• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    EKIM
    EKIM --- ---
    DELVIT: tenhle mi bude snad vyhovovat, jen nevím jak do nej narvat plugin flash, ale na to se přijde...
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    EKIM: nejlepší oživovač mrtvol je puppy linux.
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: tak dobrý, celkem svižný v základu +prohlížeč+ zprávce úloh = 119Mb, takže lubuntu oživovač mrtvol :-)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    VYHULENY_UFO: ja se hlasim na server jen kdyz instaluju nejaky soft, konfiguruju neco v /etc nebo delam updates. jen zalohy se vetsinou delaji pres rootovsky cronjob, to bych mel jeste vylepsit
    PUPU
    PUPU --- ---
    me osobne cely readyboost prijde jako hodne hloupa feature. nebo spis marketingovy buzzword. osobne bych neco podobneho vubec nezkousel pouzivat, ani s windows, ani s linuxem, nebot si vazim svych dat. ale to je jen muj soukromy nazor
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Pouzivat flashku jako swap je blbost, to urychleni se temer urcite tykalo SSD disku, coz je sice taky takova flashka, ale vsechno okolo je jinak :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: sudo swapoff /dev/sdb1
    EKIM
    EKIM --- ---
    EKIM: tak už je to jedno, zkusil jsem to na tvrdo a už víme že to zdechne :-)
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: poslední dotaz... a jak že to vrátim do původního stavu, myslim abych tu flašku mohl bezpečně odebrat?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MR_DAN: :) tak kazdopadne dik, ze sem se dozvedel, ze existuje nejaky lubuntu. mam v tehlech *buntu distribucich docela chaos, zvlaste kdyz si uvedomim, ze je to porad stejne debian :)

    ja jedu gentoo + xfce a kdyz mi to vsechno nabehne, co pouzivam (ff, thunderbird, liferea), tak mam obsazeny cca 980MB RAM, takze mi jeste 7GB zustava pro pripadnou virtualizaci windowsu.
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: Já myslim že to neni k zahození, když si pořešim z taivanu nakou vychytávku místo, dvd nebo do slotu pro takový ty oldskoolový karty na net, tak by se ta rychlost dala použít, none..
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    VYHULENY_UFO: vezmem to zkracene - ne, souhlas, souhlas, urcite :-D
    podle me by EKIM mel misto saseni s flashkou zkusit to Lubuntu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: [jako swap disk?]
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MR_DAN: a hele, myslis, ze je rozumny pouzivat usb flasku jako disk?

    a) bych si dovolil tvrdit, ze usb port se rychlosti nevyrovna PCI-x (bo jaky jsou dneska sbernice)
    b) mam pocit, ze usb flashkam, respektive tem pametem, celkem vadi pocty zapisu. proto je lepsi usb flash pouzivat pouze na cteni
    c) nebylo by lepsi pouzit pro zrychleni nejaky ssd disk ci primo ram disk?
    EKIM
    EKIM --- ---
    MR_DAN: mno ty bláho a mám o dvě Gb, větší swap :-) ale rychlost je stejná, pač mám usb z minulýho století :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    EKIM:
    MR_DAN: cose tyce firefoxu, zkuste si nainstalovat NoScript ( http://noscript.net/ ) , budete se docela divit kolik najednou firefox nepotrebuje pameti :)

    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: sudo swapon -p 32767 /dev/sdb1
    (za predpokladu, ze je flashka spravne zformatovana)
    EKIM
    EKIM --- ---
    tak dobrý, názef je /dev/sdb takže do konzole napíšu ,,sudo swapon -p /dev/sdb,, ? nebo ,,sudo swapon -p 32767 /dev/sdb,, ?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EKIM: softwarove odpojit a pak zformatovat
    pripadne jestli vis umisteni ty partitiony (to by tam mlo bejt nekde napsany), tak i z konzole:
    sudo umount /dev/sdc1
    sudo mkswap /dev/sdc1
    (ale presvedc se ze je to sdc1, at si nepohnojis disk)
    EKIM
    EKIM --- ---
    An error occurred while performing an operation ,,New Volume,, (Partition 1 of USB Flash Drive): The device is busy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam