• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zkopiruju zde svuj dotaz z Ubuntu forums, jestli nahodou nekdo nedokaze poradit... :)

    [ubuntu] Ubuntu 12.04 x64 won't boot after using PYDSM - Ubuntu Forums
    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1983336
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    MCKIDNEY: ta fedora vypadá velice seriózně. Snad bude česká. Díky díky!
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    Tak já testnu tu Fedoru. Očekával jsem, že bude náročnější, než třeba Ubuntu. Díky MCKIDNEY a samozřejmě i ostatním.

    U Debianu jsem si právě nebyl jistý tím dobře fungujícím flashem.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ERGOSUM: to nezajistis, leda zakazes aktualizace. mozna debian stable? ale isntalace zas neni delana pro BFU.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MCKIDNEY: Ano HV není problém. Jak ale jinak zajistit, že se distribuce bude sama o sebe starat a přitom se nikdy "nedostane do stavu, ve kterém k ní bude muset člověk něco řešit" než podporou? To že nějaká distribuce maká přes 10 let neznamená, že není potřeba občas něco udělat.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    uprimne atomneni slaby hw. na tomti pobzi v pohode fedora
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Lubuntu s placenou podporou.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    ahoj, nějaká Linuxová distribuce na pomalý počítač (atom), která nemá problémy s detekcí běžného hw, je počeštěná, má strašně jednoduchou instalaci (má instalátor) a časem se sama od sebe nedostane do stavu, ve kterém k ní bude muset člověk něco řešit (na druhou stranu nechci, aby tam zastaral třeba flash)?

    Ehm prostě něco fakt easy, o co se člověk nemusí starat a jede to samo jako desktop? Jo a ocenil bych možnost ssh serveru.

    Dík moc.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    AXTHEB: ano, to jsem nebyl přesný myslel jsem -O i s tím co jde zatím.

    Teď jsem se musel kouknout do man(u).
    'dir_index = Use hashed b-trees to speed up lookups in large directories.' Takže hashované b-stromy, abychom byli přesní .)

    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DELVIT: -O není btree, ale Option. Je to až ten dir_index a neni to btree ale htree :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    dam obed a pak uvidime
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    AXTHEB: S tém b-strom(em) (-O) máš pravdu, to mu pomůže.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DELVIT: Vzhledem k RAINBOF myslím že ten dir_index bude poznat.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RAINBOF: umount /dev/neco
    tune2fs -j -O dir_index /dev/neco
    e2fsck /dev/neco
    oprav fstab
    mount /dev/neco
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: V tom případě doporučuji rozdělit ten disk na části a pokud to jde skladovat menší soubory na jedné části a velké na druhé. Pokud tohle nejde je zapotřebí se rozmyslet, kde ta rychlost palí nejvíce u menších souborů nebo u velkých.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DELVIT: no jsou tam soubory od nekolika byte do 1gb
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAINBOF: To co psali předchůdci je přesný. Po umount nemáš proč přijít o data. Jestli chceš ext3 kvůli rychlosti tak podle mě budeš zklamaný. Ext3 přidává žurnál, který to nejspíše jeste troch zpomalí. Jde o to, že ten žurnál je tam kvůli integritě dat a ne kvůli rychlosti.

    Spíše by pomohlo optimalizovat velikost bloků vůci obvyklé velikosti souborů na tom disku. To bys ale musel vzít jiný disk a vytvořit na něm ten filesystem znova s jinou velikostí bloků a odmigrovat.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ADMIX: no je to pomalý. je tam dost zanořená souborová struktura a vytváření složky občas trvá i půl minuty.
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    vlastne se udela jenom zurnal a prepises fstab, namountujes a voila
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    o data na 99% neprijdes
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam