• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    RAINBOF: A proc to potrebujes prevest? Je to vzdycky risk, ale pokud muzes udelat umount (coz jsem predtim prehlidnul), tak by to mela bejt bezbolestna operace ...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ADMIX: můžu ten disk klidně vypnout ale ne ten system. blby je ze ty data nemam kam nasypat.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    CHOROBA: "Well, you know, when you want something really bad and you close your eyes and you wish for it? God's the guy that ignores you."
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    to se musis modlit
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    RAINBOF: jop, da se to udelat i po remount,ro ale radsi bych si na to vypadecek udelal :)

           -j     Add an ext3 journal to the filesystem.  If the -J option is not specified, the default journal parameters will be used to
                  create an appropriately sized journal (given the size of the filesystem) stored within the  filesystem.   Note  that  you
                  must be using a kernel which has ext3 support in order to actually make use of the journal.
    
                  If  this  option is used to create a journal on a mounted filesystem, an immutable file, .journal, will be created in the
                  top-level directory of the filesystem, as it is the only safe way to create the journal inode  while  the  filesystem  is
                  mounted.   While  the ext3 journal is visible, it is not safe to delete it, or modify it while the filesystem is mounted;
                  for this reason the file is marked immutable.  While checking unmounted filesystems, e2fsck(8)  will  automatically  move
                  .journal  files  to  the  invisible,  reserved  journal inode.  For all filesystems except for the root filesystem,  this
                  should happen automatically and naturally during the next reboot cycle.  Since the root filesystem is mounted  read-only,
                  e2fsck(8) must be run from a rescue floppy in order to effect this transition.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CHOROBA: no a data tam zůstanou ?
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    umount /dev/sda1
    tune2fs -j /dev/sda1
    Edit /etc/fstab, and for /dev/sda1, change ext2 to ext3
    mount /dev/sda1
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mel bych dotaz, mam 2TB disk kterej je EXT2, potreboval bych ho za chodu (max umount&mount) prevest na ext3 nebo ext4
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    na tohle jsou dobré flashky se šifrování.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUPU: No Já mám záchranou distribuci na kartě a na flashce(nezamčené). V obou případech Puppy. Je pro mne jednodušší to zformátovat a nahrát znovu, než shánět RO flashku. Navíc vždy mohu připojit externí CD/DVD mechaniku a placka se mi do tašky vejde.
    PUPU
    PUPU --- ---
    COLBEN: nerikam, ze musi zustat jen pro tento ucel. taky na ni muzu hodit jeste jeden filesystem a na nej sadu nastroju pro zkoumani zivych widli. nebo se chci proste chranit proti vlastni chybe ;-)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    nechci tu uplne flamovat, ale neda mi to, kdyz vidim nasazeni s jakym se snazis uzamykaci flashku ziskat. k cemu ti to je kdyz z te flashky stejne budes bootovat tj. pri dodrzovani par pravidel je riziko zaneseni nejakymi viry male.
    PUPU
    PUPU --- ---
    ERGOSUM: SD Cards – Not Recommended

    SD Cards, while they have a write-protect switch, are actually no good for this purpose because it’s not actually hardware write protection – at best the card reader sends a signal to the operating system that the drive should be treated as read-only. The write-protect switch on the cards is read by a sensor that’s part of the card reader, and the card reader then passes along to the operating system whether the card is read-only.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUPU: Jakákoliv čtečka SD karty a kartu uzamknout. Pokud má PC slot použiješ kartu přímo.
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PUPU: Jeste jsem kdesi zahlidnul A-Data PD16, ale v recenzi ani na CZC jsem nenasel, ze by ochranu mel ...
    PUPU
    PUPU --- ---
    ADMIX: presne tenhle seznam jsem prochazel - bez uspechu. co jsem nasel bylo neco na Amazonu (kde bych za postovne dal vic nez za samotny kousek) a na jistem nejmenovanem ceskem eshopu, ktery se vyznacuje neuveritelnou sirkou nabidky - dokud si ovsem nezkusis neco objednat (druhy den prijde mail od nejakeho obchodnickeho droida, ze zbozi nemaji a nevedi kde sehnat, tak jestli nechces neco jineho)
    PUPU
    PUPU --- ---
    lehce OT - chci si nainstalovat nejakou zachrannou Linuxovou distribuci na flashdisk, ale chci nejaky s MECHANICKOU ochranou proti zapisu. existovaly, mozna jeste existuji, ale v nabidce nasich nebo cinskych prodejcu je nedokazu najit. nevite nahodou nekdo?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    DICK85: no tak kdyz mas nainstalovany wine tak proc ho chces proboha kompilovat? nejak nechapu ceho se snazis dosahnout, z konzole pust "wine instalator_forxpro.exe" ne?

    jinak tady je seznam baliku potrebnych pro kompilaci wine: http://wiki.winehq.org/Recommended_Packages
    DICK85
    DICK85 --- ---
    CHOROBA: ne ne spouští se to na serveru
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam