• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    RADICETA: dnes se ale dává pouze jedna textová konzole, takže mě třeba v Debianu SID a v Debianu Squeeze přepíná ALT+F2
    Každopádně CTRL+ALT+Fx se přepíná z grafického prostředí do textového,
    Každopádně ALT+Fx se přepíná z textového prostředí do grafického
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    pripadne se jeste mezi tema virtualnima terminalama da pohybovat pomoci alt+sipka (treba) doprava do te doby, nez naskoci ten graficky

    DAGO: jaka distribuce? ubuntu?
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    DAGO: V textovém režimu zkus ALT+F1 až ALT+F7

    DAGO: "Po spuštění" - záleží na distribuci kterou používáš, v Debianu doporučuji nástroj rcconf (apt-get install rcconf), v RedHatu nástroj ntsysv (yum install ntsysv) - jsou to grafické nástroje, které slouží k nastavení které služby se mají spouštět při startu systému.


    LUDO: příkaz cron slouží k periodickému spouštění úloh, to je něco jiného


    DAGO: příkaz rm má volbu -r = rekurzivní smazání adresáře a volbu -f = force = na nic se neptej a mazej. Takže správně:
    rm -rf "název adresáře"
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    DAGO: ppro prepnuti do grafiky zkus "alt + f7" nebo "alt + f8" nebo "alt + f9" a nebo ty same kombinace s ctrl + alt.

    Kazde distro to ma nastaveno trochu jinak.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    DAGO: Já nevím, jak kdo, ale mě do grafiky z virtuálního terminálu (ctrl+alt+f{1-8}) vracela vždycky zkratka alt+f7, tedy bez toho ctrl.
    LUDO
    LUDO --- ---
    DAGO: No na to sa da pouzit prikaz cron. Podrobny popis tu: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1178
    LUDO
    LUDO --- ---
    DAGO: Do grafiky prepnes Ctrl+Alt+F7.
    Ikonku na terminal si spravis tak ze si pridas vlastny spustac a do prikazu zadas 'gnome-terminal'.
    Predpokladam, ze mas v nazve zlozky medzery. Vtedy tam musis dat ''. Prikaz bude vyzerat $rmdir 'nazov zlozky'.
    LUDO
    LUDO --- ---
    _TONIK_: to som nejak obisiel. To potrebujem, dik.
    _TONIK_
    _TONIK_ --- ---
    LUDO: jestli staci seznam, co je na kterem mediu, tak treba tu http://cdimage.debian.org/cdimage/release/5.0.7/amd64/list-cd/ - pripadne se proklikej na pozadovany release / architekturu / media
    LUDO
    LUDO --- ---
    Neviete niekto ci sa nachadza niekde zoznam balickov Debianu s informaciou na ktorom su CD? Na ofiko stranke som nenasiel http://packages.debian.org/stable/
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    GILHAD: to je přesně to, co jsem hledal, díky :)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    sed?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    ale to mě příjde dost komplikovaný, neměl by někdo něco méně komplikovanýho?
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    hledám nějaký příkaz, kterým nahradím určitou část textu na přesně daném místě /to si vygrepnu, případně vytáhnu jinak/ a zase vložím na stejný místo. poradil by někdo čím to provést? napadlo mě udělat to na principu inverze toho souboru- vytáhnu řadu, spočítám ty nad, pak ty pod a pak mezi ně vložím to, co potřebuju
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    PANTARIL: diky za nakop, to -c se v manu predemnou docela schovavalo :)

    GILHAD: tohle uz samozrejme nastaveno je, pro potreby testovani i pro normalni pristup bude otevreny i tenhle port

    co me spis zarazi je, ze port se tvari jako closed, coz by ale nemel...
    predpokladam, ze neni nutne pouzit DNAT, kdyz jde o stejnou masinu?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    A samozrejme tam musis mit neco jako
    -A INPUT -p tcp --dport 1234 -j ACCEPT
    nebo, pokud je ten NAT na jinem stroji, tak totez pro FORWARD
    PANTARIL
    PANTARIL --- ---
    ISTRAM: to pravidlo vypada dobre, ja bych hledani problemu zacal tim, ze bych si vypsal celou tabulku iptables -t nat -L PREROUTING a podival bych se, jestli se mi u toho pravidla zvysuje packetcount, kdyz se zkousim pripojit. Tzn jestli to ty packety vubec zachytava.
    ISTRAM
    ISTRAM --- ---
    zabavny dotaz:
    mam server (pro jednoduchost rekneme apache) bezici na portu 1234, ale potrebuju na nej transparentne predavat pozadavky i z portu 80.
    vzhledem ke svym slabym znalostem iptables jsem se diky gg dopatral tohoto:
    iptables -t nat -A PREROUTING -i eth0 -p tcp --dport 80 -j REDIRECT --to-port 1234

    Ale i kdyz je port 80 a 1234 povoleny, nejde se na 80 pripojit, nmap hlasi closed a browser dostane refused. Takze otazka zni, co jsem udelal spatne nebo na co jsem zapomnel?
    ( /proc/sys/net/ipv4/ip_forward = 1 )
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ARAUCARIUS: držím palce, já jsem měl docela problém ještě přesvědčit ten stařičký disk, aby se navenek tvářil tak naformátovaný jak ve skutečnosti byl - kdysi jsem to řešil dokonce v tomhle klubu, ale mám pocit, že pak nějakou dobu klub nejel (?)
    ZOMB
    ZOMB --- ---
    COLBEN: palim cd image normalne na dvd a zadnej problem jsem nezaznamenal (k3b), imho max kvalita tech medii jde dost dolu :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam