• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    KAERO
    KAERO --- ---
    OMIKK: zkus zalozit ten druhy ucet. pak se do nej prihlas a jestli ti to dela. pokud ne, tak je problem v konfiguraci desktopu a daly by se dohledat konfiguracni soubory, ktere se prohlidnou, nebo v nejhorsim smazou aby se ti resetovalo nastaveni. pokud to bude delat i v druhem uctu, tak to je asi neco zavaznejsiho, takze by chtelo dohledat jestli jsi nedelal update a dal zatim nevim :)

    WOODMAKER: mam ubuntu od 7.04 (na 5 ruznych pocitacich soubezne) a nikdy se mi nic samo od sebe nezmenilo. teda myslel jsem si to hodnekrat, ale pak jsem nakonec dohledal problem a vzpomnel si ze sem si za to mohl sam nebo nejaky nepovedeny update. ale vzdy jsem pouzival KDE, gnome neznam.
    JTP
    JTP --- ---
    OMIKK: Pak by mohla zůstávat viset některá z kláves Ctrl, Shift nebo Alt. Zkus jinou klávesnici, jestli máš možnost, případně tuhle rozebrat a vyčistit. Mohl tam někam zapadnout nějaký drobek neb tak něco...
    Každopádně to vypadá spíš na hardwarový problém.
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    v prikazovym radku ta nefunkcni dvojka spolu se shiftem pise B..
    pro vas asi zadna novina) pro me teda velky prekvapko
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    ADMIX: nejak nevidim takovou volbu v nabidce..)
    ted sem ale uz v zachvatu zurivosti tu dvojku rozchodil...ale pozor!
    jen na poli vpravo pro vyhledavani ve FF..a to asi po dvacatym zmacknuti s ALT+shift!!
    tech dvojek me to necha napsat jednou 6 pak treba 10 a pak to zase prestane fungovat
    to uz mi vazne hlava nebere..
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    OMIKK: A kdyz si naopak zkusis pridat mapovani klavesy, co ti to napise za hodnotu u ty dvojky? (treba kdyz mapuju levou Winkey, tak je to Super_L)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    JTP: numlock zapnutej) vsechny ostatni cisla slapou/vsechny ostatni klavesy taky/kurzory ok-plni svou funkci
    klavesnice je multimedialni a vsehcno na ni slape jak ma..az na tu dvojku!
    v nastaveni konfigurace klavesnice je vse standartne..

    DELVIT: distro sem nezkousel..
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    KAERO: prevzal jsem do hlavicky auditka.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    OMIKK: zkusil si nastartovat komp pres nejake live distro? To bych vyzkousel jako prvni, abych vyloucil chyby hw.
    JTP
    JTP --- ---
    CHAOTICROMAN: Řekl bych, že na koale je ještě Gnome, ne?

    OMIKK: Zkus se podívat do konfigurace klávesnice.
    Mmch numerická dvojka je taky šipka dolů. Reaguje ti to stejně na kurzorovou šipku dolů? Máš zapnutý NumLock? ;-) Já vím, blbá otázka, ale pro jistotu.
    Ještě mě napadá, že nějaká programátorská varianta české klávesnice nemusí mít namapované numerické klávesy na čísla. Ostatní čísla ti fungují?
    Dál mě napadlo, nemáš na té klávesnici i nějaká multrimediální ovládací tlačítka?
    Problém se dá popsat podrobněji, i když se chyba vyskytla zčista jasna :-)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    ADMIX: to se mi ale zda zbytecne drasticky) hlavne sem NIKDY podobnej problem nemel...ze by se neco "samo" nastavilo...jako na vidlich)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHAOTICROMAN: Kde neni jasny problem a neni mozne slouzit informacema, reinstalace je sazka na jistotu :)))))
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    CHAOTICROMAN: zkus zase na měsíc ubuntu a pochopíš, o co jde.
    CHAOTICROMAN
    CHAOTICROMAN --- ---
    OMIKK:
    ADMIX:

    NIKDY jsem problém s Linuxem (rok Ubuntu, 4 roky Gentoo) neřešil reinstalací systému, nebylo to potřeba. Předpokládám, že tam máš Unity, s tím jsem nikdy nedělal. Zkus se mrknout v konfiguracích Compizu

    How can I configure Unity? - Ask Ubuntu - Stack Exchange
    http://askubuntu.com/questions/29553/how-can-i-configure-unity
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    V tom pripade bych navrhoval reinstalaci systemu :D

    (evidentne spatny mapovani klaves)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    KAERO: a pardon..mam koalu 9.10
    ten problem vznikl zcista jasna! to je na tom to nejhorsi prave! takze s zadnejma dalsima informacema nemuzu slouzit..
    KAERO
    KAERO --- ---
    OMIKK: zkus si precist http://www.hash.cz/inferno/otazky.html , hlavne odstavec:
    Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.

    ale co tak vestim, tak imho neco je v konfiguraci tveho desktopoveho prostredi. odhadem muzes overit problem zalozenim testovaciho uctu a zkusit jestli se to deje i tam,
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    zdar,
    potrebuju navest na vyreseni nasledujiciho problemu..
    pokazdy kdyz zmacknu na numericky klavesnici dvojku tak mi jakakoliv aplikace spadne na listu...
    nic jsem si ale nenastavil(vedome)...nevite nekdo co se mi pokaklo? klavesnici sem uz vymenil a je to to same
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    Je tu někdo, kdo používá weechat s bitlbee? potřebuju pomoct s konfigurací pluginů pro notifikaci nebo alert okna s weechatem při nové zprávě. Nejlíp v poště.
    DETER
    DETER --- ---
    admix: pogooglim, vyzkoušim a dám vědět, za tip díky
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam