• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MEJLA77:
    Scribus
    soubor-nastaveni-PDF export-barva-tiskárna
    soubor-nastavení dokumentu-
    Ikscape
    Totéž (color managment)

    Můžeš načíst přímo profily dané tiskárny.
    Je to ono?
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: PUPU: už rozumím! na jednom je suse, na druhým byl debian.. a suse je suchej.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PUPU: díky!

    právě že perlexpr mám v manu taky.. internety mi navíc tvrděj to samý.. ale jako díky.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PUPU: jj, v debianu to je, maly perlovy skripticek, velmi uzitecny :)
    PUPU
    PUPU --- ---
    ADMIX: jak rikam - nic takoveho neznam, na svem systemu (Fedora) nemam... ale netvrdim, ze neni ;-)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PUPU:
    SYNOPSIS
           rename [ -v ] [ -n ] [ -f ] perlexpr [ files ]
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUDOLF: v tom pripade - co te vede k presvedceni, ze 'rename' umi regularni vyrazy? mozna neco takoveho existuje, ja to ale neznam.

    take nezapominej na to, ze v nazvech souboru muzes mit klidne mezeru. takze to neni zas tak jednoduche...

    ja bych udelal neco jako:

    find . -name '*.open' |while read FROM ; do TO=`echo $FROM | sed 's/\.open$//g'` ; mv "$FROM "$TO" ; done

    nerikam, ze to je elegantni, ale fungovat by to mohlo
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    DANIELSOFT: tohle mi bash žere
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MR_DAN: nene, jen dělám pětiletku..
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    PUPU: jo, tohle chci:-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    DANIELSOFT: ...nebo se cely vyraz da do ' '. nicmene zatim porad nevim, jestli opravdu chce udelat to, co si myslim...
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    RUDOLF: v prve rade hvezdicka po "-name" musi byt escapovana zpetnym lomitkem, aby ji neexpandoval shell
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    PUPU: to jsou ty domaci ukoly :-D
    PUPU
    PUPU --- ---
    RUDOLF: chces najit vsechny soubory, co vyhovuji vyrazu '*.open', a z jejich jmena odstranit tu cast s '.open'? pokud ano, tak delas spatne skoro vsechno ;-)
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    co dělám špatně?

    find ~/rudolf/ -name *.open | xargs -0 rename 's/\.open$//'

    ani

    find ~/rudolf/ -name *.open -exec rename 's/\.open$//' {} \;

    nic nezmění.. (potřebuji odstranit poslední suffinx .open)
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    ERGOSUM: jo, já vím, že to tam jde. Příjde mi to jenom málo přehledné ...
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MEJLA77: ja exportnu do pdf pred tim zen to poslu prohlidnu pdf.. v illustratoru teda
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    ERGOSUM: asi budu OT, ale mám dotaz - chtěl bych více používat scribus na sazbu a inkscape na tvorbu vektorové grafiky, ale nikdy si nejsem úplně jistý zda je to opravdu ve CMYKu (inkscape - pořád tam jsou vidět RGB hodnoty barev) anebo jestli je opravdu dobře nastavený výstup do pdf (scribus) - můžeš mi pls poradit jak to poznám (nebo mě někam odkázat)? Nechce se mi posílat data do tiskárny a trnout hrůzou, tak to vždycky nakonec nechávám nějak projet komerčními softy... ale standardně s inkscapem dělám loga a ve scribusu si zatím řeším faktury a drobné osobní věci, které tisknu na domácí tiskárně. Děkuji za rady.)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    ERGOSUM: doporucil bych krusader a namapovat (v nastavenich) na linuxovsky rar (pripadne unrar).

    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    ERGOSUM: rozbal to v konzoli, unrar e nazev.rar, me to pomohlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam