• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    Aloha. Nutne potrebujem naištalovat mixážny prog UltraMixer 3 ktorého instaláciu mám stiahnutú z http://www.ultramixer.com/download.html. Mám ale kubuntu a program je uvádzaný pro SUSE a ja neviem ako ho naištalovat a či mi bude fungovat. Mǒžete mi s tým prosím niekto pomocť? Eventuélne poradiť inštaláciu adekvátneho funkčného mixážneho programu.Vďaka moc
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    AXTHEB: pomohlo :)
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    NELDOR, ERGOSUM: dik, udelal jsem to pres label.
    NELDOR
    NELDOR --- ---
    GRIGORIJ: Nejlepsi bude asi pouzit UUID - zjistis to prikazem "blkid /dev/sdc1" a pak do /etc/fstab misto /dev/sdc1 das do prvniho sloupce das UUID=zjistene uuid, tj. napriklad UUID=3e6be9de-8139-11d1-9106-a43f08d823a6.
    To ze je disk oznaceny jako /dev/sdc (to cislo 1 jen oznacuje prvni partisnu) znamena, ze je to treti pripojeny disk v poradi ktery kernel detekoval. Zjednodusene receno.
    Jinak btw - odmountovavani v dobe kdy nebezi zaloha je sice dobra vec, nicmene pokud je ten disk porad pripojeny k serveru, tak to data kolegu z Norska neochrani v pripade, ze dojde k fyzickemu zniceni serveru (pozar, povoden, ...), ani v pripade kradeze serveru (a s trochou smuly muze ten disk vzit za sve spolu s ostatnim HW i treba pri "spravnem" selhani zdroje).
    Netvrdim, ze je to velky problem, zalezi na charakteru a cene tech dat, jen povazuju za svou povinnost na to upozornit ;-).
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    GRIGORIJ: Já podobnou věc řešil labelem disku. Zalohy3x2T si nespleteš.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GRIGORIJ: sdc1 znamená, že je disk připojen třetí v pořádí. U některých distribucí to znamená třetí v pořadí tento boot u některých se to zamyká a je to 3tí v pořadí.
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    MASCA: prima dik, podivam se na to. Ale jen pro info - s cim je to /dev/sdc1 svazano? S portem?
    MASCA
    MASCA --- ---
    GRIGORIJ: Možností jsou hromady - podle LABELu filesystému, podle UUID (obojí umožňuje vyměnit disk a jen nastavit filesystému stejný LABEL/UUID), podle modelu a výrobního čísla v /dev/disk/by-id/ nebo si na to třeba udělat pravidlo v udev, aby se disk objevoval např. jako /dev/backupdisk.
    GRIGORIJ
    GRIGORIJ --- ---
    Ahoj! Potreboval bych radu:
    kolegove z Norska me pozadali, abych jim zaridil automaticke zalohovani na externi disk, coz jsem zvladl.
    Ale mam dotaz: po kazde synchronizaci ten disk pro jistotu umountnu a pred kazdou zase mountuji. Mountuji /dev/sdc1. A ten dotaz - /dev/sdc1 je jednoznacne spojeno s danym usb portem, nebo se ten identifikator prideluje nejak podle toho v jakem poradi externi disky pripojuji? Jde mi o to, abych zalohoval na spravny disk.

    Nemam tu ted pocitac s linuxem a vzdalene se experimentuje spatne.

    Diky za odpoved!
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MR_DAN: teď sem se k tomu zase dostal. já když dám příkaz : wine setup.exe tak mi to napíše příkaz neexistuje
    RIVA
    RIVA --- ---
    Zkopiruju zde svuj dotaz z Ubuntu forums, jestli nahodou nekdo nedokaze poradit... :)

    [ubuntu] Ubuntu 12.04 x64 won't boot after using PYDSM - Ubuntu Forums
    http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1983336
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    MCKIDNEY: ta fedora vypadá velice seriózně. Snad bude česká. Díky díky!
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    Tak já testnu tu Fedoru. Očekával jsem, že bude náročnější, než třeba Ubuntu. Díky MCKIDNEY a samozřejmě i ostatním.

    U Debianu jsem si právě nebyl jistý tím dobře fungujícím flashem.
    KAERO
    KAERO --- ---
    ERGOSUM: to nezajistis, leda zakazes aktualizace. mozna debian stable? ale isntalace zas neni delana pro BFU.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    MCKIDNEY: Ano HV není problém. Jak ale jinak zajistit, že se distribuce bude sama o sebe starat a přitom se nikdy "nedostane do stavu, ve kterém k ní bude muset člověk něco řešit" než podporou? To že nějaká distribuce maká přes 10 let neznamená, že není potřeba občas něco udělat.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    uprimne atomneni slaby hw. na tomti pobzi v pohode fedora
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    WOODMAKER: Lubuntu s placenou podporou.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    ahoj, nějaká Linuxová distribuce na pomalý počítač (atom), která nemá problémy s detekcí běžného hw, je počeštěná, má strašně jednoduchou instalaci (má instalátor) a časem se sama od sebe nedostane do stavu, ve kterém k ní bude muset člověk něco řešit (na druhou stranu nechci, aby tam zastaral třeba flash)?

    Ehm prostě něco fakt easy, o co se člověk nemusí starat a jede to samo jako desktop? Jo a ocenil bych možnost ssh serveru.

    Dík moc.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    AXTHEB: ano, to jsem nebyl přesný myslel jsem -O i s tím co jde zatím.

    Teď jsem se musel kouknout do man(u).
    'dir_index = Use hashed b-trees to speed up lookups in large directories.' Takže hashované b-stromy, abychom byli přesní .)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam