• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    TOMINO_I: too many open files? co ti vypise ulimit -a ?
    PUPU
    PUPU --- ---
    TOMINO_I: lsof vypise vse, co potrebujes. spis bych si toho tomcata pustil pres strace a podival se, co se to tam opravdu deje. ty chybove hlasky jsou obcas uplne nesmyslne. jo, a jeste muzes zkontrolovat ulimit, jestli neni problem tam
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Zdarec, potreboval bych poradit, potreboval bych zjistit pocet vsech open files pro running proces, ale melo by to byt vsechny filey, aj ty co jsou nejak blokovany apod.
    vim, ze lsof -p PID | wc -l me vypise vsechny pouzity soubory, ale potreboval bych zjistit nejak realny cislo vseho co je na to napichly. Jde to nejak? Tomcat me vypsal pri startu hlasku "Too many files" ale je divny ze mam:

    cat /proc/sys/fs/file-max
    824896

    Poradi nekdo?
    Diky za nakopnuti.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FATBOZZ: prijde mi tam zbytecnej mezikrok spojovat ctyri grafy dohromady, rrdtool by mel umet grafovat vic hodnot do jednoho grafu ne?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    ADMIX: Mozna bych to jeste upresnil, protoze jsem do zadani neuvedl, ze se jedna o vystup z rrdtoolu ktery se generuje kazych 5 min, tudiz to neni jednorazova akce. Aby to pak vypadalo takhle po spojeni.

    Poresil jsem to zatim takhle:

    Generoval jsem si novy graf bez tech os
    --graph-only
    pak to zase nelicovalo, "posunul" jsem to
    convert -gravity east -splice 30x0 graph-24h-humidity-dummy.png graph-24h-humidity-dummy-temp.png

    mv graph-24h-humidity-dummy-temp.png graph-24h-humidity-dummy.png

    Vysledny spojeni
    composite -compose Multiply -gravity center graph-24h-humidity-dummy.png graph-24h-temp.png graph-24h-temphum.png

    Slo by to jednoduseji ?


    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Nakonec jsem zkusil qmmp a celkem je fajn :) uvidime jak to s nim dopadne :P
    Diky za rady ;)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FATBOZZ: kazdej grafickej program ma moznost vyberu oblasti dle barvy - urci jako barvu tu zlutou, dej nulovou toleranci, udelej inverzni vyber a smaz vse krom prubehu :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FATBOZZ: aby obrazek zustal tak jak je, proste jen "zamaskovat" osy a legendy
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    nejaky napad jak vytahnout jen prubeh grafu(oranzova) z grafu na bilem/cernem pozadi pomoci imagemagick ??

    ADMIX
    ADMIX --- ---
    DANIELSOFT: pro trochu prijemnejsi ovladani pouzivam ncmpc nebo sonatu
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    TOMINO_I: pokud to nemusí být něco winamp-like a chceš se i něco nového naučit, tak se můžeš mrknout na RADICETOU doporučované mpd

    viz článek na rootu

    MPD: Music Player Daemon - Root.cz
    http://www.root.cz/clanky/mpd-music-player-daemon/

    já sám k němu používám vlastní bashové skripty využívající mpc a zenity
    RADICETA
    RADICETA --- ---
    TOMINO_I: mpd + ncmpcpp nebo xnoise nebo vlc
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    MR_DAN: koukam ze sem asi jedinej komu vyhovuje stary dobry rhytmbox :)
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    TOMINO_I: dej si na audacious skin Refugee a mas to jak starej xmms;)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    DANIELSOFT: Aha, to jsem hledal v AURu pred hodinkou a nic kloudnyho tam nebylo, az ted me napadlo se podivat primo do default package(u) pro arch :P, dik prubnu ;)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    TOMINO_I: ja mam rad Exaile .. jsou toho fakt kvanta, spouste lidi postaci na hudbu i ten totem
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    TOMINO_I: beep media player
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Caues, jen se chci zeptat, co pouzivate za prehravac MP3, neco na zpusob xmms. Vcera jsem zkousel xmms2 se skinem Promoe, ale bylo to cely nejak moc nahlas a ztracel se zvuk v aplikacich, jak to bylo moc hlasite, nepomohlo ani vyber jinaciho kanalu v xmms demonu a stelovani hodnot volume v xmms2 a v KDE4.
    Dnes jsem naasel qmmp.
    Nebo mate nejaky jinaci oblibeny (minimalisticky prehravac).
    PS: Audicious jsem zkousel, pouzivam na Fedore, ale nejak mi nevyhovuje, nevim ani proc.
    PPS: XMMS me vyhovoval, ale dneska uz je to preci dost stara vec.
    PUPU
    PUPU --- ---
    HONCKA: redhat to mival sveho casu podobne a ten to ma v /etc/sysconfig/iptables
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    iptables-save > caunejasemfirewall.txt
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONCKA: ja to mam v neco jako /etc/sysconfig/suse/susefirewall, ale taky se mi to jako tobe nechce googlovat ;)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Mam v praci jeden maly server bezici na SUSE 10, ktery slouzi jako router a firewall, potrebuju to prehodit kvuli stari na jinej komp, nikde jsem nenasel, nikde nemuzu najit conf s udaji, co mam zapsany v maskarade (je toho dost a nechce se mi to rucne prepisovat), ktery bych chtel exportovat na ten novy, muzete poradit? Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam