• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    Každý kdo chce poradit ohledně linuxu je na spravném místě. Přímý následovník audítka stejného názvu. Pravidla jsou stejná jako predchozí, hlavně žádné FLAME!
    Na Hompage klubiku najdete alternativy k aplikacim. Snazim se drzet ten list v aktualizovane a hlavne zajimave alternativy, kdyby ste chteli neco pridat do listu dejte vedet.

    Jak se správně ptát:

    1) Popište příznaky problému nebo chyby co možná nejjasněji a nejpečlivěji.
    2) Popište prostředí, ve kterém chyba nastává, tj. architekturu, operační systém, aplikaci, verzi, atd. Jmenujte distribuci a verzi systému (např. Red Hat 8.0, Slackware 5.1, atd.).
    3) Popište, jak jste se k chybě dostali, a jak jste se ji pokusili odhalit, isolovat a pochopit ještě předtím, než jste se zeptali.
    4) Popište relevantní změny v konfiguraci, které jste v poslední době provedli.
    5) Pokuste se už předem zodpovědět případné doplňující otázky.
    6) Na dlouhé výpisy použijte služby na to určené - pastebin - http://pastebin.com/
    rozbalit záhlaví
    MRDAC_BEDEN
    MRDAC_BEDEN --- ---
    RUDOLF: Jsem přesvědčený, že zkratka neexistuje
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MRDAC_BEDEN: ok, mám kompletní doménový .cz záznam..

    Mám si pak udělat skript třeba s: host domena.cz |grep 'has address' >> hosting-servers

    Nebo je jednoduší cesta než si projet těch ~900k záznamů?
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    zdar, jde nějak snadno provést: reverse IP domain check? tj. jaké domény jsou hostovaný na dané IP?

    s dns tools (dig, nslookup) se vůbec nekamarádím.. takže nemám představu jestli to jde jedním příkazem, nebo si musím budovat postupně nějakou databázi..
    BEDASCZ
    BEDASCZ --- ---
    zkus: openssl enc -d zalezi ale jak to bylo sifrovano v tom php
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    hoj, dotaz. mám soubor zašifrovaný php mcryptem, dostanu z něj data použitím nějakých parametrů pomocí openssl?
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    ADMIX: Tak se podarilo, muselo se pridat do toho limits.confu toto:
    user soft nofiles 8159
    A to samy pro hard (misto soft) a po rebootu krasne ma user moznost met otevreno 8159 file(u).
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    ADMIX: No, zkousel jsem jako root zmenit ulimit -n 8192 a zmenilo se, ale pro obyc usera jsem to musel teda napsat do toho limits.conf souboru, jenze po rebootu me jaksi nenajela virtualka, a jelikoz admin byl uz davno pryc, tak to poresim az v PO. Ale teoreticky by to tim mohlo byt a melo by to uz pak ficet. Uvidim no..
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    TOMINO_I: tak ulimit -n cokoliv-vetsiho-nez-1024 a pak ve stejnym terminalu pustit tomcat (+ upravit limits, pokud to je tim)
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Mozna nastavit natvrdo pro usera v /etc/security/limits.conf ale to pak asi budu muset rebootovat pro nastaveni.
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    ulimit -a
    core file size (blocks, -c) 0
    data seg size (kbytes, -d) unlimited
    scheduling priority (-e) 0
    file size (blocks, -f) unlimited
    pending signals (-i) 16382
    max locked memory (kbytes, -l) 64
    max memory size (kbytes, -m) unlimited
    open files (-n) 1024
    pipe size (512 bytes, -p) 8
    POSIX message queues (bytes, -q) 819200
    real-time priority (-r) 0
    stack size (kbytes, -s) 8192
    cpu time (seconds, -t) unlimited
    max user processes (-u) unlimited
    virtual memory (kbytes, -v) unlimited
    file locks (-x) unlimited

    zkousel jsem jeste ulimit -Hn a -Sn
    a vypsalo to 1024
    Jak bych zjistil kolik max je na usera?
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    TOMINO_I: too many open files? co ti vypise ulimit -a ?
    PUPU
    PUPU --- ---
    TOMINO_I: lsof vypise vse, co potrebujes. spis bych si toho tomcata pustil pres strace a podival se, co se to tam opravdu deje. ty chybove hlasky jsou obcas uplne nesmyslne. jo, a jeste muzes zkontrolovat ulimit, jestli neni problem tam
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Jeste jsem nasel tento pocet:

    cat /proc/sys/fs/file-nr
    1280 0 818742


    ta "nula" by mely byt soubory, ktery jsou nepouzivany. Cili by to melo byt v poradku a nemelo by tam nikde nic viset, chapu to dobre?
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    CHOROBA: Jelikoz je tam jedna partitiona pro vse tak asi ne viz.

    df -aB M
    Filesystem 1M-blocks Used Available Use% Mounted on
    /dev/sda1 923511M 4988M 871612M 1% /
    tmpfs 4003M 0M 4003M 0% /lib/init/rw
    proc 0M 0M 0M - /proc
    sysfs 0M 0M 0M - /sys
    udev 3998M 1M 3998M 1% /dev
    tmpfs 4003M 0M 4003M 0% /dev/shm
    devpts 0M 0M 0M - /dev/pts

    Cili 1% use.. jaksi svedci o tom ze to neni zaplacany. Na to jsem se dival prave :(
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    eee. to sem neco podobnyho videl. spis se podivej esli nemas zasranej /var/log nebo /tmp adresare
    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Zdarec, potreboval bych poradit, potreboval bych zjistit pocet vsech open files pro running proces, ale melo by to byt vsechny filey, aj ty co jsou nejak blokovany apod.
    vim, ze lsof -p PID | wc -l me vypise vsechny pouzity soubory, ale potreboval bych zjistit nejak realny cislo vseho co je na to napichly. Jde to nejak? Tomcat me vypsal pri startu hlasku "Too many files" ale je divny ze mam:

    cat /proc/sys/fs/file-max
    824896

    Poradi nekdo?
    Diky za nakopnuti.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FATBOZZ: prijde mi tam zbytecnej mezikrok spojovat ctyri grafy dohromady, rrdtool by mel umet grafovat vic hodnot do jednoho grafu ne?
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    ADMIX: Mozna bych to jeste upresnil, protoze jsem do zadani neuvedl, ze se jedna o vystup z rrdtoolu ktery se generuje kazych 5 min, tudiz to neni jednorazova akce. Aby to pak vypadalo takhle po spojeni.

    Poresil jsem to zatim takhle:

    Generoval jsem si novy graf bez tech os
    --graph-only
    pak to zase nelicovalo, "posunul" jsem to
    convert -gravity east -splice 30x0 graph-24h-humidity-dummy.png graph-24h-humidity-dummy-temp.png

    mv graph-24h-humidity-dummy-temp.png graph-24h-humidity-dummy.png

    Vysledny spojeni
    composite -compose Multiply -gravity center graph-24h-humidity-dummy.png graph-24h-temp.png graph-24h-temphum.png

    Slo by to jednoduseji ?


    TOMINO_I
    TOMINO_I --- ---
    Nakonec jsem zkusil qmmp a celkem je fajn :) uvidime jak to s nim dopadne :P
    Diky za rady ;)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FATBOZZ: kazdej grafickej program ma moznost vyberu oblasti dle barvy - urci jako barvu tu zlutou, dej nulovou toleranci, udelej inverzni vyber a smaz vse krom prubehu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam