• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DELVITLinux pro zacatecniky a obycejne uzivatele (NO FLAMES!)
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    KAERO:
    diky :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    HAWKS: me napadlo jen nespoustet cele gnome nebo kde, ale jen Xka (startx), po startu Xek automaticky spustit browser (hernajs, ktery konfigurak to byl?) a vypnout ctrl+alt+del. jak vypnout ctrl+alt+Fx ale taky netusim. ale urcite je milion zpusobu jak to udelat poradne...
    HAWKS
    HAWKS --- ---
    dokazal by mi nekdo poradit s nasledujicim ukolem

    mam tento verk
    http://www.asm.cz/zbozi/7-panel-pctft1xlan-1x-com-minipci-touch-via-500mhz-fanless.html
    a potrebuji na nej nainstalovat volne siritelny OS,predpokladam tedy linux a webovy prohlizec tak, aby se prohlizec zapl pri startu a nedal se bez klavesnice zavrit. Webovy prohlizec bude zobrazovat nejake provozni udaje a prepinat mezi jednotlivyma obrazovkama zobrazeni se bude pomoci dotykovych tlacitek. nebude u toho ani klavesnice ani mys.
    Dokazete me nekdo nakopnout jakym smerem se ubirat ? Diky
    DICK85
    DICK85 --- ---
    2ND: to je sice pravda,ale i tak bych potřeboval licencované vidle. A tomu by se mlj šéf rád vyhnul. Proto takto komplikované řešení. Spíš bych potřeboval poradit jak do samby dostat tento soft
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    DICK85: viz 2ND:
    2ND
    2ND --- ---
    DICK85: a co si na tom linux serveru rozject virtualek s windows, nebylo by to cele jednodussi ?
    DICK85
    DICK85 --- ---
    RAGUN: ale abych se přiznal uplně nevim jak "vysambovat" ten program. FOX PRO.... mám rozinstalvoané. MYslím že jsi to pochopil správně
    LUDO
    LUDO --- ---
    GILHAD: tak s pomocou googlu som to upravil a funguje to, len by som ocenil keby mi niekto aspon z rychlika osvetlil tu podmienku co som tam zosmolil. Podla tutorialov sa v bashi pouziva pre rovnost klasicka C syntax s dvomi = (==) a tu mam jedno.


    if [ $(tty) = /dev/tty1 ] ; then
       echo funguje
    fi
    


    RAGUN
    RAGUN --- ---
    //1 a 2 jsou dve ruzne moznosti
    RAGUN
    RAGUN --- ---
    DICK85:
    1. rozchod na win7 x, v nich udelej script ( export display=ip_adresa:0, wine foxpro jmeno.prg)
    2. rozinstaluj na stanice foxpro runtime (podle verze foxky - foxpro nebo visual foxpro nebo ms visual foxpro?) a vysambuj ten prg
    jinak to imho nejde.... (jestli jsem to spravne pochopil)
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    uau, sme meli teda neco podobnyho. Ale to melo jenom soubory/databazi na linuchu(predtim na novellu) ale spoustelo se to na stanici s widlema
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: No přes wine se spouští jak ten soft tak MS fox pro,který je potřeba pro funkčnost již zmíněného softu. A já potřebuju zástupce na stanici a ten to spustí na serveru,ale zobrazí se to na stanici.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: no dobre, ale to vubec neodpovida na moji otazku. Porad napriklad nechapu, jak se do celyho toho kolobehu dostalo Wine.
    DICK85
    DICK85 --- ---
    VLASTIS: No jedná se o to že MS server není/ A nemáme pc který by byl pokaždé zapnutý v pracovní době(ano můžem ho nechávat zapnutý,ale to se nezamlouvá mému genialnímu šefovi) a mám to snad jako trest bych řekl než dovednostní cvičení.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    DICK85: no ja bych spis resil proc to nemit primo na MS serveru/PC
    nebo jestli to mas jako dovednostni cviceni, tak good luck
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: názvy aplikace nepomůžou. Jsou to programy kterou jsou programované od někoho přímo na míru pro nás. A ke spouštění těchto aplikací je ještě k tomu potřeba MS FOX Pro. A vzhledem k tomu že v tom máme veškeré portfolio zákazníků a servisních zásahů a spusty dalších dat. Tak je potřeba aby se tento soft byl zachován.
    Jo to by mohlo být s tím X servrem.


    VLASTIS: nejsem šéf. Tak asi pro to.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: to zni jako dobra silenost. Muzes tady trochu podrobneji popsat, co presne je cilem a jakymi prostredky se toho cile snazis dosahnout? Klidne i se jmenama aplikaci a s popisem workflow, pokud to neni tajny. Z toho, co pises, tipuju, ze ti na windows nebezi X server a proto wine nema kam presmerovat vystup, ale muzu se mylit.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    ????????????? proc ?????????????
    DICK85
    DICK85 --- ---
    AQUARIUS: Opravdu stanice s Win 7. odkud si budou spouštet tu aplikaci která beží na linuxu přes win.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    DICK85: porad mi tam nejak nesedi ty "win stanice" ... myslis stanice s X serverem? nebo skutecne s MS Windows? Muzes to trochu upresnit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam