    mam server (pro jednoduchost rekneme apache) bezici na portu 1234, ale potrebuju na nej transparentne predavat pozadavky i z portu 80.
    vzhledem ke svym slabym znalostem iptables jsem se diky gg dopatral tohoto:
    iptables -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-port 1234

    Ale i kdyz je port 80 a 1234 povoleny, nejde se na 80 pripojit, nmap hlasi closed a browser dostane refused. Takze otazka zni, co jsem udelal spatne nebo na co jsem zapomnel?
    ( /proc/sys/net/ipv4/ip_forward = 1 )
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ARAUCARIUS: držím palce, já jsem měl docela problém ještě přesvědčit ten stařičký disk, aby se navenek tvářil tak naformátovaný jak ve skutečnosti byl - kdysi jsem to řešil dokonce v tomhle klubu, ale mám pocit, že pak nějakou dobu klub nejel (?)
    ZOMB
    ZOMB --- ---
    COLBEN: palim cd image normalne na dvd a zadnej problem jsem nezaznamenal (k3b), imho max kvalita tech medii jde dost dolu :(
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    MEJLA77: nakonec jsem boot rozběhl s volbou fb1024x768 a s nastavením framebuferovýho okenního manažeru(nesměla to být XVesa) takže nakonec to jde, ale jsem zvědav co to udělá po instalaci na hdd, na tp zatím nebyl čas
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ARAUCARIUS: dsl jsem testoval na notebooku z roku 1999 a rozjel se nakonec jen na volbu framebuffer 800x600 - lepší grafiku mi to neutáhlo - už si to nepamatuju přesně, ale při startu dsl jde vybrat v jakém režimu se má nastartovat... tuším, že mi je tam někde help.)
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    SKRIATOK: díky, vyzkoušim.
    SKRIATOK
    SKRIATOK --- ---
    ARAUCARIUS: jak zelena? (: jinak nechci tu zacinat njake hloupe flamy, ale slackware mi zatim jel na kazdem starem pocitaci, takze bych vyskousel starsi verze slackware (snad njakou 9tku), slaxu a pod. Se starejma masinama budes mit problem v spravne nahozenych moznostech v jadre a taky v loadrech. Je dobre vedet co potrebujes mit v jadre, hlavne na grub bych se u starejch masin vysral a hodil tam lilo.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    ahoj, nevite nekdo jak je to presne s vypalovani bootovacich cd obrazu na dvdcko? muze v tom byt nejaky problem? mam dojem, ze jsem s tim kdysi mel nejaky problem... ted potrebuji nainstalovat debian na kompu kterej neumi bootovat z usb a cdcka nemam, jen dvd... nevite jaka ja nejjistejsi cesta? budu mit jen jedno dvd, tak to musi byt jistotka:)
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    DELVIT: ad DSL, ten naběhl, ale obrazovka byla absolutně nečitelná.. zelená. takže možná bude problém i u grafiky?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ARAUCARIUS: jj to je retro. Muzes zkusit i starsi jadro. Spis me zaujalo, proc ti nenabehl damn small linux


    ARAUCARIUS: tak me napadlo, jestli nemusis vypnout treba z grubu nejake acpi nebo neco podobneho co se to snazi natahnout. Neco jako =noacpi pri bootu
    ARAUCARIUS
    ARAUCARIUS --- ---
    WOODMAKER: point taken:-D ale cd-rw nemám zrovna po rucesnažim se vyjít s tím co je
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam