• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KYTT
    KYTT --- ---
    DANIELSOFT: paráda, díky!
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    KYTT: použije se program "patch" - v adresáři se zdrojáky aplikace

    patch -p0 < jmeno_souboru.patch

    ovšem používá se to na zdrojáky, které pak zkompiluješ: binárka aplikace (třeba z balíčku v distribuci) se takto patchovat nedá
    KYTT
    KYTT --- ---
    prosím poradíte jak použít *.patch? Mám nainstalovanou aplikaci, která nejde spustit, což napravuje patch, kterej ovšem nevim jak použít...google mi tentokrát moc neporadil. Díky!
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SHADY127: aha, no to bylo doporuceni na berlinOS migrovat to. dikes za info
    SHADY127
    SHADY127 --- ---
    DELVIT: uz teraz to redirectuje na sourceforge.net
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DUNBAR: jenom upozorneni. Cely portal berlios.de se bude ukoncovat - nenasli sponzory, takze doporucuji stahnout co nejrychleji :).
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    DUNBAR: Pokud by to nekoho zajimalo, tak na to trideni je utilitka http://fatsort.berlios.de/ :]
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    QWWERTY: Smazal tve flame posty, opakuji je zde JEDINE pravidlo a nekteri nejsou sto to pochopit. Vyhral si RO na 5 dni.

    Myslim, ze kazdy z problemu ma v linuxovem svete reseni (ty co si popsal), jde jen o "state of mind" a zvyky.
    _TONIK_
    _TONIK_ --- ---
    QWWERTY: misto irfanu pouzivam gwenview. par veci oproti irfanu mi tam chybelo, ale casem mi to nejak prestalo vadit - ted si vzpomenu akorat ze nejde klavesnici zoomovat s nastavitelnym krokem treba 10% jak v irfanu, ale skace to po stovkach. knihovna medii snad tam ani neni (a pokud je, tak o ni nevim, takze jakoby nebyla), hromadny operace to zvlada pres image magick - naklikas v menu.
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    QWWERTY: CenterIM jsem míval taky (a problémy s kódováním též), takže teď mám weechat + bitlbee (weechat se dá nahradit libovolným IRC klientem)

    však právě - zbastlit skriptem do nějakého gui - zenity (třeba)

    vidíš, a já tě umlátit nechci
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    QWWERTY: ad sudo: co takhle

    alias foo='sudo prikaz -parametry'

    kde "foo" je nějaký krátký alias, který budeš pouštět místo vypisování dlouhého "sudo něco něco"

    aliasy se definují v ~/.bashrc (když předpokládám, že máš jako shell bash)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Ad. instant messaging

    http://www.bitlbee.org/

    Irssi - The client of the future
    http://irssi.org/
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    RADICETA: jestli terminálovou variantou myslíš CenterIM, tak to sem zkoušel taky (a možná mi vyhovovalo víc jak ten Pidgin :D ), akorát sem měl problémy s kódováním a ještě pár dalších ...
    ale jinak jo - to mě zaujalo a ještě k tomu to v drop-down terminálu vypadá dobře :))

    chápu, že teorie linuxu je "jednu věc, ale pořádně", ale vždycky sem čekal (nebo spíš doufal), že se to týká primárně cli aplikací, který pak stačí zbastlit nějakým GUI do kupy a dostat tak schopnou multifunkční utilitu


    btw je mi jasný, že většina linuxáků by mě za některý moje vyjádření o klikacím GUI nejradši umlátila klávesnicí a vůbec se jim nedivím :)
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    RADICETA: Na obrázky je malý a pro prohlížení šikovný třeba viewnior, na dávkové úpravy je tu phatch. Spíš vzdej, že bys našel jeden program "na všechno" na linuxu je běžnější přístup "dělej jednu věc a dělej ji dobře". S IM ti asi nepomůžu, já používám terminálovou variantu, ale pokud se nechceš vázat na OS, zkus na webu meebo. K winampu třeba DeadBeef, SMPlayer, VLC, Xnoise...
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    QWWERTY: dobře zkonfigurované sudo (pokud to chceš pro daný příkaz třeba bez hesla) je nejsnazší cesta. to, že je nějaký soubor dostupný ke spuštění jen rootovi má většinou svůj důvod a zpřístupňovat to všem uživatelům (zejména ve virtuálu, kde jsi asi přihlášený sám) není většinou moc prozíravé.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    MR_DAN: však mi to vysvětlovat nemusíš .. já to plně chápu
    spíš vždycky doufám, že zawhinuju a objeví se někdo, kdo mi poradí nějakou zapadlou sw alternativu, která se běžně nepoužívá, ale +- vyhovuje mejm požadavkům
    (např. se dlouho fungoval na tom hnusnym Krusaderu, než mi někdo poradil DoubleCMD, kterej afaik v repu není)
    ofc sem zkoušel pokaždý hledat alternativy (buď přímo v alt. na abclinuxu nebo google) a zkoušel sem, co mi vyhovuje nejvíc, ale uživatelskej tip je vždycky lepší

    MR_DAN:
    jinak k linuxu mě vede programování a sítě
    programování kvůli škole - programovat mě nebaví (jednoduchý skripty proč ne, ale komplexní projekty nezvládám ... nemám dostatečný abstraktní myšlení, abych si v tom udržel přehled), ale terminál je terminál a dělá to co má (stahovat 70Mb IDE, aby sme si na cvičení napsali Hello World v C mi přijde zvrhlý)
    a sítě, protože ve win se dost špatně dosahuje potřebnýho technickýho detailu - tzn. manipulace parametrů samotnýho přenosu, etc...


    navíc vem si, že to co sem napsal jsou BFU problémy
    ofc respektuju linux na serverech a v embedd zařízeních a proto se k němu potřebuju dostat jako technik co nejblíž ( = používat ho ... akorát chvíli trvá ta adaptace a během ní potřebuju nějak existovat > BFU problémy)
    třeba to wraithovo USL je na to fajn ... což mi připomíná - je nějaká komplexní příručka, ze který bych pochopil proč je ten systém složenejch z toho z čeho je? (a teď nemyslím LFS a napsat si vlastní :) )

    RATTKIN: sry můj primární zájem není flame, i když to tak možná vypadalo ;)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    / flame
    QWWERTY: zajimavej web je http://alternativeto.net/ myslim, že se dá i filtrovat dle OS
    LUDO
    LUDO --- ---
    WELES: Krusader ?
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    DUNBAR: Pripadne si tam dopln jinej regularni vyraz pro ty soubory.
    DUNBAR
    DUNBAR --- ---
    WELES: To by prave mel bejt ten cat...neco jako cat *.00? > output
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam