• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj. Mám aplikaci která se spouští pod Wine(centos). Ale když udělám zástupce a vytáhnuho na plochu na win stanici tak se aplikace nespustí. Ale chová se to jak mrtvej brouk. Neměl by jste někdo radu jak na to.
    A druhá otázka když dávám jedné složce oprávnění i vlastníka a měnim i skupinu a chci aby se to udělalo pro všechny adresáře a soubory co jsou v podadresářích. Tak to provedu jak.

    Díky za pomoc
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DICK85: no to záleží co chceš používat. v momentě kdy ti bude fungovat SSH, tak si můžeš směrovat jakýkoliv port, stačí použít putty a nastavit tunel a pak se pipojíš pomocí NX na localhost a ono se to přesměruje skrze ssh a ten centos stroj
    DICK85
    DICK85 --- ---
    MCKIDNEY: tomu rozumi,ale já jsem rovnou při nastaveni NX connection nastavil že chci aby to posílal přes port 35** na ten routr kterej je od poskytovatele naslouchá a posíla na adresu 192.168.*.* a tam z port u 35** posíla na port 22 kterej je na ssh.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Takže pokud nechceš volat ISP, tak nastavíš SSH, aby poslouchalo na 35**, pak doinstaluješ VNC, nastavíš, aby poslouchalo pouze na lokálním stroji na portu X (Můžes asi nechat standardní)

    No a pak v klientovi VNC nastavíš aby se připojil na 81.*.*.* skrze SSH, které je na portu 35**
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DICK85: Protože X se nepenáší na portu 22? Buď se připojít pomocí aplikace vzdálené plochy (Musí běžet například VNC), nebo nastavíš X u sebe, aby se připojovali k X serveru na druhé straně.

    K obojímu ti stačí forwardovat SSH, protože přesto jsi schopný tunelovat jakýkoliv jiný port.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    Ahoj mám problém. Do teď jsem měl v práci win server 2003 a 2000 na remote desktop jsem se připojoval z adresy 81.92.***.* a tam nám poskytovalel otevřel port 35** a směrovaní na lokální adresu 192.168.*.*. V současné době se vytváří server na CentOSu. Ale teď je problém ten že zatím používám gnome (lama) a rád bych se připojoval na plnohodnotnou plochu. Na což jsem si vybral NX connection wizard. tak jsem nastavil vše potřebné a ten port 35** ,ale ssh je na port 22. Tak jsem na serveru nastavil aby bylo směrování z port 35** na port 22,ale i tak mi to bohužel nemaká. nenapadá někho v čem by mohl bejt problém.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LUDO: Jeste si to 1) otestuj, 2) over v manualu, co ti rikam a co to dela (rm -rf *) :)

    Moje rady jsou nasmerovani od oka - muzou mit nektere veci nedotazene a jine neoptimalni :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    GILHAD: velka vdaka
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    LUDO: do ~/.bash_profile prislusneho uzivatele das
     TTY=`tty`
     if [ 'tty1' = basename $TTY ] ; then
         echo "Jsi zalogovan na prvnim terminalu"
     fi
    
    FEKALNIK
    FEKALNIK --- ---
    sorted
    FEKALNIK
    FEKALNIK --- ---
    ADMIX: takhle myslis?
    ln -s /usr/lib/kde4/kcm_adobe_flash_player.so /usr/lib/mozilla/plugins

    zkousel sem i hw link a FF jaksi pri nacitani YT pokazde spadl :)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    FEKALNIK: Najdi si to .so a nalinkuj v /usr/lib/mozilla/plugins nebo tak nekde

    tahle autodetekce pluginu je dost buggy :)
    FEKALNIK
    FEKALNIK --- ---
    yep. ale mam tu hned dalsi problem. a to sice s adobe flash playerem. postupoval sem presne podle navodu tady: http://linux-bsd-sharing.blogspot.cz/2012/04/howto-install-adobe-flash-player-on.html

    sytem sem pro zichr rebootval. kdyz mrknu do system>preferences tak tam ten flash player vidim, ale ve FF proste neni :'(
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Po instalaci tech driveru by melo fungovat to, ze okno vboxu muzes libovolne roztahovat :)
    FEKALNIK
    FEKALNIK --- ---
    COLBEN: tak to nakonec nebude treba. zjistil jsem, ze kdyz je prepnu do rezimu full screen, rozliseni se automaticky upravi podle hosta (1920x1080). To predtim neslo.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    FEKALNIK: fajn. mozna by slo jeste experimentovat ve stylu https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=22&t=32812
    FEKALNIK
    FEKALNIK --- ---
    COLBEN: máš naprostou pravdu. sice tam nemám full hd ald 1600x1200 je uz mnohem lepsi.
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    FEKALNIK: melo by to byt dostupne i ve win verzi
    FEKALNIK
    FEKALNIK --- ---
    COLBEN: noo jenze to je pro ty co maji i hosta linux a to ja nemam :)
    COLBEN
    COLBEN --- ---
    COLBEN: vboxmanage setextradata global GUI/MaxGuestResolution any
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam