• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOJA: krusader i v gtk i v Lx. mc je umě na druhém místě pro mou pohodlnost na zkratky jinak je to jednička.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    KOJA: mc :-) a kdyz ho pustis v gnome-terminalu, tak ho mas i gui i gtk :-P
    KOJA
    KOJA --- ---
    Jaky je vas oblibeny gui ftp klient (idealne nad gtk)?
    Nejak mi nesedi filezilla, zatim nejlepsi nahradou se zda gftp.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    COLBEN: Taky bych řek, že je to nejlepší řešení. Prostě udělat kompletní instalaci na flashku jako by to byl HD. Jen počítej s tím, že na jiném železe, než na kterém to bylo nainstalováno, to může dělat problémy(data přečteš, pokud nejsou šifrovaná, ale OS nemusí fungovat resp, bude to vždy považovat za upgrade).
    V tom jsou live distribuce lepší.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    CHOROBA: nicmene to taky nefunguje extraspolehlive. pokud chce mit kvalitni persistent system tak at si na flashce proste vytvori ext filesystem
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    LEFTY: klidne cokoliv buntu, esli se s tim nechces moc srat. novej unetbootin prave umoznuje udelat persistentni partition.

    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Tak to bych ti doporučil Lubuntu. Sám ho teď používám. Počítej ovšem s tím, že pokut se nepletu, všechny buntu distribuce defaultně připojí každý disk který vidí. Neznamená to ale, že ho budeš muset použít (to ani v případě Puppy), Kde se tohle chování vypne nevím. Uvidíš sám, Možná časem přejdeš v USB na něco lehčího.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    ERGOSUM: asi půjdu do xubuntu. Potřebuju víceméně jenom browser, dropbox a přehrávače médií - jinak ale potřebuju zůstat celkově na tom USB disku, proto to chci jako persistent :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEFTY: Jde hlavně o to co chceš dělat. Nějakou dobu jsem jel na Puppy (zvládá i deb balíčky), malá, rychlá, používám jako záchranou. Seš tam ovšem jako root. Disky si připojíš až podle potřeby.
    KOJA
    KOJA --- ---
    FLEGMA: S plombou/nalepkou na casu by mohla, ne?
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    RAGUN: boot z usb je ok (aspoň že tak).
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    RAGUN: Zaheslovanej bios snad neni takova prekazka, ne ?
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    LEFTY: pokud je bezpecnostne sesnerovany, tak by ti nemel umoznit ani ten boot z usb/cd... kazdopadne distr asi jakoukoliv...
    WIL_M
    WIL_M --- ---
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    Otázka do pléna:
    dá se (dlouhodobě) fungovat z nějaké persistent live alternativy linuxu?
    Proč:
    v práci jsem nafasoval počítač (win7), který je bezpečnostně sešněrovaný úplně neskutečně. Protože nechi pořizovat další HW pro osobní účely (njedej bože ho tahat s sebou), zvažuju že bych v případě potřeby nabootoval z USB a fungoval tak.
    Provozujete to tak někdo? Jakou distribuci? Díky.
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    PUPU: jj, uz jsem dozkoumal;-)
    PUPU
    PUPU --- ---
    RAGUN: tak nemas nainstalovany xinetd. doinstaluj ;-)
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    RDVN: no... ten tam prave nemam...
    //redhaty jsem nevidel pres deset let, tak jdu zkoumat....
    RDVN
    RDVN --- ---
    RAGUN: /etc/xinetd.conf
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    kde se schovava v oracle linuxu (resp rhel) neco jako inetd.conf?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam